אזרחות ספרדית ליהודים ספרדים

הצלחה לחוק הענקת אזרחות ספרדית ליהודים ספרדים 

הכללים השתנו כאשר המועמדים התעכבו על ידי עמלות גבוהות, בדיקות וניירת

Free Brown and Gray Concrete 3 Storey House Stock Photo

Photo by Raul Hernandez: https://www.pexels.com/photo/brown-and-gray-concrete-3-storey-house-132088/

לא מאות אלפים, אפילו לא רבבות, כפי שציפו בתחילה פוליטיקאים פוליטיים. רק 3843 ולספרדים יששהשיגו אזרחות ספרדית בזכות חוק הציג בשנת 2015 כדי לספק פיצוי סמלי עבור גירוש עם יהודי מחצי האי לפני יותר 500 שנה.

יהודי ספרדי שמדבר לאדינו מבין את הספרדי המודרני בצורה מושלמת, אך יכריע את מבחן השפה

עוד 5,682 בקשות עדיין מעובדות. המועד האחרון לפניות פקע בחודש מארס, והאריך תאריך זה יחייב רפורמה משפטית שהממשלה אינה שוקלת.

הקלטת הבירוקרטית הקשורה לחוק מסבירה מדוע הקהילה הספרדית התלהבה פחות מהצפוי.מלבד מתן תעודות ומסמכים המוכיחים את מוצאם, על המועמדים להופיע בפני נוטריון ציבורי, לעבור מבחן בשפה הספרדית ולהיבדק על ידיעתם ​​של הפוליטיקה והתרבות הספרדית, כולם בעלות של כ -5,000 יורו.

בסופו של דבר, רוב 8,365 המועמדים שהולאמו ספרדית בשלוש השנים האחרונות עשו זאת לא באמצעות חוק 2015, אלא באמצעות שני צווים הבאים שהונפקו ב 2015 ו 2016 כי ביטלו את המשוכות האלה.

הפרדוקס עם החוק המקורי היה בכך שלמרות שהיהודים הספרדים הצליחו לשמר את הלאדינו או הקאטיה, ספרדי בן המאה ה -15 המועשר במלים מארצותיהם המארחת, זה לא עזר להם להפוך לאזרחים ספרדים.

הממשלה הוציאה שני גזירות ב 2015- 2015- ו ביטול המכשולים הכלולים בחוק המקורי

“יהודי ספרדי שמדבר לאדינו מבין את הספרדי המודרני בצורה מושלמת, אבל יכופף את המבחן בשפה כי ההבדלים בשפה הכתובה הם מאוד משמעותיים”, אומרת קארן גרסון סרחון, רכזת המרכז הספרדי באיסטנבול. שני שלישים של כ -15 אלף הספרדים החיים באיסטנבול בחרו במקום להפוך לאזרחים פורטוגלים, מכיוון שמדינה זו מעולם לא הייתה זקוקה לבחינת שפה, מוסיף גרסון.

למרות שרובם של מועמדים מוצלחים הגיעו מטורקיה (2,693), רק 257 עברו את התהליך המקורי, בעוד שהיתר קיבלו אזרחות בשיטת המסלול המהיר שנקבעה בצו.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן