מסמכים רלוונטיים לצורך קבלת אזרחות ספרדית

התנאים לקבלת אזרחות ספרדית מעוגנים בחוקה הספרדית באמצעות חוק האזרחות הספרדי הידוע גם בכינויו: קוד האזרחות הספרדית. חוק זה מגדיר את התנאים הנדרשים לקבלת אזרחות ספרדית בהתאם לסוגי רכישת אזרחות שונים, לרבות, קבלת אזרחות ספרדית במקור, קבלת אזרחות ספרדית על ידי החזקה ושימוש/ מגורים/ אימוץ/ בחירה והתאזרחות.

ב-1 באוקטובר 2015, נכנס לתוקפו תיקון לחוק האזרחות הספרדי במסגרתו כל אדם הרואה את עצמו “צאצא” ליהודי ספרד אשר גורשו מהמדינה בשנת 1492 (גירוש ספרד), יהא זכאי להגיש בקשה לצורך קבלת אזרחות ספרדית. התנאי הבסיסי וההכרחי להגשת הבקשה הנו הוכחת קשר ישיר וזיקה למוצאכם הספרדי והשתייכותכם לצאצאי מגורשי ספרד.

הוכחת הקשר והזיקה למוצאכם הספרדי מתאפשרת בין היתר באמצעות הצגת מסמכים המעידים על הימצאותו של קשר משפחתי ביניכם לבין צאצאי מגורשי ספרד, כאשר בין יתר המסמכים באמצעותם ניתן להוכיח זאת נכללים מסמכים כגון: תעודות ומסמכים המעידים על מוצא משפחתכם, מסמכי אילן יוחסין, עבודות שורשים הכוללים בתוכם מסמכי מחקר המעידים על אופן התגלגלות שם משפחתכם לאורך הדורות, אישורים רבניים המעידים על כל שהנכם יהודים ממוצא ספרדי ומסמכים נוספים היכולים להעיד על הקשר והזיקה שלכם ליהדות ספרד. בנוסף למסמכים אלו, מגיש הבקשה לקבלת אזרחות ספרדית נדרש לצרף לבקשה מסמכים אישיים כגון: תעודת זהות, תעודת לידה ותעודת יושר המונפקת על ידי משטרת ישראל.

חשוב לדעת: גם לרשות אילו מביניכם שאינם נמנים על צאצאי מגורשי ספרד עומדת הזכות להגשת בקשה לקבלת אזרחות ספרדית, וזאת במסגרת הוכחת קשר וזיקה עם ספרד באמצעות הצגת מסמכים היכולים להעיד על כך, לרבות, מסמכים המעידים על כך שאתם לומדים ו/או מקיימים פעילות עסקית או התנדבותית בספרד.

תרגום מסמכים רלוונטיים לצורך קבלת אזרחות ספרדית

לצורך זירוז הליכי הבקשה, אנו ממליצים לכם לפעול לתרגום המסמכים השונים העומדים לרשותכם מעברית לספרדית. תרגום המסמכים המעידים של הזיקה והקשר המשפחתי שלכם לצאצאי מגורשי ספרד הנו שירות מקצועי נוסף המוצע לכם על ידי עורך דין המתמחה בליווי הליכי קבלת אזרחות.

זכרו: באותה מידה בה הייתם נעזרים בשירותיו של עורך דין המתמחה בדיני חוק זכויות יוצרים לצורכי הגנה של זכויות היוצרים, כך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין המתמחה בליווי הליכי קבלת אזרחות לצורך הגנה על זכויותיכם!

תנאי סף נוספים בדרך לקבלת אזרחות ספרדית

במקביל להגשת המסמכים היכולים להעיד על מוצאכם הספרדי, תדרשו לעבור מבחן ברמה של A2 בידיעת השפה הספרדית ובמבדק ידע כלל על ספרד ותרבותה. לאחר הגשת הבקשה ועמידתכם במבדקים השונים, תדרשו להגיע לספרד לצורך קיומו של ראיון מקדים לקבלת האזרחות. הראיון מתנהל מול נוטריון וזאת בהתאם לתקנות משרד המשפטים הספרדי.

Free Cathedral Town photo and picture

Image by Manuel Blasco Martinez from Pixabay

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce