ויזת זהב כנגד D7 איזו מהן מתאימה לך?

Free Two Men Standing Near Yellow Tram Stock Photo

 

פורטוגל ויזת הזהב ווויזת D7 הן שתי תוכניות פופולריות שעוזרות לזרים לעבור לפורטוגל ולגור בה.  

D7 נקראת גם ויזת הכנסה פסיבית. הוא מיועד בעיקר לגמלאים ולאנשים התלויים בהכנסה הפסיבית שלהם ומתכננים להישאר בפורטוגל לצמיתות. מצד שני, פורטוגל ויזת גולדן היא הדרך מבוססת ההשקעות לסוג המגורים שלא צריך שתישארו בפורטוגל במשך רוב ימות השנה. 

למרות ששתי האפשרויות מאפשרות לך לחפש אזרחות קבועה או תושבות במדינה, מערכת הדרישות שלהן שונה. חשוב להעריך את אלה על סמך הצרכים והציפיות שלך. במאמר זה נדגיש את ההבדלים העיקריים כדי שתוכל לקבל החלטה מושכלת.

ויזה D7 מול ויזת הזהב של פורטוגל 

דרישת הישארות 

דרישת השהייה היא ההבדל הגדול ביותר בין שתי התוכניות הללו. D7 מחייב אותך לבלות זמן ניכר בארץ, כלומר לפחות שישה עד שמונה חודשים רצופים או לא רצופים מדי שנה בממוצע. זה מובן שכן התוכנית מיועדת לאנשים שמתכננים להפוך את פורטוגל לביתם לכל החיים. 

גולת הכותרת של תוכנית ויזת הזהב של פורטוגל היא דרישות התושבות הגמישות שלה. למרות שכבעל ויזת זהב לפורטוגל אתה יכול להישאר בפורטוגל מתי שתרצה, שהייה של שבוע בממוצע מדי שנה מספיקה כדי לשמור על סטטוס התושבות שלך. 

דרישת השהות הופכת לגורם המכריע העיקרי עבור אלה שנאלצים לנסוע לעתים קרובות.

דרישת השקעה או הכנסה 

הבדל עיקרי נוסף בין פורטוגל ויזת הזהב ל-D7 הוא הדרישה הפיננסית. עם האחרון, תצטרך להציג ראיות להכנסה הפסיבית נטו. הכנסה זו צריכה להיות קבועה. זה יכול להגיע מהכנסה מקניין רוחני, דיבידנד, ריבית, השכרת נכסים או פנסיה.  

אם אתה מביא איתך תלויים, יהיה צורך בתוספת של 50 אחוז מהסכום עבור בן הזוג ו-30 אחוז עבור כל תלוי. אבל אתה צריך להיות מודע לכך שהסכומים הם רק אינדיקטיביים ויש סמכויות שיקול דעת מול השוטרים. לפיכך, ככל שההכנסה המוכחת גדולה יותר, כך ייטב. 

להיפך, ויזת הזהב של פורטוגל אינה זקוקה לשום הוכחת הכנסה קבועה. אתה רק צריך לעשות מספיק השקעות כדי להעפיל, שנע בדרך כלל בין 350,000 אירו ל-500,000 אירו. 

Free People Walking Beside Yellow Building Stock Photo
ויזת הזהב של פורטוגל:

לאחר שתבצע את ההשקעות ותקבל ויזת זהב של פורטוגל, לא תצטרך להציג שום הכנסה או השקעה אחרת. עם זאת, שימו לב שתצטרכו לשמור על ההשקעה למשך חמש שנים לפחות. 

בשני המקרים, חבות ההשקעה או ההכנסה שלך הושלמה לאחר קבלת אזרחות קבועה או תושבות לאחר חמש שנים. 

דרישות מס 

אתה יכול להיות זכאי להעביר בקשה לתכנית השהייה הלא-רגילה (NHR) בתור בעל ויזת זהב של פורטוגל או D7. התוכנית מציעה הטבות מס עבור הכנסה זרה למשך 10 שנים לפחות. 

בהתאם לדרישות השהייה בוויזת D7, אתה הופך אוטומטית לתושב המס של פורטוגל. עם זאת, ייתכן שתהיה זכאי להגיש בקשה ל-NHR עד ה-31 במרץ של השנה שלאחר המעבר. 

במסגרת תוכנית ויזת הזהב של פורטוגל, אינך חייב לעבור לפורטוגל ולא תיראה כתושב מס. אתה יכול להגיש בקשה ל-NHR אם אתה מתחיל לחיות בפורטוגל במשרה מלאה. 

הליך הבקשה 

עם ויזה D7, תהליך הבקשה מתחיל במדינת האם. בבקשה תצטרכו להציג טפסי בקשה מסוימים עם ‘הוכחת הלינה’. דברים עשויים להישמע די מבלבלים כאן. 

זה עשוי להיות קשה לעשות סידורים עבור הלינה שלך בפורטוגל, במיוחד אם לא החלטת באיזו עיר או אזור אתה רוצה להישאר. אם קרובי המשפחה או החברים שלך שוהים בפורטוגל, אתה יכול לבקש מהם להוציא הצהרה שמראה אתה תישאר איתם. אחרת, אתה יכול לשכור או לרכוש נכס לפני שתתחיל את היישום. 

לאחר קבלת הויזה הראשונית מהשגרירות, תצטרכו לנסוע לפורטוגל כדי להשלים את בקשת הוויזה D7. 

התהליך הרבה יותר חלק עם ויזת הזהב של פורטוגל. לאחר ביצוע ההשקעה, אתה מוכן להתחיל את היישום, בניכוי כל דרישות האירוח. 

עמלות

האגרה הממשלתית עבור אשרת D7 נעה בין 45 ל-300 אירו. יש לקחת בחשבון גם חיובי חידוש והוצאות משפטיות. כאשר אתה נוקט במסלול D7 Visa, העלויות העיקריות יהיו רכישה או השכרה של נכס, רילוקיישן וכו’.

עם ויזת הזהב של פורטוגל, ההשקעה היא העלות העיקרית שיש לשאת. תצטרך לשקול דמי בקשה וטיפול במקרה זה, שהם 5,325 אירו ו-533 אירו בהתאמה.

זכור כי כל החיובים והעלויות שהוזכרו לעיל כפופים לשינויים. לכן, עדיף לבדוק לפני שתתחיל את הבקשה שלך.

מוויזת D7 לפורטוגל ויזת זהב 

לפעמים הדברים לא מסתדרים לפי התכנון ומחזיקי אשרת D7 אינם מסוגלים לעמוד בדרישות השהייה שלהם. החדשות הטובות הן שאפשר לעבור מוויזת D7 לויזה זהב אם אתם מוכנים לבצע את ההשקעה הנדרשת. 

אזרחות בפורטוגל דרך D7 או ויזת זהב פורטוגל

ויזת הזהב של D7 ופורטוגל מיועדת לתושבות. עם זאת, לאחר חמש שנים, גם בעלי ויזת D7 וגם בעלי ויזת זהב עשויים להיות זכאים לאזרחות פורטוגלית. 

ויזת זהב לפורטוגל או D7: איזה מהם לבחור?

ויזת פורטוגל D7 היא הבחירה הנכונה עבורך כאשר: 

  • ההכנסה הפסיבית שלך יציבה ויציבה 
  • אתה רוצה לבלות את רוב זמנך בפורטוגל 
  • אתה לא רוצה לבצע השקעות גדולות מיד 

ויזת הזהב של פורטוגל היא הבחירה הנכונה עבורך כאשר: 

  • אתה רוצה שתהיה לך תוכנית ב’ טובה לעתיד שלך 
  • אתה צריך לשמור את המגורים הראשיים במקום אחר 
  • אתה מוכן לבצע השקעה גדולה מראש בפורטוגל

בשורה התחתונה 

גם פורטוגל גולדן ויזת ו-D7 Visa יש את היתרונות שלהם והם מושכים אלפי בקשות מדי שנה. אם אתה מוכן להפוך את פורטוגל לביתך ובטוח שאתה יכול לעמוד בדרישות השהייה, ויזת D7 היא בחירה מצוינת. עם זאת, אם אתה עדיין לא בטוח אם אתה רוצה לבלות את רוב זמנך במדינה אבל רוצה לקבל תוכנית ב’ מוצקה, ויזת הזהב של פורטוגל יכולה להיות מסלול טוב יותר.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce