אודות הוצאת דרכון ספרדי למגורשי ספרד

חקיקה ממשלתית חדשה מאפשרת ליהודים צאצאי מגורשי ספרד להוציא דרכון ספרדי. יחד עם זאת, הוצאת דרכון ספרדי גירוש ספרד אינה הליך פשוט ובכדי להבטיח את הצלחתו מומלץ לפנות למשרד עורכי דין גולן ושות’. מדובר במשרד המתמחה בהליכים אלו אשר מאחוריו שורה ארוכה של לקוחות שסייע להם בקבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד.

על גירוש יהדות ספרד

לפני חמש מאות שנה, במאה החמש עשרה בימי האינקוויזיציה, ימי המלכה איזבלה והמלך פרדיננד, נאלצו יהודי ספרד לברוח מהמדינה ולהגר למדינות אחרות ביבשת אירופה ואפריקה. מנגד, הם יכלו להישאר במדינה ולקבל עליהם את הדת הנוצרית הקתולית, או לחילופין להישרף על המוקד ככופרים. מעריכים כי מדובר לפחות במאתיים אלף יהודים שעזבו את המדינה. יהודים אלו התפזרו בתפוצות בין היתר לבולגריה, יוון, צפון אפריקה, טורקיה ומדינות הבלקן.

תיקון הטעות ההיסטורית

האפשרות של הוצאת דרכון ספרדי למגורשי ספרד מעידה על הכרה בטעות ההיסטורית של האומה הספרדית כלפי היהודים שחיו בקרבה. הכרה זו בא לידי ביטוי באפשרות להגיש בקשה לקבלת אזרחות ודרכון ספרדי בתנאים מקלים שאינם מחייבים מגורים במדינה או ויתור על אזרחות נוספת. יחד עם זאת, מדובר בחלון הזדמנויות צר שעומד להסתיים בחודש אוקטובר בשנת 2019. לכן יש חשיבות רבה לבצע את ההליך כמה שיותר מהר בעזרת גורם מקצועי מיומן ומומלץ, אשר יבטיח ביצוע נכון של ההליך ויגדיל באופן משמעותי את הסיכוי לקבלת את הדרכון המיוחל.

זכאות לדרכון ספרדי

זכאים להוצאת דרכון ספרדי מגורשי ספרד הינם צאצאי יהודים, פעילים ולא פעילים, שיש להם קשר מיוחד עם התרבות והשפה הספרדית והמורשת היהודית הספרדית. כמו כן יש צורך בהוכחת היותם צאצאי הגירוש בעזרת אמצעים שונים כמו שמות משפחה, מסמכים ותעודות רלוונטיות. לא אחת יש להשיג את המידע מקהילות וארגונים יהודיים שונים בספרד, מהפדרציה הספרדית ועד לרבנים במקום המגורים.

קבלת דרכון ספרדי למגורשי ספרד

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי הוצאת דרכון ספרדי למגורשי ספרד, מלאו את פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616  או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce