דרכונים פורטוגלים

ישראלים בודקים את שורשי האינקוויזיציה כדי לקבל דרכונים פורטוגלים

ירושלים / ליסבון – דני רופ, איש מזג האוויר הסלבריטי בישראל, לא בהכרח רואה עננים באופק הגיאו-פוליטי. אבל הוא חשב ששווה לחפור בשורשים משפחתיים בני מאות שנים כדי להשיג דרכון פורטוגלי שני.

הקבוצה היא בין אלפי ישראלים שאימצו הצעת אזרחות של פורטוגל לצאצאי יהודים ספרדים שגורשו מחצי האי האיברי במהלך האינקוויזיציה של ימי הביניים.

יש מועמדים שמעוניינים לעבור לפורטוגל, או להשתמש בה כאבן דרך להזדמנויות החינוך והתעסוקה של האיחוד האירופי. אחרים מבקשים תוקף של המזרח התיכון הסוער.

“אי אפשר לדעת מה יקרה באזור זה בעשרים, 30, 40, 50, 100, 100 השנים הבאות. תמיד טוב שיהיה לך דרכון נוסף, במיוחד אם זה דרכון אירופי,” אמר רופ, בן 54.

בסביבות 300,000 יהודים חיו בספרד כאשר בשנת 1492, המלכים איזבלה ופרדיננד הורו להם ולמוסלמים במדינה להתגייר ולקתוליזם או לעזוב. רבבות ברחו לפורטוגל, רק כדי לרדוף שם או לגרש בשנת 1496.

פורטוגל, אשר חלה עלייה בבקשות מאז שהצעה אזרחות דומה ליהודים ספרדים על ידי ספרד הסתיימה באוקטובר, מתארת ​​את מדיניותה במונחי תיקון.

“ההיסטוריה שלנו חשובה מאוד אבל עם צללים מסוימים – ואחד הצללים הרלוונטיים היה לאלץ את היהודים לנטוש את המדינה או להתנצר”, אמר שר החוץ הפורטוגלי אוגוסטו סנטוס סילבה לסוכנות הידיעות רויטרס.

“איבדנו הרבה מההשפעה היהודית שלנו ואנחנו מנסים להשיג את ההשפעה הזו.”

בקשת האזרחות אורכת כשנתיים. כ -20 אחוזים מאושרים.

מומחים באחד מהמרכזים היהודיים בפורטוגל, ליסבון או פורטו, רופאים גניאלוגים של מועמדים לחיפוש אחר עדויות להתעניינות בתרבות הספרדית – למשל, הכרת הניב היהודי-ספרדי לאדינו.

Photo by Jose Francisco Fernandez Saura: https://www.pexels.com/photo/clouds-over-ancient-ruins-15820464/

עורך הדין להגירה מבוסס ליסבון, אמר שרבים מלקוחותיו הספרדים רואים את “פוטנציאל ההשקעה” של דרכון פורטוגלי, במיוחד עבור נדל”ן.

ס מרבית 44,000 הבקשות שהתקבלו מאז שנפתחה ההצעה הפורטוגלית בשנת 2015 היו מישראל.

אילן דהן, 48, אב לשלושה במקור מחיפה, עבר לפורטוגל לאחר שאושר בשנת 2017.

“היו המון מלחמות, המון כדורים. רצינו להיות בטוחים, במיוחד עם ילדים,” הוא אמר.

הקבוצה אינה רוצה לעזוב את ישראל אך אומר כי אזרחות פורטוגזית יכולה לעזור לילדיו שיכולים להגיש מועמדותם כמבוגרים.

“אחת היא זמרת. בתי היא שחקנית. אז היא תפתח דלתות,” אמר. “אני מנסה להקל על חייהם עכשיו, בהווה ובעתיד.”

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce