דברים שכדאי לדעת על תוכניות ויזת זהב באירופה

Free Graffiti on White Concrete Wall Stock Photo

על מנת למשוך השקעות, מדינות מאמצות כל מיני אסטרטגיות למשוך משקיעים פוטנציאליים. אמנם יש הרבה מסלולים כאלה, אבל אנחנו הולכים לדבר על אחד שהוא די מעניין בדרכו שלו. בדרך כלל, אתה הופך לאזרח של מדינה מתוקף לידה, התאזרחות או נישואין, או תושב המדינה מכוח זמן השהייה.

עם זאת, מספר לא מבוטל של מדינות המציאו דרך חדשנית להעניק אזרחות/מגורים באמצעות, מה שמכונה, תוכנית ויזת הזהב. בתכנית כזו ניתנת אזרחות/מגורים בתמורה להשקעה.

כפי שצוין לעיל, מדינות רבות מפעילות תוכניות כאלה. הבולטים שבהם מגיעים מאירופה, במיוחד ממדינות כמו פורטוגל, יוון, ספרד, אירלנד ובולגריה. החזקת דרכון ממדינה אירופאית באיחוד האירופי היא בהחלט החלטה מועילה שכן היא מאפשרת, בין הרבה דברים אחרים, גישה לכל מדינות שנגן אחת ולמדינות רבות אחרות. עם זאת, זו לא כל התמונה. כדי לדעת יותר, כדאי להמשיך לקרוא מכיוון שרשמתי כמה דברים שכדאי לדעת על תוכניות ויזת הזהב האירופית.

 1. סביר להניח שתשקיעו כמה שנים עבור
  משקיעי מגורים קבועים או שואפים למגורי קבע או אזרחות באמצעות תוכניות ויזת זהב. בדרך כלל, מועמד יכול לרכוש מגורים קבועים בכל אחת מהמדינות באיחוד האירופי לאחר חמש שנות מגורים. חריגים בולטים כוללים את פורטוגל שאינה מטילה דרישת שהייה. כמו כן, היתר השהייה הקבוע שלך אמור להיות ניתן לחידוש אוטומטי, אך מכיוון שהתוכנית שונה ממדינה אחת לאחרת בהיבטים מסוימים, ייתכן שעדיין תצטרך לעבור תהליכי בקשה שונים לגבי אותו הדבר.
 2. ייתכן שתצטרך לחכות עוד קצת לאזרחות
  ייתכן שעלה בראשך שברגע שאתה גר במדינה של האיחוד האירופי במשך כמה שנים מובטחת לך אזרחות במסגרת התוכנית. ובכן, זה לא המקרה! גם אם תקבל ויזת זהב, אתה עדיין עלול לצאת לתקופת שהייה ממושכת בהתאם למדינה שאליה הגשת בקשה. בדרך כלל, המבקש צפוי להישאר לפחות עשור כדי לרכוש אזרחות במסגרת התוכנית, אך יש מדינות עם דרישות מגורים קצרות יותר כמו יוון.
 3. את ההשקעה המינימלית לתוכנית
  אני לא רוצה לחזור על זה כל הזמן, אבל אני אעשה את זה פעם אחרונה: זה תלוי במדינה שאליה פנית לתוכנית. לדוגמה, התוכנית המלטזית דורשת שתחילה יוצע למועמדים מגורים ולאחר מכן אזרחות בהתאם לזמן השהות במדינה. רמות ההשקעה נעות בין 600,000 אירו ל-750,000 אירו. כמו כן, מדינות מסוימות כמו שוויץ דורשות שימוש פעיל בהשקעות בתחומים מסוימים כמו יצירת מקומות עבודה. לפורטוגל, למשל, יש גם שורה של דרישות אחרות המחייבות את המבקש לסווג השקעות בתחומים ספציפיים מסוימים. אז, זה תלוי מה המטרה שלך, מה תקציב ההשקעה שלך, ואילו יתרונות אתה מחפש.
 4. תנאים כלליים עבור ויזת זהב
  כמובן, יהיו וריאציות בתוכניות המוצעות; עם זאת, כמה מהתנאים הם כלליים. לקבלת ויזת זהב נדרש שלמבקש בריאות כלכלית להשקיע, הונו נרכש באמצעים משפטיים, בעל עבר נקי ואמין ללא רקע פלילי, והוא מסוגל לקיים את עצמו ואת שלו. תלויים לאורך כל התקופה בה הוא מתכוון לשהות בארץ. יש לעמוד בכל התנאים הללו והם נבדקים בסופו של דבר על ידי הרשויות המיועדות לכך. לחלק מהמדינות יש תהליך בדיקת נאותות מאזן בעוד שבאחרות עשוי להיות תהליך קפדני מאוד.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce