7 דרכים לקבלת אזרחות פורטוגלית

אזרחות פורטוגזית מגיעה עם מספר יתרונות, כגון היכולת לנסוע ולעבוד בתוך האיחוד האירופי.
לפי מדד ההגבלות של ויזה לשנת 2016, הדרכון הפורטוגלי מציע גם נסיעות ללא ויזה או ויזה בעת ההגעה ל -117 מדינות. לפי זה מדורג הדרכון הפורטוגלי  במקום ה 6 בעולם (לצד קנדה, אירלנד, לוקסמבורג, נורבגיה, שוויץ ודרום קוריאה).

מאז הברקזיט, כמו מיליוני אזרחים בריטים מנסים לשמור על הקשרים האירופיים שלהם, חלה עלייה חדה במספר האנשים המעוניינים בהשגת אזרחות פורטוגזית. מאמר זה בוחן כמה דרכים שונות כי אחד יכול לעשות זאת.

אזרחות פורטוגזית היא לא אזרחות האיחוד האירופי הקלה ביותר להשיג, זה חייב להיות אמר, אבל זה לא הכי קשה גם. הפתרון הקל ביותר הוא כנראה יש סבא אירית או איטלקית. כשלא, כמה מדינות כמו מלטה ויוון מציעות אשרות זהב להשקעה קטנה יחסית של בין 250,000 ל -300 אלף יורו. אם אתה לא בר מזל מספיק כדי להיות ממוצא אירי או איטלקי, או שיש € 300,000 בבנק, האפשרויות הכי קל הבא הם לבלות שלוש שנים לחיות בפולין או להתחתן עם אדם ספרדית (במשך שנה אחת).

אבל, למרות שאזרחות פורטוגזית היא לא האזרחות הקלה ביותר להשגה, אם יש לך כבר קשרים לפורטוגל זו עשויה להיות האזרחות ההגיונית ביותר לנסות להשיג.

התאזרחות (לחיות בפורטוגל)

הדרך הנפוצה ביותר להשיג אזרחות בכל מדינה היא לחיות שם מספיק זמן. בפורטוגל, משך הזמן הזה הוא 6 שנים. בעת הגשת בקשה לאזרחות, יש מספר דרישות : עליך להיות מעל גיל 18, ולא הורשעת  בפשע חמור ( עונש של עד שלוש שנות מאסר על פי החוק הפורטוגזי), ואתה חייב להיות בעל יד  ברמה A2 בשפה הפורטוגזית.

הדרישה הכי מאתגרת כאן היא להישאר בפורטוגל עד 6 שנים כאזרח שאינו האיחוד האירופי. פורטוגל יוצרת אשרות לטווח ארוך למספר קבוצות שונות של אנשים, כולל סטודנטים, מתנדבים, בעלי הצעה לעבודה בפורטוגל, ואלה שיש להם מספיק כסף כדי לפרנס את עצמם (~ 50,000 €) או / וכן הכנסה פסיבית ( לרבות פנסיה).

ויזה הזהב (להשקיע בפורטוגל)

פורטוגל היא אחת ממספר מדינות אירופאיות, אשר מציעה רישיון תושבות בתוקף מלא למי שמשקיע בפורטוגל. השקעות יכול לקחת צורות רבות (כגון יצירת עסק המספק מקומות עבודה מקומיים, להשקיע במחקר, או להשקיע בתרבות), אבל זה יכול להיות פשוט כמו רכישת נכס בפורטוגל.

הנכסים צריכים להיות בשווי של 500,000 € או יותר, אלא אם הנכס הוא מעל גיל 30 או באזור שיפוץ עירוני. אם הנכס נופל לקטגוריה השנייה, זה רק צריך להיות מוערך ב 350,000 € או יותר. אם אתה מוכן לקנות נכס באזור צפיפות אוכלוסייה נמוכה, הערך הנדרש של הנכס יכול להיות מופחת ב -20% ל 400,000 € או € 280,000.

תוכנית ויזה הזהב מאפשר למשקיעים להישאר בפורטוגל (וגם לנסוע בתוך אזור שנגן) במשך 5 שנים. לאחר 5 שנים, המשקיעים יכולים לקבל תושבות פורטוגזית קבועה. לאחר 6 שנים, המשקיעים יכולים לבקש אזרחות פורטוגזית.

נישואין (להתחתן עם אזרח פורטוגזית)

זרים הנשואים לאזרח פורטוגל במשך שלוש שנים או יותר יכולים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגזית. אתה לא צריך להיות חי בפורטוגל במשך שלוש שנים, וזה בדרך כלל דרישה לאזרחות עם רוב מדינות האיחוד האירופי.

לפי מוצא (באמצעות הורים או סבים)
אם יש לך הורה פורטוגזית, ייתכן שאתה זכאי לקבל אזרחות פורטוגזית. אם נולדת מחוץ לפורטוגל, ויש לך סבתא פורטוגזית, ייתכן שתוכל גם לרכוש אזרחות פורטוגזית.

אם נולדת בפורטוגל להורים שלא היו פורטוגלים באותה עת, ייתכן שתהיה זכאי לקבל אזרחות פורטוגזית אם הם היו מתגוררים כחוק בפורטוגל במשך חמש השנים שקדמו ללידתך.

מוצא יהודי-ספרדי (צאצא של יהודי ספרדי)

אם אבותיך היו יהודים ספרדים שחיו בפורטוגל במאה ה -15 וה -16 (והבעיטה אותם על ידי המלך מנואל), ייתכן שתהיה זכאי להגיש בקשה לאזרחות פורטוגזית. בספרד יש חוק דומה מאוד גם כן.

זהו מצב מאוד ייחודי, אלא אם כן אתה מכיר היטב את המוצא שלך, זה לא סביר כי 1) יש לך יהודים ספרדים בעץ המשפחה שלך 2) כי תוכל לעקוב אחר כך רחוק. שיעור האישור (כ 8% בשנה הראשונה) היה נמוך למדי, אבל אם אתה חושב שזה עשוי לחול עליך, אז כדאי לעקוב אחר זה. מידע נוסף ניתן למצוא בכתובת sephardicjewsportugal.com.

אימוץ

אם ההורים הפורטוגליים יאמצו אותך, תוכל לתבוע אזרחות פורטוגזית. למרבה הצער, אתה צריך להיות מתחת לגיל 18 עבור זה: אין הוראה בחוק פורטוגזית עבור ההורים הפורטוגזית אימוץ בוגר יותר מ 18.

מושבות פורמטולוגיות

לפורטוגל יש יחסים מיוחדים עם שטחים פורטוגזית לשעבר כולל אנגולה, קייפ ורדה, פורטוגזית הודו, גינאה ביסאו, מזרח טימור, מקאו, מוזמביק, סאו טומה, Príncipe. ברוב המקרים, יש (או היה) מגבלת זמן שבמהלכה אזרחים של מדינות אלה יכולים להגיש בקשה לשמור על אזרחותם הפורטוגזית. הערה: כמו עם כל המאמרים על פורטוגזית, זה לא מהווה ייעוץ משפטי או פיננסי. אם אתם מחפשים אזרחות פורטוגזית, לדבר עם מומחה משפטי המתמחה בתחום זה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce