מדוע כל כך הרבה אזרחי ארה”ב מגישים בקשה לקבלת אזרחות פורטוגלית?

מדוע כל כך הרבה אזרחים בארה”ב מגישים בקשה לקבלת אזרחות שנייה?

 

Free The Statue of Joaquim Antonio de Aguiar in Coimbra, Porto, Porto District, Portugal Stock Photo

Photo by Alexjo: https://www.pexels.com/photo/the-statue-of-joaquim-antonio-de-aguiar-in-coimbra-porto-porto-district-portugal-5548209/

 

לפי פורבס, כ -9 מיליון אזרחי ארה”ב גרים בחו”ל, עם מספר הולך וגדל מדי שנה. בנוסף לכך, לאחרונה, האמריקאים התעניינו יותר באזרחות על ידי תוכניות השקעה. אין ספק שהסיבה העיקרית להתעניינות האחרונה בתוכניות כאלה היא השפעת המגיפה. אנשים לא חושבים שהם בטוחים לחלוטין בארה”ב, גם בגלל אי ​​הוודאות. למעשה, הבקשות האמריקאיות לתוכניות אלו גדלו ב -700% ברבעון הראשון של 2020, בהשוואה לרבעון האחרון של 2019.

לאחר COVID-19, אזרחי ארה”ב הבינו שעדיף שיהיה מקום חלופי לחיות בו וליהנות מזכויותיו. לדוגמא, לאחרונה היה עניין רב בקרב האמריקאים לעבור מארה”ב לפורטוגל .

הסיבה היא שהם חוששים שהדרכון האמריקני ימשיך לאבד מערכו. למעשה, יתכן שהם צודקים בכך מכיוון שמספר המדינות בהן הדרכון האמריקני תקף פוחת מיום ליום.

ציון הניידות של הדרכון האמריקני ירד מאוד לאחר 2019. הציון היה כמעט יציב בין השנים 2015-2019. אולם בשנת 2019 היא עמדה בפני ירידה פתאומית מ -171 ל -81, לאחר שהמגפה פגעה במדינה.

חלק מהאזרחים מודאגים גם מהסביבה הפוליטית בארה”ב, מה שעשוי להשפיע על ערך הדרכון האמריקני בצורה רעה. אנשים התמודדו עם איסורי נסיעה במהלך המגפה. לכן, זוגות מלאומים שונים נאלצו להישאר פרודים. בינתיים, העניין בתוכנית משקיעי ההגירה האמריקנית EB-5 פחת. הסיבות העיקריות לכך הן העלייה בעלויות, אורך הליך האישור ולכאורה חקיקת ההגירה המשתנה של הממשלה. אז המדינה איבדה את האינטרסים של אזרחיה ושל תושבים זרים פוטנציאליים כאחד.

בהתחשב בסביבה בארה”ב, אזרחים מצאו את הפתרון בתוכניות אזרחות במדינות יציבות יותר מבחינה כלכלית ופוליטית. נראה שמדינות קטנות יותר טיפלו בתהליך מספיק טוב. פורטוגל היא אחת הדוגמאות הטובות ביותר של מדינות אלה. היא טיפלה היטב במגפה, תוך אמצעי זהירות קפדניים מההתחלה. מערכת הבריאות שלה מדורגת מאוד גבוהה, והיא מדינה יציבה מבחינה פוליטית, והיא המדינה 3 הבטוחה בעולם. כתוצאה מכך, זה היווה אטרקציה למשקיעים זרים, כולל אזרחי ארה”ב רבים.

מגורים לפי השקעות ואזרחות לפי תוכניות השקעה משתנים בהתאם להצעותיהם ולדרישותיהם. אחת הידועות בתוכניות אלה היא תוכנית ויזת הזהב. מדינות המספקות אשרות זהב הן דהיינו פורטוגל, יוון וספרד. משקיעים בשווי נקי גבוה משקיעים או קונים נכס באחת מהמדינות הללו. לאחר פרק זמן מסוים, הם עשויים לקבל תושבות במדינה. במיוחד תוכנית פורטוגזית פופולרית כאזרחות פורטוגל על ​​ידי תוכנית השקעות מכיוון שהיא מובילה לאזרחות ללא דרישת תושבות במשרה מלאה.

יתר על כן, יש להם זכות לכלול את משפחתם ונסיעות ללא ויזה למדינות שנגן. בהתאם לדרישת השהייה במדינה, הם עשויים לקבל בסופו של דבר תושבות קבע ואזרחות המדינה ומעמד אזרח האיחוד האירופי. אם הם מקבלים אזרחות כפולה , יש להם את הזכות לנסוע, לעבוד או ללמוד גם במדינות האיחוד האירופי.

5/5 - (1 vote)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן