סיפור יהדות ספרד

תערוכה חדשה מספרת את סיפור יהדות ספרד

במוזיאון העם היהודי אומרים כי “תצוגה ראשונה מסוגה” תשמש כמרוץ שיגור לתכניות חינוך בבתי ספר וסוגים אחרים של מוסדות למידה, מרכזים קהילתיים, בתי כנסת, כנסיות, כמו גם שלל מוזיאונים ברחבי העולם. . “

הברית המורשת היהודית הודיעה בשבוע שעבר על התערוכה הראשונה מסוגה “תערוכת קפסולות ניידות המפרטת את סאגת ספרד (יהודי חצי האי האיברי).”

המצגת מוצגת מאז 12 בנובמבר 2019 בבית התפוצות – מוזיאון העם היהודי בתל אביב, עם ההשקה הרשמית שתגיע בפורטו, פורטוגל בתחילת 2020. היא תהיה זמינה ברחבי העולם בהמשך.

המוזיאון הצהיר בהודעת המוזיאון כי “הניידות של תערוכת הקפסולה (הנייד) מציעה הזדמנות ייחודית לעסוק את העולם בסאגת ספרד על ידי הפצה ושיתוף של הסיפור ברחבי העולם. “התערוכה תשמש כדרך שיגור לתכניות חינוך בבתי ספר וסוגים אחרים של מוסדות למידה, מרכזים קהילתיים, בתי כנסת, כנסיות, כמו גם שלל מוזיאונים ברחבי העולם.

ד”ר רות קלוואו, מייקל שטיינברגר, איתמר קרמר ורוי פ. גונקלבס / קרדיט: פלג לוי

“התערוכה מוצגת בפאנלים שיהיו זמינים באמצעות קבצי PDF (פורמט מסמך נייד) המאפשר מסירת התערוכה באופן אלקטרוני ברחבי העולם. התערוכה מפרטת את סיפורו של ספרד במצגת תמציתית של התקופה, מהישגים ועד פורענות; פוגרומים, טבח, גיורים בכפייה וגלות בסופו של דבר. “

על פי ההצהרה, היוזמה הייתה פרי מוחם של מיכאל שטיינברגר, מייסד ומנכ”ל ברית המורשת היהודית, ואיתמר קרמר, שהוא המנהל החינוכי בבית התפוצות.

את התכנון ופיתוח התערוכה הגה ד”ר אורית שחם גובר, האוצרת הראשית של בית התפוצות וצוותה המסור: ד”ר דביר צור וד”ר מירב בלס.

“הפרויקט נתמך על ידי שותפים אסטרטגיים. המפתח ביניהם הוא ATP (פורטו וצפון התיירות), המיוצג על ידי מר רוי פ. גונקלבס בסיוע וסיוע של הגברת רות קלוואו, חברת הנהלה ב- JHA וחברת המייסדים של סנטרו דה אסטודוס. Judicos de Trás -os- Montes (המרכז למדעי היהדות ב- Trás-os-Montes), “אמר המוזיאון. “התערוכה מאושרת על ידי נשיא הרפובליקה הפורטוגזית; הפרלמנט הפורטוגזי והרשת היהודית הספרדית, כמו גם ארגונים לא ממשלתיים ומוסדות ציבוריים ופרטיים ברחבי העולם.”

קרמר אמר ל”ישראל היום “כי אחד המאפיינים המרכזיים בתערוכה הוא שהיא” מסתגלת למבקרים “. לדברי קרמר, “הדרך בה היא תוצג בניו יורק יכולה להיות שונה לחלוטין מהאופן שבו היא מוצגת בבריטניה, למשל. אנחנו בקשר עם שורה של קבוצות מרחבי העולם.”
הקבוצה שהשיקה את הפרויקט מדגישה כי היא חשובה לאור הסכנה של אובדן הזיכרון של אותה תקופה, ובמיוחד בגלל אובדן פוטנציאלי של מסמכים רבים מהמאה ה -15 המפרטים את החיים היהודיים במהלך רדיפת האינקוויזיציה. חלק מהמסמכים מתפרקים בארכיונים הלאומיים של פורטוגל, הם מזהירים.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce