מסים לנוודים דיגיטליים בפורטוגל: האם NHR היא האפשרות הטובה ביותר

Free Two Girls Having Fun At The Park Stock Photo

 

פורסם: נובמבר 2022 ועדכון אחרון: נובמבר 2022

פורטוגל היא כבר זמן רב יעד פופולרי עבור נוודים דיגיטליים ועם הצגת ויזת הנוודים הדיגיטלית של פורטוגל, צפוי שהפופולריות של המדינה תמשיך לגדול. מזג אוויר טוב, קהילת נוודים דיגיטלית גדולה והיכולת להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית לאחר 5 שנים בלבד הם חלק מהסיבות לכך שנוודים נוהרים לפינה זו של אירופה. אבל סיבה נוספת היא משטר המס של פורטוגל לא רגילה (NHR).

משטר ה-NHR הוא משטר מס מיוחד המיועד לעולים חדשים (ובמקרים מסוימים, לאלו שחוזרים) לפורטוגל, המציע שיעורי מס מיוחדים ל-10 השנים הראשונות. במקרה של נוודים דיגיטליים, פרילנסרים, עובדים מרוחקים ועובדים, זה אומר בדרך כלל שיעור אחיד של 20% על הכנסה מזכה (המכונה לעתים קרובות פעילויות בעלות ערך גבוה). צריך לקחת בחשבון גם ביטוח לאומי בשיעור של 21% (על 80% הנותרים).

עבור נוודים דיגיטליים רבים, במיוחד בעלי הכנסה גבוהה, תשלום תעריף קבוע של 20% עשוי להיות עסקה מזמינה מאוד. עם זאת, פאולה סנטוס מ-Tax Team Consulting מציינת ש-NHR הוא לא משטר המס היחיד בפורטוגל וזה לא תמיד הבחירה הנכונה עבור אנשים.

“NHR היא אפשרות אחת, אבל היא לא האפשרות היחידה. אפשרות נוספת לספקי שירותים עם מחזור של פחות מ-200,000 אירו היא ה-Simplified Regime, שמשתמש בשיעורי מס פורטוגליים סטנדרטיים (פרוגרסיביים), אך פירושו שרק 75% או 35% מההכנסה שלכם מחויבים במס, בהתאם לשירותים הניתנים. בניגוד למשטר ה-NHR, מסלול זה מאפשר לך גם לנצל את תביעת הזיכויים במס. אפשר גם לחייב חלק מההכנסה תחת משטר ה-NHR וחלק תחת משטר אחר. רואה חשבון יכול לעזור לך להחליט מה הכי מתאים לך”.

עם זאת, למרות ש-NHR אולי לא האפשרות הטובה ביותר עבור אנשים מסוימים, סנטוס עדיין מעודד אנשים להגיש מועמדות. “אתה מקבל רק אפשרות אחת להגיש בקשה ל-NHR, שהיא בשנה הראשונה של תושבות מס בפורטוגל. בהתאם להכנסה שלך, NHR אולי לא תהיה הבחירה הטובה ביותר עבורך באותה שנה, אבל זה לא אומר שזו לא תהיה הבחירה הנכונה מתישהו במהלך 10 השנים הבאות. הגמישות של מערכת ה-NHR פירושה שאולי תרצה להיות מחויב במס תחתיה בשנים הבאות, וזו הסיבה שאתה תמיד צריך להירשם אליה כדי שתהיה לך את האפשרות הזו”.

בקיצור, זה אומר ש-NHR היא אפשרות אחת בכל הנוגע למיסים בפורטוגל, אבל זו לא האפשרות היחידה. בהתאם להכנסה שלך, אתה עשוי להיות זכאי אבל גם אם כן, ייתכן שיש דרך טובה יותר לחייב את ההכנסה שלך במס. יש הרבה מאמרים על NHR ומיסים פורטוגליים באינטרנט, אבל הדרך הטובה ביותר להבין מה צפוי להיות נטל המס שלך היא על ידי שיחה עם רואה חשבון פורטוגלי.

רשימת סוגי ההכנסה הנחשבים לפעילויות בעלות ערך גבוה משתנה מדי כמה שנים. לפי Newco, החל מה-1 בינואר 2020, הפעילויות הבאות בעלות ערך גבוה מתאימות ל-NHR:

112 – המנהל הכללי או המנהל הבכיר של חברה

12 – מנהלי שירותים אדמיניסטרטיביים ומסחריים

13 – מנהלי ייצור ושירותים מיוחדים

14 – מנהלי בתי מלון, מסעדות, שירותים מסחריים או אחרים

21 – מומחים העוסקים במדעי הפיזיקה, מתמטיקה, הנדסה ותחומים טכניים דומים

221 – רופאים

2261 – רופאי שיניים וסטומטולוגים

231 – מורים באוניברסיטאות ובמוסדות להשכלה גבוהה

25 – מומחים בטכנולוגיות מידע ותקשורת (ICT)

264 – סופרים, עיתונאים ובלשנים

265 – אמנים יוצרים ואמנים מבצעים

31 – טכנאי מדע והנדסה ברמה בינונית ואנשי מקצוע

35 – טכנאי טכנולוגיות מידע ותקשורת

61 – חקלאים מוכווני שוק ועובדי חקלאות ובעלי חיים מוסמכים

62 – עובדי ייעור, דיג וצייד מוסמכים מוכווני שוק

7 – עובדי תעשייה, בניין ואומנים מוסמכים, לרבות עובדים מוסמכים בתחומי מתכות, עיבוד מתכת, עיבוד מזון, ייצור עץ, ייצור בגדים, מלאכת יד, דפוס, ייצור מכשירים מדויקים, תכשיטנים, אומנים, עובדי חשמל ואלקטרוניקה

8 – מפעילי מתקנים ומכונות ועובדי הרכבה, דהיינו מתקנים קבועים ומפעילי מכונות

5/5 - (1 vote)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן