דרכון ספרדי ליוצאי תורכיה ויוון

אם קרובי משפחתך מיוצאי תורכיה ויוון משרדנו ישיג עבורכם דרכון אירופאי. משרדנו הוא המוביל בארץ בתחום זה.

בחודש יוני 2015 החליטה ממשלת ספרד כי כל הצאצאים של מגורשי ספרד זכאים לקבל אזרחות ספרדית. מי הם הישראלים הזכאים לאזרחות ספרדית?

זה לקח להם 523 שנים אבל בסוף זה קרה – החל מאמצע שנת 2015, ממשלת ספרד מאפשרת לכל מגורשי ספרד לקבל דרכון ספרדי.  כ3 מיליון ישראלים, נחשבים צאצאים של יהודים שגורשו מספרד במסגרת גירוש היהודים הגדול שהתרחש בשנת 1492. במסגרת ההחלטה הספרדית והתיקון לחוק שהועבר ישראלים אלו יוכלו לקבל דרכון ספרדי בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים כמובן.

גירוש יהודים מספרד התרחש בשנת 1492 ובמסגרתו גורשה רוב האוכלוסייה היהודית מספרד. בפני האוכלוסייה היהודית הועמדו שתי אפשרויות- התנצרות או גירוש. באותם שנים חיה קהילה יהודית ענפה ומשגשגת בספרד שמנתה כ-100 אלף יהודים, שעקב הגירוש נקראו מגורשים או אנוסים. רוב היהודים בחרו לצאת מספרד והתפזרו בכל רחבי אירופה ובצפון אפריקה, ולכן יהודים רבים נחשבים כצאצאים של גירוש ספרד.

 

Free A Woman in Greek Dress Holding a Bamboo Holder with Oil Lamp  Stock Photo

Photo by Juliano Astc: https://www.pexels.com/photo/a-woman-in-greek-dress-holding-a-bamboo-holder-with-oil-lamp-10556589/

 

מי זכאי לקבל דרכון ספרדי?  

כל אדם שהוא צאצא של אחד ממגורשי ספרד יכול לקבל דרכון ספרדי. לשם כך, הוא יידרש להוכיח כי הוא אכן אחד מצאצאי אנוסי ספרד. ישנם מספר דרכים להוכיח זאת: ראשית, הוא יכול לספק מסמכים ואישורים לכך מפדרציית יהדות ספרד. פדרציית יהדות ספרד מחזיקה ברישומים היסטוריים של מאות שנים, ויכולה לעזור לכל אחד מצאצאי הגירוש להתחקות אחר שורשיו ולהבין האם הוא אכן אחד מצאצאי הגירוש או לא.

צאצאי מגורשי ספרד יכולים להתבסס על שם המשפחה שלהם על מנת לנסות ולקבל את הדרכון הספרדי. היות וישנם מספר שמות משפחה בהם הכירה ממשלת ספרד כשמות משפחה של צאצאי גירוש ספרד, ישראלים המחזיקים בשמות משפחה אלו זכאים לקבל את הדרכון הספרדי. חשוב לציין כי רשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון ספרדי שפורסמה בזמנו באינטרנט אינה מחייבת, וכי הרשימה האמיתית מצומצמת הרבה יותר. בין שמות המשפחה הנמצאים ברשימת שמות המשפחה הזכאים לדרכון ניתן למצוא את השמות נחמיאס, אברבנאל, ששון, בנבניסטי, חסיד, סלם, כהן ועוד.

רוב יהדות ספרד שגורשה פנתה למדינות צפון אפריקה ולמדינות אחרות, ולכן כל מי שיוכיח כי הוא יהודי שמוצאו באחד ממדינות אלו יוכל לקבל דרכון ספרדי. מדובר במספר לא מועט של מדינות, ובכלל זה מרוקו, אלג’יר, עיראק, מצרים, לבנון, סוריה, טוניס ועוד.

לאחר שהוכח כי אותו אדם אכן הינו צאצא של אחד ממגורשי ספרד, הוא יידרש לעמוד במספר תנאים נוספים לפני קבלת האזרחות. הוא יידרש לעבור מבחן הבודק את בקיאותו בתרבות הספרדית ובשפה הספרדית. כמו כן הוא יצטרך להוכיח כי הוא מכיר את החוקה הספרדית, ולאשר את כל המסמכים על ידי נוטריון ספרדי.

היתרונות בקבלת דרכון ספרדי ליוצאי תורכיה ויוון

 דרכון ספרדי הוא דרכון שמקובל בכל מדינות העולם, כך שתוכלו לטייל איתו בכל מדינה שתרצו, כולל מדינות שבהן הכניסה לישראלים אסורה כמו מלזיה, קטאר, ועוד. בנוסף, לא תצטרכו ויזה לצורך כניסה לארה”ב.

כאזרחי ספרד אתם תחשבו כאזרחי האיחוד האירופי כך שתוכלו לגור, לעבוד ואפילו ללמוד באופן חוקי לחלוטין בכל אחת ממדינות אירופה. בנוסף. תוכלו לנהל עסקים באופן פשוט יותר ברחבי אירופה.   

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce