חופי הברכה של פורטוגל

מדינת חברה באיחוד האירופי הגובלת באוקיאנוס האטלנטי, פורטוגל היא מיקום אידיאלי למשפחות כמו גם לעסקים הנוהרים לחופיה בגלל המערכת הפוליטית החזקה של המדינה וכלכלת שוק חזקה. מנוף יפהפה למורשת עשירה, עם מעל 125 ימי שמש בשנה להירגע על 850 ק”מ מחופי הים שלה, פורטוגל לא נתפסת כבר כיעד חופשה, אלא גם יעד השקעה. פורטוגל היא חברה באזור שנגן ומעמדה האסטרטגי פירושו שלפורטוגל לא רק את יסודותיה בתוך אירופה והתרבות האירופית, אלא שתחום השיפוט האידיאלי הזה יש גישה נוחה ויחסים נהדרים מעבר לאוקיאנוס האטלנטי.

זו הסיבה שאנשים רבים נמשכים לחופי הזהב של פורטוגל ומשקיעים באחת מתכניות התושבות הנחשקות של פורטוגל. המשקיעים יכולים לבחור בין תוכנית ויזת הזהב של פורטוגל, המאפשרת ליחידים זרים לזכות בתושבות בפורטוגל, או לתכנית המגורים הלא-הרגלים של פורטוגל המאפשרת לפטור מתושבי המס הלא-רגילים ממס על הכנסה זרה מסוימת.

תוכנית הויזה הזהובה בפורטוגל

ויזת הזהב הפורטוגלית, שהושקה בשנת 2012, היא תוכנית אטרקטיבית המאפשרת למשקיעים זרים שאינם האיחוד האירופי לחיות, ללמוד, לנסוע ולעשות עסקים בתוך האיחוד האירופי על ידי קבלת היתר תושבות לפורטוגל. לאחר 5 שנים, המועמדים יוכלו להגיש בקשה לאזרחות פורטוגזית או למגורים קבועים, בתנאי שהם יספקו ידע בסיסי בשפה הפורטוגזית (רמת A2). בנוסף, אחד היתרונות הנוגעים לתושבות זו, בעלי ויזת הזהב אינם נדרשים לשלם מיסים נוספים על הכנסות זרות.

על מנת להיות זכאים לתכנית ויזת הזהב הפורטוגלית, על המועמדים:

 • היו אזרחים שאינם באיחוד האירופי בעלי תקין עם התנהלות משטרתית נקייה
 • השקיעו ברכוש, בהעברת הון או ביצירת עבודה בפורטוגל לפחות חמש שנים
 • הכנס לפורטוגל עם ויזת שנגן תקפה;
 • בילה פורטוגל לפחות 7 ימים במהלך השנה הראשונה של ההשקעה, ולפחות 14 יום בתקופות של שנתיים שלאחר מכן.

כחלק מדרישות ההשקעה, מועמדים רשאים לבחור לרכוש נכסים בפורטוגל על ​​ידי השקעה בנדל”ן בשווי של ומעלה:

 • 500,000 € עבור נכסים חדשים או,
 • 400,000 אירו לרכוש נכסים חדשים באזורים נמוכים (כלומר פחות ממאה תושבים לקמ 2).
 • 350,000 אירו עבור נכסים ישנים שנבנו לפני למעלה משלושה עשורים, בכפוף לעבודות שיפוץ
 • 280,000 אירו עבור נכסים ישנים שנבנו לפני למעלה משלושה עשורים באזורים תפוסים (כלומר פחות ממאה תושבים לקמ”ר) בכפוף לעבודות שיפוץ.

לחלופין, מועמדים יכולים להבטיח את ההשקעה על ידי יצירת מינימום של 10 משרות חדשות על בסיס קבוע אשר מאושרות על ידי המוסדות לביטוח לאומי מקומי. ניתן להוריד את מספר המשרות ל -8, במידה והמשרה תועסק באזורים תפוסים.

האמצעי הסופי להשקעה הוא באמצעות העברת הון שנעה בין 250,000 אירו לתפוקה אמנותית או מורשת לאומית, להשקעה של לפחות 350,000 אירו במחקר מדעי. עם זאת, השקעה של מינימום 1,000,000 אירו במוסד פיננסי פורטוגלי תהיה זכאית גם למטרות ויזה מוזהבת, אם יש לשמור זאת למשך 5 שנים. ניתן לבצע השקעות כמו גם קרנות השקעה או בהון סיכון.

תוכנית מגורים ללא הרגלים

באמצעות משטר המסים הלא-הרגלים הפורטוגלי (NHR), מועמדים הזכאים יכולים להפוך לתושבי מיסים בפורטוגל עם ירידה במס הכנסה על הכנסה זרה מסוימת במשך 10 שנים.

זכאות ל- NHR דורשת מהפונים:

 • הם משלמים מיסים קיימים אך לא היו תושבי מיסים בפורטוגל בחמש השנים האחרונות,
 • חייב להישאר בפורטוגל במשך 183 יום כדי להשיג מעמד של תושב מס בפורטוגל,
 • חובה לרכוש או לשכור נכס בפורטוגל כאמצעי מגורים קבועים
 • שמור על תושבות המס הפורטוגזית למשך 10 שנים.

חברות מלטזיות ומיסים פורטוגזים: הקישור

תושב פורטוגלי שהוא חלק מתכנית המגורים ללא הרגלים בפורטוגל יכול לבצע השקעות במלטה ובמדינות אחרות באמצעות חברה במלטה בסביבה ידידותית למס. על ידי הקמת חברה במלטה וקבלת דיבידנדים מחברת אחזקות במלטה, ניתן לקבל פטור מהמשקיע מתשלום מס בפורטוגל על ​​הכנסה זו ממקור חוץ. חברות במלטה משלמות שיעור מס גבוה של חברות של 35% אולם החזר כספי אפשרי בתרחישים מסוימים. חברה במלטהאשר בוחרים להתייחס אליהם כחלק מיחידה פיסקלית לא יחויבו בתשלום מס ההכנסה המלא של 35% אשר לאחר מכן ניתן לתבוע מחדש במלואם או בחלקם על ידי בעלי המניות / ים שלה. במקום זאת, יוחזר החזר המס המגיע לבעלי מניות בחישוב החבות המס הסופית של היחידה הפיסקלית המאוחדת וישולם על ידי נישום הראשי של היחידה כאמור.

למה מלטה?

מלבד הסכם המס הכפול שקיים בין מלטה לפורטוגל, מלטה מציעה מספר יתרונות נוספים לניהול עסקים, לרבות כוח אדם מיומן מאוד, שיש לו אנגלית כאחת מהשפות הרשמיות שלה, זמן תפנית מהיר מבחינת הקמה , רמה גבוהה מאוד של בדיקת נאותות במונחים של שילוח על סיפון האונייה על כל המפעילים שאינם מיועדים להם. לפיכך, מלטה יכולה לשמש כמקום בו קיימת הגדרה שתוכל לפנות אל לקוחות אירופיים ולא-אירופיים כאחד. בדומה לפורטוגל, גם מלטה חברה באיחוד האירופי וגם באזור שנגן ונמצאת ברשימה הלבנה של פורטוגל.

כתחום שיפוט בעל אופי עסקי, מלטה, כמו פורטוגל, ראתה שמשקיעים בתעשיות שונות הופכים את מלטה לבסיס העסקים החדש שלהם, החל מ- iGaming לייצור, טכנולוגיית blockchain לקנאביס רפואי, לסקטורים מסורתיים יותר כמו אירוח, סקטור ניהול ההשקעות, מגזר הכספים ואחרים. בנוסף, מבנה המס היציב והיעיל של האי פירושו שבמלטה אין מס במקור על תשלום ריבית, תמלוגים או דיבידנדים.

תוכנו של מאמר זה נועד לספק מדריך כללי לנושא. יש לפנות לייעוץ מומחה לגבי נסיבותיך הספציפיות.