הגיל כפקטור המשפיע על קבלת אזרחות ספרדית

בעקבות חוק חדש, זכאים יהודים צאצאי מגורשי ספרד להוציא דרכון ספרדי או פורטוגלי, המאפשר להם להיות בדומה לכל אזרחי האיחוד האירופאי וליהנות משלל של יתרונות, אותם מציע דרכון זה. חוק זה עורר ישראלים רבים לפעול למען קבלת אזרחות ספרדית ולעשות זאת בעזרתם של עורכי דין, המתמחים בכך. מכיוון שמדובר בפרוצדורה לא פשוטה, בהוכחת הזיקה למגורשי ספרד וגם עמידה בקריטריונים מחמירים, התהליך עשוי להיות מורכב, אולם אם פונים למקום הנכון, אפשר להצליח במשימה ולקבל את הדרכון שבו חושקים.

למידע נוסף לחצו כאן

מתחת ל-18, מעל ל-70

לצד כמה קריטריונים הקשורים לקבלת האזרחות, ישנו גם עניין הגיל. על פי החוק שנחקק בפורטוגל, בגירים, מעל לגיל 18, יכולים להגיש את הבקשה. יחד עם זאת, בהתאם לתיקון לחוק שיצא, במידה שבקשות שהוגשו עבור אותם קטינים תסורבנה (בעקבות גילם), ניתן יהיה להגיש ערעור ולבדוק זאת במסגרת ערכאות משפטיות. בספרד, לעומת זאת, יכולים בגירים לקבל ללא בעיה את האזרחות ואף בצורה מהירה יותר מאחרים. שלא כמו בגירים, הם אינם נדרשים לעבור מבחני תרבות וגם שפה, מה שמקל על קבלתה באופן משמעותי. כך או כך, את הבקשה מומלץ שיגישו בוגרים בשמם של הקטינים.

באשר למבוגרים בני למעלה מ-70, בדומה לקטינים, גם הם פטורים ממבחני התרבות והשפה ותהליך הוצאת האזרחות עבורם קצר במיוחד. לאלה, ובדומה לבני 18 ומעלה, מומלץ גם כן להיעזר בגורמים מקצועיים כדי לקדם את הבקשה ולאסוף את כל המסמכים הנדרשים שיתמכו בה.

קטינים או בגירים ומעוניינים להוציא אזרחות ספרדית? חושבים שעומדים בכל התנאים לקבלתה? גולן ושות’, משרד עורכי דין, הוא הכתובת הנכונה לפנות אליה. המשרד מתמחה בהוצאת דרכונים ספרדים ופורטוגלים ובעל ניסיון של שנים. לסקירת כלל שירותי המשרד, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון צרו קשר ב – 03-5561616

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce