אזרחות פורטוגלית ליהודי בריטניה

יהודי בריטי ומחפש אזרחות פורטוגזית או ספרדית? הנה איך לעשות את זה

ליהודים בריטים שיש להם ממוצא ספרדי יש סיכוי טוב לקבל דרכון ממדינה בחצי האי האיברי

Free Beige Cat With Gold-colored Crown Stock Photo

Photo by Katarzyna Modrzejewska: https://www.pexels.com/photo/beige-cat-with-gold-colored-crown-1314550/

 

האנטישמיות בברקסיט והעבודה העלו את התעניינותם של היהודים בקבלת דרכונים של האיחוד האירופי – ולרבבות יהודים בריטים שיש להם כמה ממוצא ספרדי יש סיכוי טוב יותר מאשר רוב התלמידים.

ספרד ופורטוגל מציעות אזרחות לצאצאי הספרדים האיברים. הקליטה הבריטית הייתה איטית במהלך השנתיים האחרונות, אך העניין הולך וגדל.

שלוש קבוצות של יהודים זכאיות לאזרחות. אלה עם אבות קדמונים, המכונים לפעמים “מגורשים”, שנמלטו מחצי האי האיברי למרוקו ולצפון אפריקה לפני 1492. קבוצה שנייה הם המזרחים המזרחיים מהאימפריה העותומנית, כולל יוון המודרנית ותורכיה. הקבוצה השלישית היא הספרדים המערביים, כולל יהודי ספרד ופורטוגל בלונדון.

כמובן, היהודים הם ניידים ויש כיום קהילות ספרדיות על שש יבשות. הקהילה היהודית המצרית שפעם היתה משגשגת היתה מורכבת במידה רבה מן הספרדים האיבריים.

בהנחה שאתה עומד בדרישות שלהם, החלת על פורטוגל הוא כל כך פשוט כי לא עורך דין הוא זקוק. ספרד היא סיפור אחר. הם דורשים מהמועמדים לעבור מבחן שפה ואזרחות, להשתמש עורכי דין ונוטריונים, ולהגיש את בקשתם לפני אוקטובר 2019. עבור שתי המדינות התהליך הוא איטי glacially, אבל זה עובד.

השושלת – בין אם אתה ספרדי או אשכנזי – באה מן ההלכה. המחוקקים לא הולכים לפי ההלכה וקשרו את עצמם בקשרים בניסיון לקבוע מי זכאי לאזרחות. הפתרון שלהם היה לבקש מהקהילות היהודיות המקומיות להחליט עליהם. בקהילות אלה ביקשו הקהילות המקומיות במדינות המערב את הקהילות הספרדיות לאשר את מקורן הספרדי.

קהילת S & P הספרדית של לונדון דורשת מהמועמדים להירשם בדף הגנאלוגיה של האתר שלה, ואז הם שולחים מידע על מה לעשות. במלים פשוטות, הם מבקשים מהמועדונים במקומות כמו בלונדון לספק ראיות בחזרה לאב קדמון ספרדי ב -1750. אלה מהים התיכון צריכים להתחקות עד 1850 בקירוב. ההבדל נובע מכך שהקהילות הים-תיכוניות נותרו אנדוגמיות יותר.

הדרישות אינן מאתגרות כפי שהן מופיעות. בבריטניה יש לידה, נישואין ומוות תעודות חזרה בסביבות 1840, ואת שפורסם Bevis Marks Records ללכת מן המאה ה -17 עד 1900 בערך.

עבור קהילות ים תיכוניות זה יכול להיות קשה יותר. מתוך חשש מתביעות רכוש, ממשלת מצרים החרימה רישומים יהודיים. לטורקיה יש חוקי הגנה על נתונים. הרישומים של קהילות מסוימות נהרסו או אבדו. במקרים של מסמכים חסרים, S & P או גנאולוג יכול לעתים קרובות לסייע למבקשים לבנות מקרה.

כאשר למבקש יש מכתב מה- S & P, הם מגישים את עדותם ומסמכים אחרים בבתי הכנסת של ליסבון או פורטו בפורטוגל או בפדרציית הקהילות היהודיות בספרד. אם יאושר, יקבל המבקש תעודה שתועבר עם מסמכים אחרים לאישור הממשלה הרלוונטית. מועמד מוצלח לפורטוגל מקבל תעודת לידה פורטוגזית, המהווה הוכחה לאזרחות. כמובן, ישנם חיובים בכל שלב של התהליך.

משפחות אשכנזיות רבות יש מסורת של ממוצא ספרדי. אלה צריכים להיות מוקלט בקפידה.למרבה הצער, בקושי קומץ יכול להוכיח את הטענה. עם הזמן, מחקר ה- DNA עשוי לפתוח דלתות חדשות, אבל זה עדיין לא קבילה כמו ראיות. הספרדים עם מוצאם בעיראק, איראן, תימן או קהילות Tushavi של צפון אפריקה אינם זכאים לאזרחות, אלא אם כן הם יכולים למצוא אבות ספרדי איברי.

רוב המועמדים אומרים שהם פונים מתוך סקרנות, או רצון להתחבר מחדש עם העבר הרחוק. אחרים רוצים ליצור הזדמנויות לילדיהם. יש התייחסות לברקסיט או לאנטישמיות במפלגת העבודה.

5/5 - (2 votes)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן