יתרונות אזרחות ספרדית

התהליך להוצאת אזרחות ספרדית נחשב למסובך ולכן רצוי לעבור אותו עם עורך דין או איש מקצוע המתמחה באזרחויות זרות ויודע כיצד לקבלן באופן מהיר ונכון.

בדרך כלל התהליך מתארך לשנתיים ומעלה. מדובר בתהליך בירוקרטי ומוקפד שבמהלכו תצטרכו להוכיח כי הנכם צאצאים למגורשי ספרד. בשנת 2015 התקבלה החלטה בממשלת ספרד כי ישראלים ויהודים שהם צאצאים למגורשי ספרד יוכלו לקבל אזרחות ספרדית. מכיוון שהגירוש אירע לפני מאות שנים, לא פשוטה ההוכחה של הקשר למגורשים.

לכן, דורשת ממשלת ספרד מסמכים ואישורים רבים, כמו: תעודת נישואין, תעודת לידה, תעודת פטירה וכדומה. כל אלו נועדו להדגיש ולחזק את העובדה כי מגיש הבקשה אכן צאצא או דור נוסף למגורשי ספרד.

כמו כן, ממשלת ספרד דורשת ממגיש הבקשה לעבור מבחן בשפה הספרדית וזאת בכדי להציג כי יש לו כישורי שפה ויכולת לתקשר ולהתנהל בספרד.

את המסמכים שתדרשו להציג לשגרירות יש להביא לידיהם מתורגמים לספרדית, באמצעות מתורגמן מוסמך מטעמם. בשל כך, רבים בוחרים להסדיר אזרחות ספרדית ודרכון באמצעות עורך דין, על מנת שיקדם את התהליך וינהל אותו בצורה מקצועית.

יתרונות אזרחות ספרדית לישראלים

ממשלת ספרד איננה דורשת ממחזיקי האזרחות הספרדים לוותר על האזרחות השניה שלהם ולכן תוכלו להשאיר גם את האזרחות הספרדית וגם את הישראלית בעת ובעונה אחת.

זהו יתרון משמעותי מכיוון שהדרכון הספרדי יאפשר לכם לעבור לספרד, בכל רגע נתון (כל עוד האזרחות והדרכון בתוקף), למשל ברגעים של בעיות ביטחוניות או מלחמה, ניתן לעבור לספרד ולהימנע ממצבים אלו.

Free White and Red Tram Stock Photo

Photo by Artūras Kokorevas: https://www.pexels.com/photo/white-and-red-tram-14681506/

 

יתרון בולט נוסף זו האפשרות לגור ולחיות בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי.

הדרכון הספרדי נחשב גם לדרכון אירופי ובאופן זה, מי שמחזיק בדרכון זה יכול לעבור ממדינה אחת לשניה באירופה, לעבוד, לגור ולסחור בה עם הקלות רבות.

למתעניינים בלימודים אקדמיים, בעלי דרכון ספרדי יוכלו להנות מהאפשרות ללמוד באוניברסיטאות ומכללות במימון כמעט מלא של שכר הלימוד.

כמו כן, אם הנכם עוסקים במסחר או נדל”ן, ישנה אפשרות לרכוש בתי מגורים או נדל”ן מסחרי ביבשת אירופה כולה בתנאים נוחים. דבר זה אינו מתאפשר למי שאין לו דרכון ספרדי.

אמנם התהליך לקבלת אזרחות ספרדית אינו קצר, אך בהחלט שווה להתאמץ מכיוון שהוא יביא עמו הרבה יתרונות.

איך ניתן לדעת אם אני זכאי לקבלת דרכון ספרדי?

הדרך הפשוטה ביותר לברר אם אכן הנכם זכאים לדרכון היא לבדוק מהו הרקע המשפחתי שלכם. אם יש בידכם הוכחות לכך שאתם צאצאים למגורשי ספרד, רצוי להגיש את הבקשה בהקדם, בטרם הממשלה הספרדית מגבירה את הדרישות. כמו כן, ניתן לבדוק לפי שם המשפחה שלכם את הסיכויים לקבלת הדרכון.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce