דירוג הדרכון פורטוגלי

פורטוגל מנפיקה את אחד הדרכונים החזקים ביותר בעולם.
בעל דרכון פורטוגלי הוא הבעלים של אחד הדרכונים הטובים ביותר בעולם, על פי מדד 2018 דרכון שפורסם על ידי הנלי & Partners, חברת הייעוץ הבינלאומית היוקרתי.

בשנת 2018, עברה פורטוגל מהשישית (2017) למקום החמישי במדד דרכון הנלי & שותפים.

הדירוג מעריך דרכונים לפי מספר הארצות שבהן ניתן לנסוע מבלי להציג ויזה או לבקש אשרה עם ההגעה.

 

white red Tram near the building

Photo by Graphic Node on Unsplash

 

בהתאם לכך, בעלי דרכונים פורטוגליים יכולים לנסוע ל -173 מדינות ללא אשרה או אשרה עם ההגעה. במדד, פורטוגל חולקת את המקום החמישי עם ארצות הברית, אירלנד ודרום קוריאה.

גרמניה מדורגת במקום הראשון במדד הדרכונים, ואזרחיה רשאים להיכנס ל -177 מדינות ללא אשרה, ואחריה סינגפור, שעברה ממקום רביעי למקום השני.

עם מדינות אירופה המפקדות על הדירוג, דנמרק, פינלנד, צרפת, איטליה, שבדיה ובריטניה חולקים את המקום השלישי עם יפן באסיה.

המקום הרביעי משותף לאוסטריה, בלגיה, לוקסמבורג, הולנד, ספרד ושוויץ.

אוקראינה (44) וגאורגיה (53) הם המטפסים הגבוהים ביותר על המדד, נע על ידי 15 ו 14 דרגות, בהתאמה, בעקבות הליברליזציה האחרונה שלהם ויזה עם האיחוד האירופי.

פקיסטאן, סוריה, עיראק ואפגניסטאן תופסות את ארבעת הדירוגים התחתונים במדד 2018, כל אחת מהן בעלת גישה חופשית ל -30 מדינות או פחות. אפגניסטן מדורגת אחרונה (מותר ל -24 מדינות), שקדמה לה עיראק, לוב ומדינות אחרות במזרח התיכון.

צפון קוריאה נפלה בין 94 ל 95 (לצד אתיופיה ודרום סודן) עם סך של 104 מדינות, רוסיה עברה מ 51 ל 48.

ארצות הברית שיפרה את מדד הויזה שלה מ- 172 ב- 2017 ל- 173 בשנת 2018. אנגולה עלתה בשלוש משרות, בין 90 ל -87, מה שאומר שאנגולה יכולה להיכנס ללא ויזה ב -48 מדינות.

מדד הנלי דרכון הוא מדד הדרכונים הסמכותי ביותר. בהתבסס על נתוני איגוד התחבורה (ATA), הוא “רלוונטי לכל מי שמעוניין לחזק את רמת הגישה שלו, כמו גם לממשלות המנסות להבין את כוח הדרכון שלהן בהקשר הגלובלי”.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce