דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק

דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק – משימה אפשרית בהחלט

אם אתם קוראים את השורות האלו בוודאי כבר ידוע לכם על האפשרות להוציא דרכון ואזרחות פורטוגלית, המקנים יתרונות מרובים לישראלים. ייתכן אפילו שיש לכם חברים שכבר הוציאו את הדרכון בתהליך שבוצע עם משרד עורכי דין כמו משרדנו, אשר ליווה אותו וסייע להם להגיע אל היעד. יחד עם זאת, חבריכם הם בני משפחות שהגיעו לארץ מספרד, יוון, בולגריה, טורקיה וכדומה, ואילו משפחתכם הגיעה מעיראק. האם זה אומר שלא תוכלו להוציא דרכון פורטוגלי? התשובה תפתיע אתכם.

ליצירת קשר לחצו כאן 03-5561616

למה אני זכאי לדרכון?

לפני מספר שנים החליטו ממשלות ספרד ופורטוגל להכיר בצורה מעמיקה יותר בעוול ההיסטורי שנעשה ליהודים לפני כחמש מאות שנה עם הגירוש מספרד בו עברו חלק גדול מהיהודים לפורטוגל, ולאחר מכן גם הגירוש מפורטוגל. כחלק מההכרה הזו הוחלט להקל מאוד על קבלת אזרחות פורטוגלית (וגם ספרדית), עבור משפחות שמוצאן ממדינות אלו. המשמעות היא שמי שמצליח להוכיח את הקשר של משפחתו לספרד ופורטוגל, כלומר זיקה אל המדינות, יוכל בתהליך הנפרש על פני תקופה מסוימת לצאת עם דרכון אירופאי ביד.

ואולם, כפי שאתם בוודאי יודעים, יהודי עיראק קבעו את מושבם באזור זה תקופה ארוכה מאוד לפני שהגיעו היהודים לאירופה בכלל ולספרד בפרט, ולכן הסיכויים להוציא דרכון פחות טובים מבני משפחות המגיעות ממדינות הבלקן ואירופה. מצד שני, עיון ברשימת שמות המשפחה המעידים על “מוצא ספרדי” של הרשויות, מראה כי בהחלט קיימים שמות של משפחות עיראקיות המופיעים בה, ולכן הינם זכאים להוצאת דרכון פורטוגלי. הסיבה לכך היא שגם אחרי גירוש ספרד הגיעו חלק מהמגורשים אל הקהילה היהודית הקיימת זה מכבר בעיראק. יתר על כן, גם אם שם המשפחה אינו מופיע ברשימות, באמצעות משרדנו ניתן לבדוק את אפשרות הוצאת הדרכון ועדיין קיים סיכוי לכך. הנתונים מדברים בעד עצמם: אנשים רבים כבר פנו אלינו לצורך הוצאת דרכון פורטוגלי ליוצאי עיראק, ולא מעטים מהם כבר מחזיקים את הדרכון ביד או מצויים בשלבים שונים של קבלתו.

 

אז בכל הקשור אל דרכון פורטוגלי, עיראק היא בהחלט מדינה שיכולה להקנות זכאות. לפרטים נוספים בנושא ולקבלת סיוע מקצועי פנו אלינו בטלפון 03-5561616

 

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן