שלטון הטרור של ברוני התקשורת

 

מויקיפדיה: “שלטון הטרור היה פרק במהפכה הצרפתית שנמשך מספטמבר-אוקטובר 1793 ועד לאוגוסט 1794 והתאפיין בדיכוי אלים ואכזרי של כל מי שנחשד כאויב המהפכה מבית ובהוצאות להורג ומעשי טבח והרס רבים”

 

אמנם אין כיום  הוצאות להורג , אבל בעתיד , יתיחסו לתקופה החשוכה בה אנו חיים כעת כאל “שלטון הטרור של ברוני התקשורת”.

על  ישראל וארה”ב השתלטו ברוני תקשורת באמצעות הפצה שיטתית של ידיעות כוזבות והעלמת ידיעות אמת במגמה, שלמרבה הצער הצליחה,  לבצע שטיפת מוח המונית, ולעוות את רצון הבוחר.

בישראל מתהלכים כיום  המוני בני אנוש, שלא ניתן לנהל עימם שיחה משמעותית בענין פוליטי, משום שהם חוזרים כמו תוכים על סיסמאות נבובות ששמעו בכלי התקשורת.

ברוסיה  שולט ברון תקשורת למעשה בשם ולדימיר פוטין, שחיסל כמעט כל כלי תקשורת או עיתונאי שלא סר למרותו.

השיטה דומה מאוד.  הפצת שקרים והסתה שיטתית יום יומית וחסרת מעצורים , הפחדה והטלת טרור על  כל מי שאינו מתיישר עם הקו הנקוט בידי ברוני התקשורת. השתלטות על הפרלמנט , ומינוי, אומרי הן ריקים ,  חסרי השכלה או מוסר, לראשי הרשות המבצעת , השופטת , וראשי התביעה.

נקוה שימיהן של הממשלות הללו יהיו קצרים כימי שלטון הטרור של המהפכה הצרפתית ,

אבל העתיד אינו מזהיר.

תקשורת חופשית ואמינה , היא תנאי מקדמי לקיום שלטון דמוקרטי.

ההליך הדמוקרטי תלוי בהנחה שהמוני בוחרים מפעילים את שיקול דעתם , השכלתם , הנסיון והמוסר שרכשו בימי חייהם ,כדי לבחור את הנבחרת הטובה ביותר לפרלמנט לטובת הכלל.

כיום השתנו כללי המשחק , והבחירה לפרלמנט תלויה אך ורק בשאלה , מהו אחוז המצביעים שעליהם ניתן לבצע מניפולציות תקשורתיות. כלומר כאלה שניתן ביתר קלות לשטוף את מוחם כדי שיצביעו לפי האינטרס של ברוני תקשורת.

כל נסיון “לכפות ” על כלי התקשורת אמינות ולהימנע מהפצת שקרים והסתה , יסתיים בכישלון, כי הדבר תלוי אך ורק ברצונם הטוב של בעלי השליטה בכלי התקשורת, ומה שמנחה את אלה היא רק תועלתם האישית.

לכן מה שקיים היום ומה שצפוי לנו בעתיד ולא משנה איזה צד יזכה בבחירות הבאות , היא מערכת שלטון שונה לגמרי ממה שידע המערב הדמוקרטי בדורות האחרונים. ולא הדמוקרטיה שהורגלנו אליה.

יהונתן ש. גולן

 

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce