פורטוגל אישרה: אזרחות ליהודים-ספרדים

עודכן 16:58 29/01/2015

הממשלה בליסבון אישר תיקונים לחוק שיקנו ליהודים ממוצא ספרדי-פורטוגזי זכויות אזרחות כפולה. התנאי: להוכיח “קשר מסורתי” כמו שמות משפחה, שפה ושושלת משפחתית

Free Porto Portugal photo and picture
Image by Svetlana from Pixabay

עוד דלתות נפתחות: ממשלת פורטוגל אישרה היום (חמישי) חוק המעניק זכויות אזרח לצאצאי היהודים שנרדפו לפני כ-500 שנים במדינה. המשמעות היא מתן אפשרות לאזרחות כפולה ליהודים ממוצא ספרדי שאבותיהם חיו בחצי האי האיברי.

 

לפי הדיווחים במדינה, דובר הקבינט, לואיס מרקס גוודס, אמר כי הממשלה העבירה שינויים בחוק האזרחות שלה ויעניק זכויות למי שיוכלו להוכיח “קשר מסורתי” ליהודים ספרדים-פורטוגזים, כמו “שמות משפחה, שפה ושושלת או קרובי משפחה ספרדים”.

 

לפי החוק שאושר, המועמדים לא יצטרכו להגיע פיזית לפורטוגל וייבדקו במוסדות הקהילה היהודית-פורטוגזית כמו גם על ידי סוכנויות הממשלה. המועמדים ייאלצו לחשוף גם רישום פלילי אם יש להם כזה. בשנה שעברה אימצה ספרד חוק דומה.

 

החוץ אושר בפרלמנט הפורטוגזי כבר ב-2013. מאז, שרטטה הממשלה את סעיפי החוק והקימה הליכים מנהלתיים. החוק צפוי להיכנס לתוקפו עם פרסומו בהודעות הממשלה הרשמיות, אולם מנהיגים בקהילה היהודית אומרים שהם צופים שניתן יהיה להתחיל את תהליכי בקשת האזרחות בתוך ארבעה חודשים.

 

 

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן