אזרחות פורטוגלית וספרדית ליהודי דרום אמריקה

עשירי יהודי ונצואלה ממשים את זכותם לאזרחות ספרדית ומעלים את מחירי הנדל”ן במדריד

Free Close-up of the Iglesia del Carmen in Merida Venezuela Stock Photo

Photo by Arturo David: https://www.pexels.com/photo/close-up-of-the-iglesia-del-carmen-in-merida-venezuela-14187135/

 

 

אזרחות פורטוגלית וספרדית ליהודי דרום אמריקה

ארצם נמצאת בחורבן כלכלי. הרעב משתולל. האינפלציה מסוחררת, וצפויה להגיע למיליון אחוזים עד סוף השנה. בבתי החולים נגמרות תרופות, ציוד ואפילו כפפות גומי.

אבל בעת שמיליוני תושבי ונצואלה מנהלים מאבק יומיומי להישרדות בבית, אחרים מצאו מקלט בטוח לכסף שלהם מעבר לאוקיינוס ​​האטלנטי: שוק הנדל”ן של מדריד.

במהלך טיול בסלמנקה, מחוז של הבירה הספרדית, לואיס וולס-טברנר, יועץ השקעות נדל”ן, הצביע כמעט בכל רחוב על בניין שרכש לאחרונה אזרח ונצואלה עשיר.

מספר נכסים, נרכשו באמצעות חברות השקעה במיאמי או במקומות אחרים – אבל הכסף תמיד בא מוונצואלה.

מחירי הדיור של מדריד זינקו בכ -17% בשנה שעברה, העלייה החדה ביותר בין הערים הספרדיות, והעלתה את עלות החיים במרכז העיר לרמות האחרונות שנרשמו ב -2007, לפני שפרצה בניה של ספרד.

מחוז סלמנקה, עם חנויות האופנה והמסעדות, נמצא בלב הבום, בחלקו הודות לוונצואלה עשירה. רבים מתנגדי הנשיא ניקולאס מדורו, הנמלטים מהמהומה המדינית והכלכלית של ארצם. אבל כמה מהם קשורים לממשלתו ואולי מודאגים לעתידם נוכח סנקציות בינלאומיות ותסיסה חברתית.

“עכשיו אני מוצא את עצמי יושב במסעדות במדריד ממש ליד אנשים שלא הייתי מרגיש נוח לראות אי פעם בקראקס”, אמר לאופולדו לופז גיל, אביו של לאופולדו לופז, פוליטיקאי אופוזיציוני בכיר שנשאר במעצר בית בקראקס, בירת ונצואלה.

בסלמנקה לבדה, על פי הערכות של כמה חברות נדל”ן במדריד, מעל 7,000 דירות יוקרה נמצאים כעת בבעלות אזרחי ונצואלה.

בעוד שחלק מכספי ההשקעה בוונצואלה מגיעים ממקורביו של משטרו של מר מדורו, עיקרם הוא ממשפחות שהתעשרו לפני עשרות שנים, בכלכלה שהנכס העיקרי שלה, הנפט, הולאם בשנות השבעים.

“המזל הגדול בוונצואלה תמיד היה קשור בינם לבין עצמם ותלוי ביחסים טובים עם המדינה”, אמר רולנדו סיג’אס, מייסד ונצואלה של חברת SNB קפיטל, חברת השקעות שבסיסה במדריד. רכיב המפעל בדרום ספרד.

שלא כמקסיקנים ואמריקנים הלטינים אחרים שמשקיעים בספרד, הוא הוסיף: “אנחנו כאן כמו ניצולים שיודעים שהגשרים למדינה שלנו נשרפו”.

למעשה, כמה ונצואלים הפכו ליזמים מוצלחים בספרד, החל משלוח שירותים, פתיחת מסעדות וחנויות או להשתלט על זיכיונות, כמו זו של הרכבת התחתית האמריקאית מזון מהיר.

כדי להימלט מהמשבר בוונצואלה, עזב אנדוני גויצ’קאה את לימודי הרפואה ועבר למדריד, שם ייסד את Goiko Grill, שמפעילה כיום 44 מסעדות בורגר ברחבי ספרד. בחודש יוני, חברה פרטית בהון שבשליטת LVMH, קבוצת היוקרה הצרפתית, רכשה נתח של רוב בעסק, והעריכה אותו ב -150 מיליון יורו, או כ -175 מיליון דולר.

“העדיפות של אזרחי ונצואלה היתה להשיג כאן בית, אבל עכשיו הם מרגישים בנוח בספרד “, אומר וולס-טברנר.

אזרחות פורטוגלית וספרדית ליהודי דרום אמריקה

אנשי עסקים מונצואלה אומרים שהם מעודדים את בני ארצם להצטרף אליהם בספרד.

“אם אנחנו צריכים לשכור מישהו כאן, אנחנו תמיד מחפשים להוסיף ונצואלה”, אמר חורחה Neri, אשר הנכסים בספרד כוללים Cambio 16, פרסום חדשותי. “גם אם לא היינו חברים קרובים בקראקס, עכשיו אנחנו חולקים את ההרגשה הזאת של סבל מאותה טרגדיה”.

בשנת 2017, משפחת קוהן, הבעלים של אחת מחברות הנדל”ן המסחריות הגדולות בוונצואלה, פתחה את “סמביל אאוטלט” בפאתי מדריד, המציגה את עצמה כקניון הגדול ביותר בספרד.

Cohéns הם בין ונצואלה שעברו לספרד סביב 2012, בדיוק כאשר הממשלה במדריד נאלצה לנהל משא ומתן על החילוץ הבנקאי האירופי. העיתוי איפשר להם לאסוף נכסים ספרדים בזול: סמביל רכשה קניון שפשט את הרגל במהלך המשבר הבנקאי בספרד.

השנה, קבוצת קוהן גם קנה בניין בסלמנקה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce