למי מגיע דרכון ספרדי

למי מגיע דרכון ספרדי?

אם גם אתם רוצים לדעת למי מגיע דרכון ספרדי כדאי שתמשיכו ותקראו את המאמר עד סופו. יחד עם זאת, נאמר כבר עכשיו כי פג תוקפו של הצו הזמני של ממשלת ספרד, ולכן עד לשינוי עתידי שאולי יבוא ואולי לא, הדלת שהייתה פתוחה במשך מספר שנים כבר נסגרה. הפתרון – הדרכון הפורטוגלי, שעדיין זמין!

ליצירת קשר לחצו כאן 03-5561616

באופן כללי, לפני מספר שנים החליטה ממשלת ספרד לפעול לתיקון מסוים של העוול ההיסטורי שהתרחש בשנת 1492, עם גירוש יהודי ספרד מהמדינה ופיזורם על פני מדינות שונות ברחבי אירופה, צפון אפריקה ועד לאסיה. על כן, יצאה חקיקה ממשלתית המקנה ליהודים שהינם צאצאים של אנשים שגורשו מספרד להוציא דרכון ספרדי. יתר על כן, האפשרות הזו לוותה בהקלה משמעותית, לפיה מי שמוציא את הדרכון בתהליך זה לא צריך לוותר על הדרכון והאזרחות הנוכחיים שלו (ישראלי או אחר), ואפילו אינו צריך להתגורר תקופה מינימאלית בספרד.

 

אז מי היה זכאי להוצאת דרכון ואזרחות

אז קודם כל, מי שהיה זכאי להוציא את הדרכון הספרדי במסגרת הצו הזמני הוא כמובן צאצאים של יהודים שמשפחותיהם גורשו מספרד. מדובר באנשים יהודים פעילים או שאינם פעילים, אשר היו צריכים להראות זיקה מיוחדת אל השפה והתרבות הספרדית. בנוסף, היה עליהם להוכיח את היותם צאצאים של מגורשי ספרד, למשל בעזרת תעודות רלוונטיות, מסמכים, שמות משפחה, עץ משפחתי וכדומה. לעיתים היה מדובר במסמכים שאנשים אינם מחזיקים אותם בשגרה, ולכן היה צורך לפנות אל גורמים שונים בספרד כמו ארגונים וקהילות יהודיות, רבנים במקום המגורים של המשפחה בספרד או במדינה אחרת, והפדרציה הספרדית.

 

במילים אחרות, כדי להיות זכאים היה צורך להוכיח את השייכות לקהילת יהדות ספרד, כאשר האישור תלוי במסמכים המסופקים על ידי הגורמים שצוינו לעיל. לא תמיד הייתה זו משימה פשוטה להוכיח את הקשר באמצעות עבודת מחקר, אילן יוחסין משפחתי, שם משפחה התואם לרשימות של הרשויות בספרד, וכדומה. בנוסף לכך, הזיקה לספרד ולתרבותה תמיד חיונית לזכאות ולכן היה צורך בהיכרות עם התרבות הספרדית והשפה. בקונסוליה הספרדית בישראל נערכו מבחנים בנושאים אלו, ורק לאחר מעבר שני המבדקים הללו ניתן היה להגיש את הבקשה לאזרחות.

 

לקבלת עוד מידע בנושא מלאו את פרטיכם באתר שלנו או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616  או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce