אפשרויות לקבלת אזרחות ספרדית

מעוניינים להגיש בקשת אזרחות ספרדית? לפני שאתם מתחילים בהליך כדאי שתכירו היטב את דרישות החוק. במשרד עורכי דין גולן ושות’, שהוצאת אזרחות ספרדית הינה תחום התמחותו הראשי, תזכו לקבל הסבר מפורט בנושא לצד סיוע וליווי מקצועי לכל אורכו של ההליך.

משמעותה של אזרחות ספרדית

אזרחות בספרד מיושמת תחת החוק האזרחי. החוקה ספרדית משנת 1978 קובעת את דרישות החוק לקבלת, שמירת ואובדן אזרחות ספרדית. בתור התחלה, על פי החוק הספרדי כל מי שזכאי מלידה לאזרחות ספרדית לא יכול לאבדה. כמו כן, כל אזרחי ספרד שווים בפני החוק ללא הבדלי מין, דת, גזע, דעה וכו’. בנוסף, אזרחות זו מעניקה דרכון אירופי של האיחוד. מעבר לכך למדינה יש את הסמכות לחקיקה בכל הקשור למתן אזרחות ספרדית לתושבים זרים, וכן לאשר אזרחות כפולה בהתאם ליחסיה עם המדינות השונות. בהתאם לכך החליטה ספרד בשנת 2015 לאפשר קבלת אזרחות ספרדית ליהודים צאצאי גירוש ספרד, עם אפשרות לאזרחות כפולה וללא צורך לחיות במדינה.

זכאות אזרחות ספרדית

זכאות לאזרחות ספרדית של אנשים פרטיים מתייחסת לבקשות של אנשים זרים. ההתייחסות לבקשות אלו משתנה בתנאיה בהתאם למדינת המוצא ונסיבות המקרה, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • אזרחות ספרדית במקור- מתייחסת בין היתר למי שהוריו הם אזרחי ספרד, או לחילופין למי שנולד בספרד להורים זרים שאחד מהם לכל הפחות הינו יליד ספרד. כמו כן יוכר כספרדי מי שנולד בספרד ולא יודע מי הם הוריו.
  • אזרחות בגין אימוץ- קטין זר שאומץ על ידי אזרח ספרדי מקבל ממועד האימוץ אזרחות במקור. כמו כן מי שאומץ וגילו מעל 18 יוכל לקבל אזרחות במקור לאחר שנתיים.
  • מגורים בספרד- החיים בספרד במסגרת תושבות יכולים להיות זכאים לקבלת אזרחות בתנאי שיעמדו בדרישות החוק.
  • מעמד פליט- פליט המבקש אזרחות ספרדית, אם יעמוד בתנאים, יוכל לקבלה תוך חמש שנים. כמו כן מי שמבקש בקשת אזרחות והינו מלאום איברו אמריקאי כמו ספרדי יהודי או ילידי אנדורה, יידרש לחכות שנתיים לקבלת אזרחות.
  • צאצאי מגורשי ספרד- סעיף מיוחד מעניק זכות לאזרחות ליהודים צאצאי גירוש ספרד מהמאה החמש עשרה.

קבלת אזרחות ספרדית

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי להגשת בקשה לאזרחות ספרדית, מלאו את פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616  או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce