אזרחות אירופאית ליוצאי בולגריה – איזור שינגן

אזרחות אירופאית ליוצאי בולגריה

מנפרד וובר: בולגריה וקרואטיה צריכות להצטרף ל”שנגן ”  .
בולגריה וקרואטיה צריכות להצטרף באופן מיידי לאזור החופשי מדרכונים של האיחוד האירופי, אמר מנהיג קבוצת EPP, מנפרד וובר, ביום רביעי (12 בספטמבר), במחווה ידידותית לשתי ממשלות במזרח אירופה.

מטעמים פוליטיים, נמנע מלהזכיר את רומניה, שהצטרפה לאיחוד האירופי יחד עם בולגריה ב -2007 ונחשבה לנכון להצטרף על ידי הנציבות האירופית.

ובר הצהיר זאת בפרלמנט האירופי, בתגובה על נאומו של נשיא המדינה, ז’אן קלוד יונקר. בנאומו ל- MEPs בשנה שעברה, אמר Juncker שבולגריה ורומניה צריך להצטרף שנגן מיד.

Free People Wearing Costumes Dancing Together Stock Photo

Photo by Chavdar Lungov: https://www.pexels.com/photo/people-wearing-costumes-dancing-together-3996466/

גם בולגריה ורומניה נחשבו מוכנות על ידי הוועדה להצטרף לאזור שנגן מאז 2010. עם זאת, ההחלטה על קבלה לאיזור שינגן חייבת להתקבל פה אחד, אך הן נחסמו על ידי מדינות חבר כגון צרפת, גרמניה והולנד..

בשנה שעברה, אמר יונקר: “אם אנחנו רוצים לחזק את ההגנה על הגבולות החיצוניים שלנו, אנחנו צריכים לפתוח את אזור שנגן לתנועה חופשית לבולגריה ורומניה מיד. אנחנו צריכים גם לאפשר לקרואטיה להיות חברה מלאה בשנגן ברגע שתענה על כל הקריטריונים “.

קרואטיה, שהצטרפה לאיחוד האירופי ב -2013, מתקדמת לקראת הצטרפות לשנגן, אך עדיין לא קיבלה את האור הירוק של הוועדה. קרואטיה גם לא יכול להצטרף לשנגן בגלל התנגדות סלובניה בשל מחלוקת גבול במפרץ האדריאטי.

סלובניה ביום שני (4 בספטמבר) הזהירה את חברי האיחוד האירופי  כי כישלון מצד קרואטיה ליישם את פסק דין פיראן יהיה כ הפרה של שלטון החוק של האיחוד האירופי.

רומניה נמצאת תחת לחץ מוגבר על ידי מוסדות האיחוד האירופי על ניסיונות הממשלה לעכב הליכים משפטיים כנגד בכירים, כולל מנהיג מפלגת השלטון ליביו Dragnea. קשה לדמיין כי שאר האיחוד האירופי יעשה מחווה מזמינה לבוקרשט בנסיבות כאלה.

גם יונקר וגם ובר יודעים שאין סיכוי להתרחבות של שנגן בקרוב, וחוץ מזה, כל פרויקט שנגן נמצא כרגע בספק, ציין ג’ונקר בנאומו.

נשיא הנציבות אמר כי אם המדינות החברות רוצה לשמור על אזור שנגן ללא גבולות פנימיים, נדרשת סולידריות בהשתתפות בנטל המהגרים . מספר מדינות חברות, כולל גרמניה ואוסטריה, החזירו את ביקורת הדרכונים מאז משבר ההגירה בשנת 2015.

אזרחות אירופאית ליוצאי בולגריה

אזרחות אירופאית ליוצאי בולגריהבולגריה, רומניה וקרואטיה אינן חולקות על עקרון הסולידריות, אך הן קלטו מספר קטן יחסית של מהגרים על פי תכנית המעבר של הוועדה. פולין והונגריה, כבר נמצאות בשנגן, אולם לא קלטו מהגר אחד וסירבו לעשות זאת בעתיד.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce