אזרחות פורטוגלית ליוצאי טורקיה

משרדנו מתמחה בהשגת אזרחות פורטוגלית ליוצאי טורקיה , יוון , בולגריה והבלקן. כבר מאות לקוחות קיבלו אזרחות באמצעותנו, ורבים מביניהם יוצאי תורכיה המתגוררים בישראל וגם במקומות אחרים בעולם.

נכון לחודש מאי 2018 כ -2,000 יהודים תורכיים הגישו בקשה לאזרחות פורטוגזית לאחר שממשלת פורטוגל החליטה להעניק לאזרחות על ידי התאזרחות לצאצאיהם של היהודים הספרדים שגורשו מפורטוגל וספרד במאה ה -15, אמר שגריר פורטוגל באנקרה פאולה ליאל דה סילבה.

השגרירה אמרה כי כיום מתגוררים בטורקיה כ -17,000 יהודים ספרדים. חלק מהמועמדים מבין 2,000 המועמדים קיבלו את האזרחות מאז שנתקבל החוק לפני כשנתיים, בעוד שתהליך הקבלה של אחרים עדיין נמשך, אמר דה סילווה בראיון לעיתון Herrriyet Daily News.

photography of mosque buildings

Photo by Daniel Burka on Unsplash

 

“הסיפור הוא פשוט מאוד, אבל באותו זמן מאוד עצוב. היהודים הם אנשים שתמיד נרדפו. פורטוגל, למרבה הצער, הלך בדרך זו. גירשנו את היהודים ואמרנו להם שאם הם רוצים להישאר בפורטוגל, הם צריכים להתנצר. זה עמוד אפל בהיסטוריה שלנו, “אמר השגריר.

“אז עכשיו, מה שהממשלה החליטה לעשות זה להגיד לאנשים האלה, לנינים של האנשים האלה, ‘תשמע, גירשנו אותך מכאן, אבל אתה מוזמן לחזור. אתם מוזמנים להיות בעלי אזרחות פורטוגזית. זה הסיפור. ספרד עשתה את אותו הדבר “, הצהיר דה סילבה.

ידיעת השפה הפורטוגזית אינה תנאי מוקדם לרכישת הלאום.

“כי אנחנו לא מוצאים את זה הוגן. אם גרשנו אותם לפני חמש מאות שנה, איך יכולים האנשים האלה לדבר פורטוגזית? אנחנו רק אומרים, ‘אם אתה רוצה את זה ארצית, שהיא שלך כי היית כאן לפני מאות שנים, אתה רק צריך להציג כמה מסמכים וזה מספיק, ” היא הוסיפה.

השליח הפורטוגלי נזכר בשיחה שהיתה לה עם חברה טורקית כשהגיעה לטורקיה. “Açorda היא מאכל פורטוגזית מיוחדת אשר עשוי שום, שמן זית ולחם. אז אתה יכול להוסיף שרימפס. היא למדה אותו מסבתה, והתבשיל מבושל כאן בטורקיה כבר מאות שנים. זה באמת מדהים “. השגרירה אמרה שהיא” מעריצה “את ארצה על ההחלטה. “כי אנחנו צריכים לתקן את השגיאות שביצענו בעבר. זהו לקח עבורנו. אני לא אומר שהם רוצים לחזור לגור בפורטוגל. אבל, כמובן, יש כמה יתרונות כי הם יכולים לנסוע ברחבי אירופה בכל פעם שהם רוצים בלי ויזה. אבל, כמובן, אני אוהב לחשוב שיש סיבות סנטימנטליות “.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce