מגורים בפורטוגל


מדוע פורטוגל היא הנקודה החמה החדשה למגורים באירופה

שווקים בריאים, צמיחה כלכלית חזקה והטבות מס הופכים את פורטוגל לטיפ החם להשקעה למגורים בשנת

הקפיצה של ליסבון לראש מגמות הצמיחה המתפתחת של PwC במועצה המובילה של נדל”ן אירופה בשנת 2019 אישרה את מה שהמשקיעים המוכשרים יודעים מזה כמה שנים – ששווקי הנכסים של פורטוגל הם חלק מהאטרקטיביים באירופה. יותר ממקום לבקר בו, האומה הגלובליזציה היא גם אחד המקומות הנחשקים ביותר לגור בהם ולהשקיע בו, ומציעה תשואות יציבות על נכסי נכסים מגוונים.

חלק מהאיחוד האירופי ומאזור שנגן, פורטוגל מציעה סביבה פוליטית וחברתית יציבה עם מיקוד עולמי חזק. צמיחה כלכלית מעל לממוצע גוש האירו ועובדים דוברי אנגלית שוטפים ומיומנים מאוד הופכים אותה גם ליעד אטרקטיבי לעסקים, החל מסטארט-אפים ועד רב-לאומיות מבוססות, ואילו חינוך ברמה העולמית ואיכות חיים מעוררת קנאה מושך משפחות.

משטר המס של פורטוגל, המשפר את פנייתו עוד יותר בקרב אנשים בעלי ערך נטו גבוה, מציע נטל מס אפקטיבי נמוך, העברות כספים בחו”ל ללא מס, ירושה או מס עושר. רוכשי נכסים שבוחרים להתגורר בפורטוגל יכולים להגיש בקשה לתושבות או לאום פורטוגלי כדי לקבל דרכון של האיחוד האירופי, דבר המאפשר תנועה חופשית בכל אזור שנגן.

מכירות וצמיחה חזקה בשכירות

ההשקעה בשווקי המגורים של פורטוגל הגיעה ל –23 מיליארד יורו בשנת 2018 וצמחה בשיעור של 19 אחוזים בתשעת החודשים הראשונים של השנה, כך מדווח ה- Instituto Nacional de Estatística (INE). כמו גם הגידול בהשקעות נכסים מעבר לים, גם המכירות המקומיות גדלו, כאשר מקומיים רבים בחרו להגדיל את בתיהם או להתגורר בערים קוסמופוליטיות לאור המצב הכלכלי המשתפר.

מחירי הדירות בפורטוגל עלו בצורה חדה במהלך השנים האחרונות, וגדלו בשמונה אחוזים בסך הכל בשנת 2018 על פי INE כאשר הביקוש לדיור עולה על גידול ההיצע. בירת ליסבון חווה צמיחה מדהימה יותר של 23 אחוזים, כאשר מחירי הדירות עדיין היו זולים בממוצע בהשוואה לבירות אירופה אחרות ב -10,000 אירו למ”ר, לעומת 29,500 אירו בלונדון, 17,000 אירו בפריס ו -14,000 אירו במדריד.

מצוקת הדיור מביאה לצמיחה מהירה עוד יותר בשווקי השכירות, שכר הדירה הממוצע בפריסה ארצית גדל ב -13 אחוזים בשנת 2018. שוכרים חדשים רבים הם משפחות פורטוגזיות מהמעמד הבינוני המחפשים מעבר עצר בזמן שהם ממתינים לרכוש בתים משלהם, מה שהופך לטווח קצר והשכרות לטווח ארוך מוקד להתפתחויות חדשות רבות.

הביקוש ימשיך לחרוג מההיצע בשוקי המכירות וההשכרה בשנים הקרובות, אולם גל של התפתחויות חדשות כבר מתמודד עם מצוקת האספקה ​​בקטעי מפתח. מחירי המגורים צפויים לגדול בממוצע 5.5 אחוזים לשנה בחמש השנים הבאות, על פי סקר שוק הדיור של RICS 2018, כאשר פורטוגל מאחדת את מעמדה כשוק אירופי בוגר.

איפה להשקיע בפורטוגל

בירת ליסבון היא הזדמנות ההשקעה האמינה ביותר של פורטוגל, ונקראה העיר האירופית בעלת הסיכויים הכוללים הטובים ביותר על ידי מרואיי PwC על איכות חייה הגבוהה, מנהיגות חיובית וכלכלה צומחת. אירועים עסקיים בעלי פרופיל גבוה כמו פסגת הרשת מושכים אנשים רבים בעלי ערך נטו לליסבון שלעתים בוחרים להישאר עבור האוכל, התרבות וקו החוף, תוך שמירה על ביקוש גבוה לרכוש יוקרה.

העיר השנייה של פורטוגל, פורטו הייתה מזמן חביבת חג, ובחמש השנים האחרונות רואים אותה זוכה לתשומת לב הולכת וגוברת גם מהמשקיעים. מחירי הדירות במרכז העיר הוכפלו יותר משנת 2014, כאשר מרבית הנכסים החדשים והמשופצים מכוונים לשוק ההשכרה. רבות מהן יחידות שינה עם חדרי שינה הממוקדות לתיירים ולאוכלוסיית הסטודנטים הגדולה, ומציעות רווחי הון גבוהים עבור בעלי הבית.

מחוץ לערים הגדולות, פורטוגל מציעה סיכויי השקעה רבים יותר לאורך החוף הנופי עם נוף לחוף הים וגישה נוחה לשדות תעופה בינלאומיים, אם כי באזורים מסוימים כמו אלגרבה יש מושך עונתי יותר. משקיעים הממוקמים בהונג קונג המעוניינים לברר פרטים נוספים על נדל”ן בפורטוגל יכולים להשתתף בעדכון השוק של פורטוגל של ג’ונס לאנג לסאל, ובו הצגת חלון הראווה של נכסי פורטוגל ביום חמישי, 3 באוקטובר באתר אחד של טאיקו.

5/5 - (1 vote)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן