על קבלת אזרחות פורטוגלית

רוצים לזכות באזרחות פורטוגלית שתעניק לכם גם דרכון לאיחוד האירופאי? חשוב שתדעו

כי תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית מורכב מהרבה דרישות משפטיות ובירוקרטיות. בכדי להבטיח את הצלחת ההליך, ביצועו באופן יעיל וקבלת האזרחות המיוחלת, מומלץ לפנות למשרד עורכי דין גולן ושות’. מדובר במשרד עורכי דין שהוצאת אזרחות ודרכון ספרדי ופורטוגלי הינה תחום התמחותו העיקרי, המחזיק בשלוחה בליסבון ויש מאחוריו כבר מאות לקוחות שזכו לקבל אזרחות פורטוגלית.

תיקון חוק האזרחות בפורטוגל

בשנת 2013 הודיעה ממשלת פורטוגל בליסבון על כוונתה לשנות את חוק האזרחות ולאפשר ליהודים צאצאי גירוש פורטוגל וספרד לקבל אזרחות בתנאים מקלים. בשנת 2015 שינוי זה בחוק אושר ונכנס לתוקף והוא לווה בהפקת הנחיות וטפסים מתאימים להגשת בקשות לאזרחות. תנאים אלו כללו את הוכחת היות המבקש צאצא של מגורשי פורטוגל.

הוכחת קשר משפחתי לקהילות פורטוגל

בכדי להיות זכאי לאזרחות פורטוגלית יש צורך להוכיח היותכם צאצאים של מגורשי פורטוגל. ההוכחה מורכבת ממספר שלבים:

  • יצירת קשר עם אחת מהקהילות היהודיות המרכזיות בפורטוגל הפועלות בליסבון או בפורטו.
  • הופעה בפני ועדה ממונה של הקהילה היהודית לפניה יש להציג ולהוכיח קשר ליהדות גירוש ספרד ופורטוגל. את הקשר יש להוכיח באמצעים שונים כדוגמת שם משפחה מקלוב בקרב יהדות פורטוגל, תעודות לידה, פטירה, נישואין ועוד.
  • במידה והוועדה שוכנעה אודות נכונות הקשר לצאצאי הגירוש, היא תפיק אישור מיוחד שיש להציגו בפניו רשויות החוק הרלוונטית בפורטוגל.

המשך ההליך לקבלת אזרחות

מלבד הצגת אישור מקהילה יהודית בפורטוגל המעיד על קשר משפחתי לקהילה, יש להגיש בקשה לממשלת פורטוגל דרך השגרירות בישראל לשם הוצאת אזרחות ודרכון פורטוגלי. כמו כן, לאחר שממשלת פורטוגל אישרה באופן עקרוני את בקשת האזרחות היא תעביר לכם תעודת לידה אותה תידרשו להציג בשגרירות בארץ לשם הוצאתו של דרכון פורטוגלי.

קבלת אזרחות פורטוגלית

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי לקבלת אזרחות פורטוגלית, מלאו את פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616 או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן