כיצד דרכון אירופאי מקל על השקעה בנדל”ן ברחבי היבשת?

כיצד דרכון אירופאי מקל על השקעה בנדל"ן ברחבי היבשת?

בואו נגדיר מהו “דרכון אירופאי”?

תחילה חשוב להגדיר ולציין כי דרכון אירופאי אינו מתייחס לדרכון אחד ספציפי אלא לכל אחד מהדרכונים שניתנים לאזרחים במדינות השייכות לאיחוד האירופי. כיום יש באיחוד האירופי 28 מדינות כאשר לכולן יש פרלמנט, כלכלה וחוקים משותפים. כמו כן, לחלק מן המדינות הללו יש מטבע משותף (האירו) והן חולקות סממני ריבונות דומים. אחד היתרונות הבולטים שנוצרו בעקבות האיחוד של המדינות הללו זהו שוק אדיר, ללא גבולות פנימיים. האיחוד האירופי מאפשר למעשה תנועה חופשית של אזרחים וסחורות ללא תשלום של מיסים או מכס בכל הנוגע לעסקאות כלכליות. הדרכון האירופאי יכול להיות דרכון איטלקי, בלגי, גרמני, הולנדי, צרפתי, אירלנדי, דני, בריטי, יווני, ספרדי, פורטוגלי, אוסטרי, הונגרי, לאטבי, ליטאי, מלטי, סלובני, סלובקי, צ’כי, קפריסאי, פולני, בולגרי, קרואטי או רומני. אדם בעל אזרחות אירופאית הוא ככל הנראה אזרח של אחת מן המדינות הנ”ל ויש ברשותו דרכון אירופאי.

הוצאת דרכון אירופאי למטרת השקעות נדל”ן – האם זה משתלם?

לפני שנעסוק בנושא הנדל”ן חשוב לציין כי אם יש באפשרותכם להוציא דרכון אירופאי, עשו זאת. לדרכונים אירופאים יש המון יתרונות והם מאפשרים למחזיקים בהם ליהנות ממגוון הטבות ומתנאים איכותיים שלא מתאפשרים במדינות אחרות. מעבר לכך, מי שיש ברשותו דרכון אירופאי יכול ללמוד לימודים אקדמאיים כמעט בכל אחת מן המדינות של האיחוד האירופי – ללא צורך בתשלום שכר לימוד.

מבחינת השקעות נדל”ן – מי שיש לו אזרחות ודרכון אירופאי יוכל לקחת חלק בעסקי הנדל”ן ובהשקעות נדל”ן בכל רחבי אירופה. כפי שציינו קודם לכן, היתרון של הדרכון האירופי קשור באופציה של המחזיקים בו לעבור ממדינה אחת לשנייה ללא כל בעיה. כמו כן, ניתן לקנות ולמכור נדל”ן בכל מדינה ששייכת לאיחוד האירופי ולא לשלם בעבור כך את סכומי המס הגבוהים שנאלצים לשלם מי שאין ברשותו את הדרכון האירופי.

יתרה מכך, מי שיש באפשרותו סכום כסף של כמה מאות אלפי שקלים ומעוניין להשקיע בנדל”ן יוכל לקחת חלק במסלול הזהב של מדינת פורטוגל. מסלול זה מבטיח להעניק ויזה ותעודת תושבות למי שישקיע בנכס קרקע בפורטוגל. לאחר מספר שנים אף מוענקת אזרחות למשקיע וניתן יהיה להמשיך ולקיים עסקאות נדל”ן בפורטוגל ובמדינות נוספות באיחוד האירופי.

התייעצות עם עורך דין נדל”ן בקשר להוצאת דרכון אירופאי

כמו בכל תחום בו אנו לא בקיאים, מומלץ ואף רצוי להתייעץ עם איש מקצוע. עו”ד נדל”ן יוכל להסביר לפרטי פרטים את נושא ההשקעות נדל”ן ברחבי אירופה ולהבהיר בפניכם את הדרישות ואת הסיכויים שלכם בתהליך הוצאת הדרכון האירופאי. יש לקחת בחשבון כי תהליך זה נחשב לביורוקרטי ובמדינות רבות מקפידים על תנאים רציניים למדי. לכן, ייעוץ והכוונה מקצועית של עורך דין נדל”ן יוכלו רק לסייע לכם בתהליך ולקדם אתכם על המטרה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce