ברזילאים יכולים לבקש אזרחות פורטוגלית

פורטוגל : ברזילאים יכולים לבקש אזרחות פורטוגלית בדרך של יהודים ספרדיםFree People in Traditional Dress Walking on Hallway Stock Photo

ברזילאים רבים ממשיכים להגיע לפורטוגל על ​​מנת להפוך את המדינה האירופית הקטנה הזו, שמסביבה מאוד, לביתכם החדש, למדינתכם החדשה.

העלייה באלימות בערים הגדולות בברזיל, ההאטה הכלכלית וחוסר היציבות הפוליטית הבלתי פוסקת שהשתלטה בדמוקרטיה הברזילאית בשנים האחרונות, היו מכריעות עבור רבים מהברזילאים שניצלו את העובדה שהם צאצאים של פורטוגזים על ידי המפכחות היישר מ תואר א ‘או ב’ (הורים או סבים וסבתות) להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית בייחוס, כלומר לאום שניתן במתכונת המקורית.

עם זאת, הבקשות שתוארו לעיל אינן היחידות שיכולות לספק לברזילאים אפשרות לקבל לאום פורטוגלי, וישנן גם בקשות בדרך של יהודי ספרד.

נוצר על ידי חוק צו 30-א / 2015, זהו מסלול מעט ידוע בקרב ברזילאים שרוצים להשיג לאום פורטוגלי, מכיוון שרבים כנראה שמעולם לא שמעו או אם שמעו הם ודאי דחו אותו מייד מכיוון שהם חושבים שרק אלה ישירים צאצאי יהודים או מתרגלים ביהדות יכלו לעקוב אחר בקשה זו, וזו טעות אדירה.

לפיכך, בכדי להבין טוב יותר כיצד פועל נוהל זה, יש לעבור בקצרה על עלילתם ההיסטורית של יהודי ספרד.

סינתזה היסטורית של יהודים ספרדים.

יהודים ספרדים הם יהודים צאצאים מהקהילות היהודיות העתיקות והמסורתיות של חצי האי האיברי (פורטוגל וספרד). מסוף המאה החמש עשרה נרדפו הספרדים על ידי ממלכות ספרד ופורטוגל, ובהמשך על ידי האינקוויזיציה, ונאלצו להתאסלם, תחת עונש של גירוש משטחם, מה שגרם למנוסתם של אלפי יהודים ל מדינות שונות, כמו ברזיל.

יהודים רבים מפורטוגל, המבקשים לברוח מחוסר סובלנות קתולית בפורטוגל, ראו ב”עולם החדש “, ברזיל, את ההזדמנות לעסוק בחופשיות באמונתם, כולל הנוצרים שעסקו ביהדות בסתר.

בברזיל הוקמה הקהילה היהודית הראשונה באמריקה. עם גירוש היהודים מפורטוגל, זמן קצר לאחר התגליות, התאסלמו יהודים בקתוליות (נוצרים חדשים) כבר במושבה החדשה דאז.

בצפון מזרח ברזיל, בתקופת השליטה ההולנדית שנמשכה 24 שנה (המאה ה -16), התיישבו רבים מהמתנחלים הספרדים במדינה, במיוחד ברסיפה, שם הפכו לסוחרים משגשגים והקימו את בית הכנסת הראשון ביבשת אמריקה, שנקרא קהל צור ישראל שנמצא באזור רסיפה – פרנמבוקו.

מהרישומים האחרונים על נוכחותם של יהודים ספרדים עולה כי לאחר התבססות בצפון מזרח ברזיל, רבים עברו למדינות הבאות:

מדינת אמזונס שמטרתה לחקור את הגומי, שם ניתן למצוא את אחד מבתי הכנסת העתיקים ביותר בפעילות בברזיל; מדינת פארה מכוונת גם לחקירת הגומי; מדינת מינאס גראיס שמטרתה לחקור ופיתוח של כרייה; מדינת ריו דה ז’ניירו עם דעיכת ניצול הגומי.

אלה היו מעורבים בעיקר בסינקרטיזם הדתי, מה שהפך את חלקם של הצאצאים היהודים בקרב האוכלוסייה הלבנה באזור הצפוני (ברובו הספרדי) לגדול במדינה.

בסופו של דבר, עם המרת יהודים ספרדים רבים לנצרות ומעורבותם בסינקרטיזם דתי, ברזילאים רבים לא ידעו ללא ידיעתם ​​ביהודי פורטוגל.

צאצאי יהודים ספרדים.

בהתחשב בסינתזה ההיסטורית, רבים מצאצאיהם התנכרו מתרבויותיהם היהודיות האמיתיות, ובסופו של דבר בעקבות דתות אחרות עם עליית הסינקרטיזם הדתי, מה שמקשה לדעת אם אנו צאצאים מיהודים ספרדים אלה.

עם הזמן, הברית בין ההיסטוריה למדע הצליחה לספק לנו את האמצעים להשיג את הגילוי של שושלת גנטית זו עבור מקרי צאצאיהם הברזילאים של היהודים הספרדים.

חוק הצו 30-א / 2015 קובע כי הנהלים שיש לנקוט בבקשה לקבלת אזרחות פורטוגזית על ידי התאזרחות באמצעות יהודי ספרד.

הצעד הראשון, וזה שעשוי להצביע על ירידה אפשרית אצל יהודי ספרד, הוא ניתוח רשימת שמות המשפחה שזוהו בחוק הצו 30-א / 2015.

בפזורה של הולנד ובריטניה קיימים בין השאר שמות משפחה משפחתיים כמו: אברנטס, אגילאר, אנדרדה, ברנדאו, בואנו, קרדוסו, אלון, קסטרו, קוסטה, קוטיניו, גולדן, פונצ’ה, פורטדו, גומס, גוביה, גרנג’ו, הנריקס, לארה, מארקס, מלו ופרדו, מסגד, מנדס, נכד, נונס, פריירה, אורן, רודריגס, רוזה, סרמנטו, סילבה, סוארס, טייקסיירה וטלס.

בפזורה של אמריקה הלטינית, למשל, בין היתר: אלמיידה, אווארר, בראבו, קרוואג’ל, מתולתל, דוטרטה, פריירה, פרנקו, חתול, גונסאלבים, לוחם, אריה, לופים, לייריה, וולף, לוסאדה, מאקורו, מרטינס, מונטסינו , ברונטית, אופנוע, רך, מירנדה, זית, אוסוריו, בראון, פינה, אפרוח, פימנטל, פיזארו, האני, קינג, ריביירו, סלבדור, טורס וויאנה.

אמורים, אזבדו, אלוורס, בארוס, באסטו, בלמונטה, קסרס, קטאו, קמפוס, טלה, קרוז, דיאס, דוטרטה, אליאס, כוכב, כלוב , ג’ושוע, למוס, לומברוסו, לופס, גרזן, מסקרנה, מאטוס, מאירה, מלו אי קנטו, מנדס דה קוסטה, מירנדה, מוראו, מורוסה, מוטה, מוקדה, כושי, אוליביירה, אוסוריו (או אוזוריו), פאיבה, פסטלה, פינטו , בן אדם, שחור, סוזה, ווז ורגאס.

כאשר שם המשפחה נמצא באחת מהרשימות הללו, השלב השני יהיה חיפוש עם בני משפחה אחר מקורו של אותו שם משפחה כך שניתן יהיה להרכיב שם גנאלוגיה המקושר או אולי לקשור עם היהודים הספרדים.

חוק הצו 30-א / 2015 קובע גם אמצעים שניתן להשתמש בהם כדי להדגים את הקשר הגנאלוגי של שם משפחתו עם יהודים ספרדים ובכך לחול על לאום פורטוגלי.

מחקר זה חייב להיעשות בהכרח בתמיכת עורך דין מומחה בתחום זה ובתמיכת הקהילות היהודיות בברזיל ופורטוגל.

לפיכך, מסלול זה יכול להפוך לבקשה חשובה עבור אותם ברזילאים המעוניינים לקבל אזרחות פורטוגזית מבלי שיהיה להם ירידה ישראלית של מעמד א ‘או ב’ (הורים או סבים וסבתות) עם אזרחים פורטוגזים.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce