הקהילה היהודית הפורטוגזית  עושה סרט של 1.2 מיליון דולר על ההיסטוריה שלה

“ספרד” מתעד מאות שנים של חיים יהודיים בפורטו, פורטוגל; סרט ממומן על ידי בחירת בקשות של אנשים הטוענים לאזרחות כצאצאים של יהודים ספרדים

השחקן הפורטוגלי רודריגו סנטוס, המרכז, מציג את ארטור קרלוס דה בארוס באסטו בצילומי הסרט "ספרד" בשנת 2018 בפורטו, פורטוגל.  (באדיבות / JTA)

השחקן הפורטוגלי רודריגו סנטוס, המרכז, מציג את ארטור קרלוס דה בארוס באסטו בצילומי הסרט “ספרד” בשנת 2018 בפורטו, פורטוגל. (באדיבות / JTA)

JTA – הקהילה היהודית הזעירה של פורטו, פורטוגל, עשתה סרט עלילתי על ההיסטוריה שלה שהוא ככל הנראה ההפקה היקרה ביותר של כל קהילה יהודית אירופאית.

הסרט בן 90 הדקות, שכותרתו “ספרד”, מכסה מאות שנים של היסטוריה יהודית בפורטוגל, לסירוגין בין העידנים ובעקבות סיפורים פרטניים של דמויות היסטוריות אמיתיות שמשתרעות על המאה ה -15 למנהיגי הקהילה בתקופה המודרנית.

הסרט, שתקציבו יותר מ -1.2 מיליון דולר, שוחרר ביום שישי באמזון פריים והוא אמור לצאת לאקרנים ב- 15 בדצמבר ב- iTunes.

סצנת הפתיחה מציגה עשרות ניצבים בתלבושות מימי הביניים וטכניקות צילום דרמה תקופתיות הנראות לעיתים רחוקות בסרטוני תדמית של קהילות יהודיות קטנות.

הסרט מתמקד בארטור קרלוס דה בארוס באסטו, קפטן צבא שבשנות העשרים של המאה העשרים סייע לקידום חיי היהודים בפורטו, ובהמשך הואשם בכזב בעבירות מין והודח מהצבא.

חבר קהילה מוביל לשעבר אמר לסוכנות הטלגרפית היהודית בתנאי אנונימיות שתקציב הסרט נבע מההכנסות שנצברו כתוצאה מביצוע בקשותיהם של מאות אנשים הטוענים כי הם צאצאים של יהודים ספרדים.

בשנת 2015 חוקקו פורטוגל וספרד חוק המקנה צאצאים כאלה להפוך לאזרחים ככפרה על רדיפות עבר. הקהילות היהודיות מורטות את הבקשות. בפורטו אומרים כי יש 400 חברים.

מומחה תקשורת העובד בקהילה אמר כי ההפקה “ממומנת באופן פרטי.” מייקל רותוול, דובר הקהילה, סירב לשוחח בנושא עם JTA.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce