קבלת אזרחות למגורשי ספרד ופורטוגל

חושבים שהינכם צאצאים של יהודים שגורשו מספרד ופורטוגל במאה החמש עשרה והשש עשרה? יתכן בהחלט שאתם זכאים לקבל אזרחות למגורשי ספרד מפורטוגל או ספרד. למשרד עורכי דין גולן ושות’ יש את כל הניסיון, הידע והכלים על מנת לבדוק את זכאותכם וללוות אתכם לכל אורך ההליך על היבטיו המשפטיים והבירוקרטים, עד לקבלת האזרחות והדרכון המיוחלים.

על גירוש יהדות ספרד ופורטוגל

גירוש יהדות ספרד ופורטוגל בימי הביניים נבע מרדיפות דתיות של מוסד האינקוויזיציה אחר היהודים והאמונה שהם כופרים הנדרשים לגלות, להתנצר או למות על המוקד. בספרד הגירוש החל בשנת 1492 בעקבות צו מלכותי שדרש מכל יהודי ספרד לעזוב את המדינה תוך שלושה חודשים. בעקבות צו זה מעריכים שכמאתיים אלף יהודים עזבו את המדינה, ומאחור נותרו רק אנוסים שהינם יהודים שהתנצרו ושמרו על יהדותם בסתר. בתקופה זו פורטוגל לא גילתה עוינות רבה ליהודים ורבים ממגורשי ספרד הגיעו אליה, שם זכו מהמלך ז’ואאו השני לתושבות זמנית תמורת תשלום מס. מדובר כבמאה עשרים אלף יהודים שהיגרו מספרד לפורטוגל. אולם, חמש שנים מאוחר יותר המלך חתם על צו לגירוש היהודים ובמקביל עיקלו את נכסי הציבור של הקהילה היהודית, הטבילו לנצרות ילדים יהודים, הכריחו יהודים רבים התגייר, שרפו ספרים ובצעו בהם פוגרומים. למעשה, רק מעטים מקהילת יהדות פורטוגל עזבו את המדינה לארצות אחרות באירופה כמו אנגליה או הולנד.

הוכחת היותכם צאצאי גירוש ספרד

המרכיב הראשון ומהותי לשם קבלת מגורשי ספרד אזרחות הינו הוכחת היותכם צאצאי הגירוש. את ההוכחה ניתן להשיג באמצעים שונים, לרבות:

  • אישור של פדרציית קהילות יהודיות בספרד המעיד ומאשר את היותכם בעלי עבר המקושר לקהילה.
  • אישור של סמכות רבנית מוכרת על ידי המדינה בה גר מגיש הבקשה.
  • שם משפחה של מגיש הבקשה או הוריו המעיד על שייכות לקהילות מגורשי ספרד.
  • בית שבו דיברו פורטוגזית, ספרדית או לאדינו.
  • בחינת כל סימן המעיד על שייכות לקהילת מגורשי ספרד.

למידע נוסף לחצו כאן

אזרחות למגורשי ספרד  

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי אודות אזרחות מגורשי ספרד, מלאו את פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616 או במייל Info@LawOfisrael.com

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן