אזרחי דרום אפריקה רוכשים נכסי נדל”ן בפורטוגל כדי לקבל תושבות אירופאית

דרום אפריקאים צוברים נכסים בפורטוגל לצורך גישה נוחה לתושבות האיחוד האירופי

Free stock photo of aesthetic, ancient, architectural Stock Photo

דרום אפריקאים המחפשים בסיס offshore, גישה ללא אשרות לאירופה ואפשרות של אזרחות כפולה, משקיעים יותר ויותר ברכוש בפורטוגל, אומרים מומחי הגירה, עושר ופורקס, סייבל אינטרנשיונל.

תוכנית אשרת הזהב שפותחה על ידי ממשלת פורטוגל, ומציעה תהליך נגיש כלכלית ויעיל, לפיו אזרחים שאינם אזרחי האיחוד האירופי יכולים לקבל אישורי שהייה ואזרחות פורטוגלית באמצעות השקעה במדינה, נותרה פופולרית מאוד ולמעשה במהלך משבר קוביד 2020 הראה. אין שום סימן להתחדדות.

באמצע שנת 2020 הונפקו למעלה מ- 8,736 אישורי שהייה מאז תחילת התוכנית, המשווים 14,936 אישורי שהייה אם נכללו בני משפחתו של המבקש הראשי.

עם הויזה, מועמדים ובני משפחותיהם יכולים לחיות ולעבוד בפורטוגל וכן לנסוע ללא אשרות בכל אזור שנגן האירופי. “יתרון מרכזי בתכנית הוא שהמועמדים אינם צריכים להגר לפורטוגל בכדי להחזיק את אשרת הזהב.

הם צריכים לבלות (בממוצע) רק שבעה ימים בשנה בפורטוגל בכדי לעמוד בדרישות התושבות של התוכנית, “אמר אנדרו ריסיק במנהל סייבל אינטרנשיונל.

“המשמעות היא שתוכל לבצע השקעה מושלמת בחו”ל ולהבטיח את עתיד משפחתך ללא הטרחה לעבור לגור במדינה חדשה לחלוטין.”

אשרת הזהב לא רק מאפשרת למחזיק לגור ולעבוד בפורטוגל, אלא גם מעניקה לו את הזכות לנסוע ללא ויזה בכל אזור שנגן האירופי.

הדבר אטרקטיבי במיוחד למנהלים המעוניינים לעבוד במסגרת האיחוד האירופי. באמצעות תוכנית התושבות הפורטוגלית, דרום אפריקאים יכולים להעפיל למגורי קבע לאחר חמש שנים. אזרחות פורטוגלית (דרכון של האיחוד האירופי) מעניקה לך את הזכות לחיות ולעבוד באיחוד האירופי, שכולל כיום את בריטניה.

ריסיק אמר כי דרום אפריקאים נמשכים בעיקר לסיכוי למגורים כפולים, נסיעות ללא ויזה באירופה, האפשרות להשקיע נכס זול יחסית בחו”ל והטבות המס הגדולות.

קבלת כרטיס הזהב

כדי להעפיל לתכנית, על המועמדים להשקיע בכלכלה הפורטוגזית. “ישנם מספר מסלולים העומדים לרשות המשקיעים – הפופולריים ביותר הם השקעת ההון הפרטי בסך 350,000 אירו ורכישת נכס בשווי של 500,000 € או 350,000 €,” אמר ריסיק.

“לאחר שהשקעת, יוענק לך אישור שהייה, המאפשר לך להיכנס ו / או לחיות בפורטוגל ולנסוע בחופשיות ברוב מדינות האיחוד. אשרת הזהב שלך תקפה לתקופה ראשונית של שנתיים והיא מתחדשת לשנתיים נוספות אחת לשנתיים. “

כדי לקבל זכאות לתושבות קבע או לאזרחות, על המועמדים להחזיק את השקעתם לצד האשרה לתקופה של חמש שנים. “המועמדים יצטרכו לבלות בפורטוגל במהלך תקופת הויזה; אבל זה לא נרחב בין שבוע לשבועיים בשנה, “אמר ריסיק.

כמחזיק תושב, אתה נדרש לבלות לפחות 35 ימים בפורטוגל במשך תקופה של חמש שנים.

למה פורטוגל

ריסיק אמר שרוב הדרום אפריקאים נמשכים מאורח החיים המאובטח. היא נבחרה למדינה השלישית והבטוחה בעולם במדד השלום העולמי 2019.

“הטבות המס גם הן משכנעות – לפורטוגל יש אחד ממשטרי המס הנוחים ביותר באיחוד האירופי לזרים המעוניינים להיות תושבי מס. אנשים שאינם תושבי מס משלמים מס במקור רק על הכנסות שמקורן בפורטוגל.

“עם זאת, אם אדם הופך לתושב מס ומבלה יותר מ- 183 ימים בשנה במדינה, אתה פטור כמעט מכל מס הכנסה ממקור זר על פי תוכנית המכונה NHR. אין גם מס בירושה, מתנה או עושר, ”אמר ריסיק.

מלבד קוביד 19, לפורטוגל יש כלכלה חזקה, אמר. מאז המשבר הפיננסי העולמי, הפכה כלכלת פורטוגל בין השנים 2008-2020 לאחת הצומחות במהירות באירופה. פורטוגל צמחה בתמ”ג מעל הממוצע. יש לה מרכז טכנולוגי מוביל ומגזר ייצור חזק.

בנדל”ן, פורטוגל דורגה כשוק הנכסים ‘החם ביותר’ באירופה (בלומברג 2019), עם סבירות גבוהה, והתגאה באחד מיחסי המחיר להכנסה הבתים הנמוכים ביותר באירופה. פורבס מונה לתואר פורטוגל למדינה הניתנת להשקעה בשנת 2020 ו’אביר פרנק ‘צופה את צמיחת המחירים הטובה ביותר בפורטוגל לשנים 2020-2021 לאחר קוביד -19.

הקונה יזהר

“אנו רואים ספיגה חזקה של השקעות פורטוגל אפילו באמצעות קוביד, אך הביקוש הגבוה אומר גם שיש שם הרבה מפעילים חסרי מצפון שמוכרים נכסים שהם השקעות גרועות או
שאינם ממש זכאים לויזת הזהב”, אמר ריסיק.

“אנחנו בשטח בפורטוגל ועושים רכוש וויזות מאז 2012, ויש לנו את המספר הגבוה ביותר של דרום אפריקאים שהושקעו שם.

“אתה צריך גם לבדוק את כל האפשרויות, האם זו רק תוכנית ב ‘, או שאתה מתכנן לעבור דירה ולהקים עסק או לעבוד שם או שאתה רוצה לפרוש בפורטוגל – אולי תגלה שוויזה לפרישה עדיפה למטרותיך מאשר להגיש בקשה לויזת זהב. “

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce