דרכון פורטוגזי אלקטרוני

woman crossing the street near cable trains

Photo by Julian Dik on Unsplash

דרכון אלקטרוני

החל ב -28 באוגוסט 2006, ממשלת פורטוגל החלה להנפיק דרכונים אלקטרוניים (פורטוגזית: Passaporte Electrónico Português, נפוץ מקוצר כמו PEP) אשר בנוסף תכונות אבטחה משופרת המכילים גם שבב פחות מגע. השבב כולל את כל המידע הביוגרפי המודפס בדרכון וכן גרסה דיגיטלית של התצלום המתאים לשימוש בהכרה פנים דיגיטלית. בעוד מידע טביעות אצבע מתקבל בעת הגשת בקשה לדרכון, זה לא נכלל הדרכון עצמו. המדינות החברות באיחוד האירופי יידרשו לכלול מידע על טביעות אצבע בדרכונים שלהם עד ה -28 בפברואר 2008.

PEP עומד בתקנים ICAO עבור דרכונים אלקטרוניים, והוא מכיל את סמל דרכון ביומטרי (תמונה קטנה כמו עין). PEP עונה על כל הדרישות של תוכנית ויתור ויזה בארה”ב. הדרכון תקף למשך 5 שנים, ואין אפשרות לחדש אותו (עם תום היישום החדש). דרכונים שהונפקו לפני ה – PEP עדיין תקפים כל עוד לא עברו את תאריכי התפוגה.

מראה חיצוני

הדרכון האלקטרוני החדש תוכנן על ידי הנריק קייט. צורתו הסופית שילבה אלמנטים יסודיים הקשורים למשוררים הפורטוגלים, לואיס ואז דה קמואה ופרננדו פסואה, הן במרכיבים הטכניים והן באסתטיקה. התמונות סופקו על ידי הצייר הפורטוגלי ג’וליו פומאר.

כיסוי

הדרכון הרגיל הוא צבע אדום עמוק עם הדפס מוזהב, והוא כתוב רק בפורטוגזית. בעקבות תקנים של האיחוד האירופי הדרכון נושא את הכותרת União Europeia מעל שם המדינה ואת התואר Passaporte.

תכונות האבטחה על העטיפה כוללות: הדפסת דיו בלתי נראית, הנראית מתחת לאור אולטרה סגול.

דף מידע ביוגרפי

דף הנתונים של דרכון ביומטרי פורטוגזית עכשווית (דגימה)
המידע הביוגרפי הוא העמוד הראשון בחזית הדרכון. הוא כולל את המידע הבא:

דפי ויזה

הדרכון הפורטוגזי כולל 32 עמודים (למעט דף המידע הביוגרפי), אולם רק 28 מהם מתאימים לויזות (4 הדפים האחרים כוללים תרגום של השדות בעמוד הביוגרפי לכל אחת מהשפות הרשמיות של האיחוד האירופי)

מאפייני האבטחה בדפי הויזה כוללים: נייר אבטחה עם סימן מים (סמל המגן הפורטוגלי), מספר הדרכון מחורר לתחתית כל הדפים.

שפות

בעקבות תקני הדרכון של האיחוד האירופי, הדרכון הפורטוגזי מכיל את כל השפות הרשמיות של האיחוד האירופי. הכריכה מודפסת רק בפורטוגזית (תרגומים נמצאים בעמוד הראשון). השדות בדף הביוגרפי מודפסים בפורטוגזית, אנגלית וצרפתית (בסדר זה), עם תרגום בשלושת הדפים האחרונים של הדרכון

יישום

כל אזרחי פורטוגל זכאים לדרכון פורטוגלי. בפורטוגל, בקשות לדרכון פורטוגלי צריכות להתבצע באופן אישי במשרדים אזרחיים או במחלקות של כרטיסי אזרח (אחת או יותר הקיימות בכל קהילה פורטוגזית) או ב”לוזה דו סיידאו “(באזור האיים האזוריים, RIAC – Rede Integrada de Apoio ao Cidadão) (אנגלית: מרכזי סיוע של האזרחים.) בקשות בחו”ל צריך להיעשות באופן אישי על ידי הרשות הקונסולרית (כלומר, שגרירות, קונסוליה כללית, או קונסוליה).

כדי לבקש דרכון, אדם צריך לספק הוכחה לאזרחות כלומר עם Bilhete דה Identidade חוקי או Cartão de Cidadão חוקי. הרשויות הקונסוליות עשויות לדרוש חלקי זיהוי אחרים (כלומר, דרכונים שפג תוקפם) כנדרש על פי החוק המקומי. כרגע אין צורך בתצלום, כמו צילום דיגיטלי הוא נלקח בזמן הבקשה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce