דרכון פורטוגלי ליוצאי תוניסיה

אם יש לכם קרובי משפחה שנולדו בתוניסיה, קרוב לוודאי שאתם זכאים לדרכון אירופאי, ומשרדנו יעזור לכם להשיגו בקלות וללא טרחה מיותרת.

ישראלים רבים בוחרים להוציא דרכון פורטוגלי וליהנות מהיתרונות הרבים שהוא מביא אתו. מי יכול להוציא אותו וכיצד? מדריך.

בשנים האחרונות גם ישראלים שאינם ממוצא אירופאי מוציאים דרכון פורטוגלי איך הם עושים זאת אתם שואלים? ובכן, מוכיחים כי הם צאצאים של מגורשי ספרד. תיקון לחוק הפורטוגלי שהתקבל לפני מספר שנים מאפשר לכל צאצאי גירוש ספרד לקבל דרכון פורטוגלי ולהפוך לאזרח האיחוד האירופי.

Free Brown Wooden Door on Brown Concrete Wall Stock Photo

Photo by JADE GUETTARI: https://www.pexels.com/photo/brown-wooden-door-on-brown-concrete-wall-13297005/

 

מהן החוק הפורטוגלי ואיך בדיוק הוא עוזר לי לקבל דרכון?

החוק הפורטוגלי מאפשר לצאצאי מגורשי ספרד לקבל דרכון פורטוגלי. גירוש ספרד התרחש לפני למעלה מ-500 שנים, בשנת 1492, ובמסגרתו כל היהודים שלא הסכימו להתנצר גורשו מספרד ומפורטוגל. גירוש היהודים התבצע במהרה, והיהודים שגורשו התפזרו ברחבי העולם, כאשר רובם הגיעו למדינות צפון אפריקה.

אכן, רוב הישראלים במוצאם ממדינות צפון אפריקה, קרי מרוקו, אלג’יר, וטוניס, הינם צאצאים של מגורשי ספרד ופורטוגל בסבירות גבוהה. אך מגורשי ספרד לא הגיעו רק למדינות אלו, אלא גם למדינות רחוקות יותר כמו מצרים, לבנון, סוריה, ואפילו איטליה, רומניה ובולגריה. אז אם ההורים או הסבים והסבתות שלכם הגיעו לארץ מאחת ממדינות אלו, ייתכן ואתם צאצאים של מגורשי ספרד ולכן זכאים לקבל דרכון ספרדי.

כיצד יודעים אם אני זכאי לדרכון פורטוגלי?

על מנת לקבל את הדרכון האירופאי תידרשו להוכיח כי אתם אכן נצר לצאצאים של גירוש ספרד. לאחר פרסום החוק, נפוצה רשימת שמות משפחה המכילה מאות שמות משפחה שלכאורה נמנים עם צאצאי מגורשי ספרד ולכן זכאים לדרכון אירופאי. יחד עם זאת, לא בטוח שאם שמכם מופיע ברשימה אכן תהיו זכאים לקבל את האזרחות.

אז איך כן מקבלים אזרחות על בסיס גירוש ספרד? הדבר הראשון שכדאי שתעשו הוא לפנות למשרדנו . אנחנו נבדוק את שם משפחתכם, אילן היוחסין שלכם, שמות הסבים והסבתות שלכם, מקום מגוריהם בארץ המוצא שלהם, ועל פי הנתונים הללו ננסה להתחקות אחר השורשים ואילן היוחסין שלכם ולהבין אם אתם אכן אחד מצאצאי גירוש ספרד. במידה וכן, אנו נדאג לכם לאישור שיספק את משרד הפנים הפורטוגלי.

אם אתם יהודים שהגיעו ממדינות כמו מרוקו, אלג’יר, טוניס, עיראק, מצרים לבנון וסוריה, סביר מאוד להניח כי אתם צאצאים של גירוש ספרד

דרכון פורטוגלי ליוצאי תוניסיה

אם אתם ממוצא מזרחי, כדאי לכם לבדוק את זכאותכם לדרכון אירופאי, לו יתרונות רבים. אנו נעזור לכם להבין אם אתם יכולים להוכיח את זכאותכם וכמובן נלווה אתכם לאורך כל התהליך.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce