פרסומים על אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

אזרחות ספרדית למגורשי ספרד

522 שנה לאחר גירוש ספרד, הממשלה במדריד העבירה תיקון לחוק שמאפשר לצאצאי המגורשים לקבל אזרחות. רשימת שמות יש, אבל קריטריונים עדיין לא

בחודשים האחרונים, מאז החלו הפרסומים על כוונת ממשלת ספרד להעניק אזרחות למגורשי ספרד, פונים רבים לעורכי דין אזרחות ספרדית ולהתאחדות עולי אמריקה הלטינית בבקשה להבין אם גם הם יוכלו לזכות באזרחות הנכספת.

עבור חלק מיוצאי ספרד מדובר ב”תיקון עוול הסטורי”. עבור אחרים זו מקפצה עסקית וכלכלית לאירופה. אבל ייתכן שהשמחה מוקדמת מדי ושיחלוף עוד זמן עד שיוכלו לממש את זכותם.

בסוף השבוע, 522 שנים לאחר שהמלך פרננדו ה-2 והמלכה איזבלה ה-1 חתמו על צו המורה על גירוש יהודי ספרד, אישרה הממשלה הספרדית חוק המאפשר לצאצאיהם של המגורשים לקבל אזרחות ספרדית, מבלי לוותר על אזרחות המדינה שבה הם מתגוררים. על-פי ההערכות, מדובר ב-עד -3.5 מיליון יהודים שיכולים לקבל עתה אזרחות ספרדית. התיקון לחוק יעניק אזרחות למבקשים באופן אוטומטי, בלא קשר למקום מגוריהם, אבל עליהם להוכיח את מעמדם באמצעות שמות משפחה, שפה, מורשת או קשר למנהגים הספרדים.

Free Overlook Historical photo and picture
Image by Jeff Chabot from Pixabay

“כיום נדרשים ישראלים המבקשים אזרחות ספרדית לגור שנתיים בספרד ולוותר על אזרחותם. החוק החדש אמור להסיר את הסייגים הללו”.

החוק יקל על המגורשים ויגדיר את הנסיבות המיוחדות שלהם. הוא יהיה קצוב בזמן להגשת הבקשות. נדרשת תעודה של הפדרציה של קהילות יהודי ספרד, ארגון מוכר במדינה, אבל הם עדיין לא קיבלו קריטריונים מהשלטונות למי להנפיק תעודה, “.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce