מבקרים מחוץ לאיזור שנגן יצטרכו לקבל ויזה

כללים חדשים  לנסיעה לאירופה – הנה מה שאתה צריך לדעת

Photo by Frederico Erthal: https://www.pexels.com/photo/boat-on-sea-3571568/

מערכת אישור נסיעות חדשה אמורה להיות מוצגת באירופה עד שנת 2022, המחייבת מבקרים מחוץ לאזור שנגן האירופי להירשם לפני הביקור.

התוכנית אמורה להיות מוגדרת לראשונה בשנת 2021, אך כעת נראה כי היא לא תפעל לחלוטין עד סוף 2022. כאשר הוכרזה לראשונה בשנת 2019, דיווחים ברחבי העולם התייחסו למערכת החדשה כאל ‘ויזה’ שהנציבות האירופית מיהרה להצביע עליה אינה נכונה. נכון לעכשיו, ליותר מ -60 מדינות יש גישה ללא ויזה לאיחוד האירופי וזה לא ישתנה.

עם זאת, יהיה שלב נוסף להשלמת מבקרים שאינם באיחוד האירופי לפני הכנתם לנסיעה. מבקרים ממדינות אלה – כולל ארה”ב , קנדה, ברזיל ובריטניה – יצטרכו להגיש בקשה מקוונת באמצעות מערכת המידע וההסמכות האירופית (ETIAS). פעולה זו פועלת באופן דומה ל- ESTA בארה”ב, ומבצעת בדיקת אבטחה מהירה ואוטומטית למבקרים לפני שהיא מאפשרת להם כניסה.

היישום יעלה 7 אירו (6.22 דולר ארה”ב) וההערכה היא כי 95% מהאנשים יקבלו תגובה חיובית תוך מספר דקות. מתוך היישומים הנותרים, 3-4% עשויים להזדקק לעיבוד מעט יותר ואילו רק 1-2% יועברו לבדיקה ידנית ארוכה יותר עם פוטנציאל לסירוב. ה- ETIAS יהיה תקף לשלוש שנים.

חברות תעופה יצטרכו לבדוק דרכונים לפני העלייה למטוס כדי לוודא שאושרו. אם תגיע לבדיקת גבולות מבלי להבטיח אישור, תישלל כניסה. אולי באופן מבלבל, ה- ETIAS לא יהיה נחוץ לכל מדינה באיחוד האירופי אלא לאלה באזור שנגן, שביטלו את כל הפיקודים בגבולותיהם ההדדיים. נכון לעכשיו אירלנד , רומניה, בולגריה , קפריסין וקרואטיה  אינן נופלות בתחום זה.

התוכנית אמנם תתחיל לפעול עד סוף 2022, אך לאחר חצי שנה זה לא יהיה חובה. דובר הנציבות האירופית אישר בפני SchengenVisaInfo  כי תוכניות ההשקה “עד כה לא הושפעו ממגפת הנגיף הכורוני”, למרות שנדחקה מאז תאריך ההשקה הראשוני שלה ב- 2021. הנציבות אומרת כי המערכת החדשה תשפר את הביטחון תוך חיזוק מחויבותם לגישה רבה יותר לנסיעות ללא ויזה.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce