אזרחות פורטוגלית ליוצאי איטליה ולוב

אזרחות פורטוגלית ליוצאי איטליה ולוב

אם הנך צאצא/ית ליוצאי איטליה או לוב, קרוב לוודאי שהנך זכאי לאזרחות פורטוגלית.

יותר ויותר ישראלים מקבלים אזרחות פורטוגלית ונהנים מהיתרונות הכלכליים והאחרים של דרכונים אלו. אילו מדינות נחשבות מזכות אתכם באזרחות פורטוגלית ומהם היתרונות העיקריים מהם תוכלו ליהנות אם תוציאו דרכון זה?

ישראל היא מדינה של קיבוץ גלויות. מיליוני יהודים התקבצו מכל רחבי תבל כדי להתיישב במדינת היהודים וכיום ניתן למצוא אין ספור זהויות ומוצאים בישראל.
יחד עם זאת, רוב הישראלים נמנים על יוצאי אירופה, או עם יוצאי המזרח, כלומר יוצאי מדינות צפון אפריקה וגם עיראק, סוריה, לבנון, תימן ועוד.

אזרחות פורטוגלית ליוצאי איטליה ולוב – מידע כללי

Free Body of Water With People Rowring on Boat Beside Tall Building Stock Photo

Photo by Pixabay: https://www.pexels.com/photo/body-of-water-with-people-rowring-on-boat-beside-tall-building-161850/

 

ישראלים רבים ממוצא אירופאי וגם ישראלים ממוצא מזרחי זכאים לקבל אזרחות פורטוגלית. ישראלים ממוצא אירופאי הגיעו ברובם מגרמניה, פולין, רומניה והונגריה, כולן חברות באיחוד האירופאי, וכולן מאפשרות לישראלים להוציא דרכון שלהן, בכפוף לעמידה בתנאים כמובן. במידה וישראלי שמוצאו מאחד ממדינות אלו יכול להוכיח שהוריו או הסבים והסבתות שלו היו אזרחי אחת המדינות הללו, סביר מאוד להניח שהוא זכאי לקבל דרכון מאחת ממדינות אלו. גם ישראלים ממוצא מזרחי יכולים לקבל דרכון אירופאי. על פניות הדבר נראה אבסורדי, אך מדינות ספרד ופורטוגל שחברות באיחוד האירופאי מאפשרות לצאצאים של מגורשי ספרד לקבל דרכון ספרדי או פורטוגלי. כל מה שהישראלי צריך לעשות הוא להוכיח כי הוא צאצא של אחד ממגורשי ספרד, לעמוד במספר תנאים נוספים, והוא זכאי לדרכון אירופאי.

בשנים האחרונות ישראלים רבים בחרו לממש את זכותם והוציאו דרכון אירופאי. ישראלים רבים שואלים בשביל מה לטרוח ולהוציא דרכון אירופאי, מלבד הסטטוס המגניב. ובכן, מסתבר כי לדרכון אירופאי לא מעט יתרונות, שיכולים לסייע לכם ולצאצאים שלכם. אז מהם היתרונות בקבלתאזרחות פורטוגלית  מלבד האפשרות לחיות ולעבוד במדינות האיחוד:

מגורים ומעבר בין מדינות ללא הגבלה

אזרחות פורטוגלית מאפשר לבעליו לגור ולעבוד בכל אחת ממדינות האיחוד באופן חוקי לחלוטין. בנוסף, ניתן לעבור בין מדינות אירופה ללא הגבלה וללא צורך להחתים אפילו את הדרכון במקרים מסוימים.

יוקר המחייה

מאז המחאה החברתית של שנת 2011 נושא יוקר המחיה עלה לראש סדר היום הישראלי. ואכן, רוב המדדים מצביעים על כך שיוקר המחיה בישראל הוא מהגבוהים בעולם. מדינות אירופה נחשבות כמדינות רווחה המעניקות שירותים חברתיים רבים לאזרחיהם, ובחינם. בנוסף, פוטנציאל ההשתכרות במדינות אירופה גבוה יותר, שכן השכר הממוצע ברוב מדינות האיחוד גבוה משמעותית מזה בישראל. בהתחשב בכך שעלות המחיה שם נמוכה יותר, ניתן להסיק שיוקר המחייה ברוב מדינות אירופה נמוך יותר, ולכן מבחינה כלכלית משתלם יותר לגור באירופה, ואם יש לך דרכון אירופאי זה גם אפשרי.

לימודים –  אזרחות פורטוגלית ליוצאי איטליה ולוב

דרכון אירופאי מאפשר לך ללמוד באחד מהמוסדות האקדמיים המובילים באירופה, ואולי אפילו לקבל על זה כסף. כן, שמעתם נכון- לא לשם כסף על הלימודים אלא לקבל על כך כסף. במדינות אירופאיות רבות מאפשרות לימודים חינם לאזרחים שלהם, ומדינות מסוימות אפילו נותנות מענקים ודמי כיס לסטודנטים באוניברסיטאות מסוימות.
במבט לעתיד, אם יש לכם ילדים אתם בוודאי רוצים שהם ילמדו באוניברסיטה, כך שהוצאת דרכון אירופאי תאפשר להם גם ללמוד בחינם, גם לחוות מגורים בארץ זרה, ללמוד שפה חדשה, ולחוות חוויות שיזכרו לכל חייהם. אין ספק שתשמו שהאפשרות הזאת תעמוד בפני ילדכם כשהרגע יגיע, וזהו יתרון חשוב נוסף להוצאת דרכון אירופאי.

ויזות ואישורי עבודה במגוון מדינות בעולם דרכון אירופאי מאפשר לך לטייל ולעבוד ברחבי העולם בחופשיות רבה יותר ביחס לדרכון ישראלי. לבעלי דרכון אירופאי מתאפשרת כניסה ללא ויזה לארה”ב ולאוסטרליה, למשל. בנוסף הם יכולים לטוס למדינות אליהם ישראלים אינם מורשים לטוס, כמו מלזיה, מצרים, מדינות המפרץ הערביות (קטאר, איחוד האמירויות ועוד), ועוד. בנוסף בעלי דרכון אירופאי זכאים לקבל אישור עבודה אוטומטי במדינות רבות בינם אוסטרליה וניו זילנד. הטבות והקלות בהעברת סחורות בין מדינות

ישראלים בעלי דרכון אירופאי המנהלים עסקים, ובעיקר עסקי נדל”ן במדינות אחרות, יכולים ליהנות מהטבות מס והקלות בהעברת סחורות בין מדינות האיחוד האירופי וגם מדינות אחרות. הדבר לא תקף רק לעסקים מול מדינות האיחוד האירופי, אלא גם מול מדינות אחרות, כאשר אפילו בארה”ב קל יותר לבצע עסקים כאזרח אירופאי.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce