האם אזרחות פורטוגלית עוברת לילדים

 

האם אזרחות פורטוגלית עוברת לילדים

אלפי ישראלים מנצלים בשנים האחרונות את חלון ההזדמנויות ההיסטורי, ופותחים בהליכים של הוצאת דרכון ואזרחות של פורטוגל. יש להדגיש כי איש אינו יודע עד מתי חלון ההזדמנויות הזה יישאר פתוח, ובהחלט ייתכן שהתנאים להוצאת הדרכון והאזרחות יהפכו להיות יותר קשוחים בעתיד הנראה לעין. מדובר במידע משמעותי שיש לקחת ברצינות, גם בשבילכם וגם בשביל העתיד של הילדים שלכם.

ליצירת קשר לחצו כאן 03-5561616

אזרחות פורטוגלית והילדים

מטבע הדברים, אנשים רבים שמתחילים את התהליך שואלים האם אזרחות פורטוגלית עוברת לילדים וגם לבן הזוג. זאת מכיוון שהם שוקלים את האפשרות העתידית להתגורר בפורטוגל או באיחוד האירופי, והם מודעים לזכויות והיתרונות שהאזרחות האירופאיות תעניק להם וגם לילדיהם: מגורים, תנועה חופשית, לימודים, הקלות בהוצאת ויזות ועוד. יש לציין שעד לפני מספר שנים נתקלו משפחות רבות בבעיות, שכן העובדה שהאמא (למשל) הוציאה דרכן פורטוגלי עדיין לא העניקה זכות מיוחדת לבן הזוג ולילדים. למעשה, ממש בדומה לאם היה עליהם להוכיח זיקה מיוחדת לפורטוגל.

 

למרבה השמחה, כיום המצב שונה, שכן ניתן בהחלט להוציא את הדרכון ומכאן לקבל את האזרחות על בסיס “איחוד משפחות”. זאת אומרת שאם האימא (למשל) הוציאה דרכון פורטוגלי, ניתן לפנות בבקשה להוצאת הדרכון גם לילדים בלי שיהיה צורך להוכיח זיקה מיוחדת אל פורטוגל, ולאחר שהילדים מקבלים את הדרכון ניתן להמשיך על פי אותו הבסיס גם אל בן הזוג. במילים אחרות, אם מדובר בילדים שכבר נולדו האזרחות הפורטוגלית אינה עוברת אליהם מיידית אלא יש צורך להגיש עבורם את הבקשות. מצד שני, מדובר בתהליך פשוט בהרבה ואפשרי בהרבה לעומת העבר, וסביר מאוד להניח שתצליחו בו. מעבר לכך, במידה שנולדים ילדים חדשים לאחר שכבר הוצא הדרכון והתקבלה האזרחות, הרי שהם יקבלו אותה באופן אוטומטי.

 

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי בנושא מלאו את פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616  או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce