מדוע חשוב דרכון שני וכיצד להשיג אותו  

אזרחות כפולה היא מדיניות המאפשרת לאנשים להיות אזרחים בשתי מדינות שונות בו זמנית. הוא מאפשר לאנשים לחלוק את זכויות האזרחים בכל מדינה, יחד עם אחריות וחובות. אזרחות כפולה היא זכות עצומה הן לנוודים דיגיטליים, למשקיעים והן למשפחותיהם מכיוון שהיא מהווה שער לחיים חדשים כאזרחים גלובליים.

היתרונות של דרכון שני כוללים הזדמנויות עסקיות חדשות, קלות נסיעה, גישה חופשית לשירותים ציבוריים ואבטחת בית בחו”ל. משפחות עם ילדים מתעניינות גם בתוכניות אזרחות כפולה לאפשרויות הלימוד הנרחבות. 

המדינות החברות באיחוד האירופי הן בין ספקי האזרחות המובילים. בשנת 2019 העניקו המדינות החברות כ -706,400 אזרחות לאנשים ברחבי העולם. מספר זה היה 672,300 בשנת 2018.

 

כיצד לקבל דרכון שני

אזרחות כפולה ניתן להשיג בכמה אופנים. במדינות מסוימות, הוא זמין מלידה, דרך מוצא או נישואין. חלק מהמדינות מאפשרות אזרחות על ידי השקעה ומגורים. האחרונה, הידועה גם בשם גולדן ויזה, הייתה נוחה מאוד למשקיעים ומשפחות שמחפשים בית שני בחו”ל.

אזרחות לפי השקעה: מלטה מושכת תשומת לב כאפשרות מהירה באיחוד האירופי

מלטה מציעה תוכנית לאזרחות ישירה באמצעות השקעה ותרומה ממשלתית. אם אתה מתכנן להגיש מועמדות לתכנית, תידרש להישאר בארץ במשך 12 או 36 חודשים בהתאם לסכום ההשקעה שלך. אם אתם מחפשים דרכון אירופאי, שימו לב שזו אחת האפשרויות המהירות ביותר.

דרכונים קריביים: האפשרות המשתלמת ביותר

האזרחות הקריבית על ידי תוכניות השקעה עדיין שומרת על הקסם שלהן מכיוון שהן מציעות דרכונים שניים עם תקציבים נמוכים יותר בהשוואה לאירופה. לדוגמה, אנטיגואה וברבודה מציעה אזרחות בהשקעה תמורת תרומה של 100,000 $. סכום זה הוא 150 אלף דולר לסנט קיטס ונביס.

דרכון פורטוגלי: קבל אזרחות אירופאית בתקציב נמוך

למרות שפורטוגל אינה מציעה אזרחות בהשקעה ישירה, תוכנית ויזה הזהב שלה היא דרך לדרכון פורטוגזי. אם אתה משקיע בנדל”ן בסכום מינימלי של 280,000 יורו, אתה יכול להיות זכאי לקבלת אשרת זהב, המעניקה תושבות באירופה. זהו אחד מספי ההשקעה הנמוכים באירופה. כשאתה נשאר בפורטוגל רק שבעה ימים בממוצע, אתה יכול להיות זכאי לאזרחות בתום חמש שנים.

נתיב דרך ההתאזרחות על ידי רילוקיישן

תהליך ההתאזרחות מעניק זכויות אזרחות לתושבים ילידי חוץ. אפשרות זו מאפשרת לתושבים להגיש בקשה לאזרחות לאחר שעמדו בדרישות השהות. זהו תהליך ממושך מכיוון שהוא דורש מהאנשים להישאר במדינה הזו לזמן מסוים.

ארה”ב מעניקה אזרחות אם המבקש היה תושב קבע במדינה לפחות חמש שנים. המבקש נדרש גם לעמוד בדרישות כשירות מסוימות. קנדה מציעה גם אזרחות באמצעות התאזרחות אם המבקש עמד בדרישת השהות ועומד במבחן האזרחות.

עניין גדל: דרכון מלידה או ממוצא

אזרחות זכויות היולדות היא מדיניות הניתנת לאנשים על ידי המדינה בה הם נולדים. ארה”ב היא אחת המדינות המציעות אזרחות בלידה. גם ארגנטינה, ברזיל, ונצואלה וכמה ממדינות שכנותיה מציעות דרכונים מלידה. 

קבלת דרכון שני בירידה היא דרך נוספת. איטליה, הונגריה, אירלנד ומקסיקו הן בין מדינות המציעות אזרחות לאלה שיכולים להוכיח את הקשר שלהם למדינה באמצעות מוצא. Go Visa-Free מדווח כי יש עלייה בפניות לאזרחות לפי מוצא.

קבלת אזרחות על ידי נישואין

להתחתן עם אזרח במדינה מסוימת היא דרך נוספת לאזרחות כפולה. חלק מהמדינות נותנות אזרחות מיידית לבן זוג זר, בעוד שחלקן עדיין דורשות תהליך התאזרחות. ישראל, ברזיל, פורטוגל, ספרד, מקסיקו ואירלנד הן בין המדינות המאפשרות דרך מהירה לאזרחות על ידי נישואין.

בן זוגו של אזרח אמריקאי יכול להיות זכאי לאזרחות לאחר שלוש שנות נישואין, במקום חמש.

 

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce