טיול בליסבון מציע לנתניהו בריחה קצרה מצרות

Photo by hicret : https://www.pexels.com/photo/galata-tower-in-istanbul-16790839/

ליסבון, פורטוגל (AP) – במהלך בריחה קצרה מהמאבקים המשפטיים והפוליטיים שלו בישראל, נהנה ראש הממשלה בנימין נתניהו מסיור נינוח בפורטוגל, שמר על לוח זמנים קל יחסית ומצא זמן לסיור בעיר הבירה ולהיזכר בכתבים על שנותיו המאוחרות אבא שהיה היסטוריון בעל השפעה.

זה עשוי להתברר כהפוגה אחרונה כאשר הוא חוזר לישראל כדי להילחם למען הישרדותו לאחר אישום שחיתות מרשיע ושתי בחירות חד משמעיות שהשאירו אותו להיצמד לשלטון.

נתניהו, מלווה באשתו שרה, ניסה כמיטב יכולתו להקרין עסקים כרגיל, וקיים פגישה ממושכת עם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו שכינה “קריטי לביטחון ישראל.” הוא גם נפגש עם ראש ממשלת פורטוגל אנטוניו קוסטה כדי לדון במשותף. פרויקטים ולהודות לו על נקיטת עמדה קשה נגד אנטישמיות.

אבל עם הרבה השבתה במהלך השהייה של יומיים הוא הצליח למצוא גם הסחות דעת מכמה מהדרמה בישראל, שם הוא מתמודד עם קריאות להתפטר ומרד מתבשל במפלגת הליכוד שלו לקראת בחירות שלישית ככל הנראה תוך שנה.

ביום שטוף שמש ונעים, נתניהו עצר בנקודת תצפית ביום חמישי בכדי לתפוס תצפית ציורית של ליסבון, מברך את התיירים בדרך, ועלה לרגל לאנדרטה לזכר היהודים שטבחו במאה ה -16 לאחר האינקוויזיציה הספרדית . לפני שיצא לביתו, הוא נהנה מארוחת ערב מאוחרת עם אשתו במסעדה מפנקת בליסבון.

בשיחה עם כתבים מוקדם יותר באותו היום, הוא סירב להתעמק בהונו האישי לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה לישראל הוגש נגדו כתב אישום בגין הונאה, הפרת אמונים וקבלת שוחד בשלושה מקרים נפרדים. אך הוא נשבע להמשיך ולהכחיש שמעמדו הרעוע גובה מחיר או שמנהיגים זרים מתייחסים אליו אחרת בגלל זה.

“אני קצת שונה ממה שאנשים חושבים עליי,” אמר בתשובה לשאלה מהסוכנות הידיעות אי. פי. “יש לי מאבקים, אבל אני שונה. זה לא בגלל שאני רובוט. אני שונה ביכולת שלי להתמקד. “

נתניהו נראה נינוח כשכתבים שליוו את טיולו מעדו בליסבון במרכז ליסבון כשהוא מבקר ללא הודעה מוקדמת באנדרטה לזכר החוץ לכמעט 2,000 יהודים שטבחו ב -19 באפריל 1506, בפוגרום שקדם לאינקוויזיציה הפורטוגלית בה רבבות נהרגו או נאלצו לברוח.

מרבית הקורבנות ברחו שנים קודם לכן מהאינקוויזיציה הספרדית הידועה לשמצה, שאביו – ההיסטוריון בן-ציון נתניהו – היה מומחה בעל שם.

לובש ג’ינס ופרסונים, ידיו מחוברות לכיסו של מעיל-על, שאל נתניהו על אתר ההנצחה מחוץ לכנסיית סאו דומינגוס הסמוכה לכיכר רוסיו לפני שחלק את ידיעותיו על ההיסטוריה העשירה והטרגית של יהודי פורטוגל. הוא אמר שהוא היה שם בעבר, 23 שנה לפני כן בתקופת כהונתו הראשונה כראש ממשלה, אך מעולם לא עם אביו שהלך לעולמו בשנת 2012 בגיל 102.

“אבי לא זמין כרגע”, אמר בכתפיו, כשנשאל מה יכול היה בן-ציון נתניהו לשתף.

אך הוא חשף כיצד ליווה את אביו פעם בטקס הענקת פרסים בספרד – שם כובד בחדר עינויים של האינקוויזיציה, לא פחות – ושם כינויו של ראש ממשלת ישראל היה רק ​​”בנו של נתניהו”.

אבל אפילו על אדמה זרה, היו תזכורות לשערוריות בביתו, שם הוא הצליף בזעם על המלעיזים והאשים שוטרים, תובעים ואמצעי תקשורת מוטים של התזמורת “הפיכה” בכדי להוציא אותו מתפקידו.

כאשר כתב ישראלי שאל בבדיחה איזו אינקוויזיציה גרוע יותר, כי כנגד יהודי פורטוגל או מסעותיו שלו, הוא הסיט את מבטו וניסה לשנות את הנושא. אבל אשתו הגיבה בשקיקה.

“יש בזה משהו. אני לא דוחה את השאלה, אני שמח שאתה מבין שזו אינקוויזיציה עבורנו “, אמרה שרה נתניהו. “נמצא זמן לדבר על זה.”

ההערה מחוץ לאזיקים עוררה גינוי מהיר בישראל מצד צאצאי הקהילות היהודיות הספרדיות והפורטוגזיות שאמרו כי היא מגלה זלזול בסבל יהודי.

בניגוד להיפוך ברגע האחרון, בחירות חדשות יופעלו בשבוע הקרוב, והגאפ הציע עוד כאב ראש כשנתניהו חזר הביתה להתמודד עם האתגר הקשה ביותר בקריירה הארוכה שלו.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce