– ברור שמספר גדל והולך של אמריקאים רוצים חיים אחרים ומחפשים מדינות בהן הם יכולים לחיות ולעבוד באופן חוקי. אך האפשרויות מוגבלות מבלי שמעסיק מקומי מוכן לספק עבודה.

לגולים שיכולים להרוויח מכל מקום יש כמה אפשרויות טובות, עם זאת, על פי הדו”ח של International Living . בעוד אוסף קטן של מדינות מברך זר שיכול להעפיל ויזה הנחוצה, הארבע באמריקה הלטינית ו אירופה עומדים בתור האפשרויות הטובות ביותר מבחינת עלות, קל, ועיתוי.

פנמה

אם המטרה שלך היא לחיות ולעבוד מרחוק מעבר לים, אך להישאר קרוב לגבולות ארה”ב, פנמה היא ההימור הטוב ביותר שלך. טיסות ישירות נוחתות בפנמה סיטי לפחות מתשע ערים בארה”ב ולוקחות בין שלוש לשבע שעות, תלוי מהיכן אתה מגיע.

מעבר לקירבה, פנמה מציעה את מה שהיא מכנה ויזת האומות הידידותיות של פנמה, תוכנית מיוחדת לפיה אזרחים ממדינות מסוימות (כולל ארה”ב וקנדה ) יכולים להגיש בקשה למגורי קבע, שמגיעים עם קדולה פנמית, תעודת הזהות המקומית. שדולה זו קבועה, ומאפשרת למחזיקים לבוא וללכת כרצונם, וכך גם פנמני שנולד וגדל. בנפרד, התוכנית מאפשרת גם לבעלים לבקש היתר עבודה באמצעות משרד העבודה, אם כי זה חלק מתהליך אחר.

השגת קדולה זמנית אורכת כשמונה ימים. זה ייקח עוד יומיים להשיג אשרת כניסה מרובה הנחוצה כדי שאדם יכול לבוא וללכת כשהם ממתינים בתהליך של כחמישה חודשים עד שהממשלה תנפיק תאריך קבוע. לאחר קבלת קדולה, אדם יכול להגיש בקשה להיתר עבודה ממשרד העבודה, שיימשך כחודש.

כדי להתחיל בתהליך הסדולה, תזדקק למסמכים בסיסיים – דרכון, הוכחה מטעם ה- FBI כי אין עבר פלילי – ו -5,000 דולר בחשבון בנק פנמי, בתוספת 2,000 דולר לכל תלוי. וכדי לקבל אישור עבודה, יהיה עליך להקים תאגיד פנמי (שניתן לפרק אותו לאחר שנה).

אורוגוואי

אם המהירות חשובה יותר, אז אורוגוואי היא בחירה מצוינת. כאן, גולים יכולים לנחות בשדה התעופה עם אוסף נכון של מסמכים, ואם כבר יש להם תאריך הגשה קבוע מראש למשרד ההגירה באותו יום, הם יכולים להגיש את הניירת שלהם ולקיים תאריך זמני באותו אחר הצהריים או למחרת. כל מה שנדרש הוא תעודת לידה ותיעוד משטרתי מושבע (כלומר, זה אומת ומקובל על גבולות בינלאומיים). הם גם יצטרכו להראות שיש להם את האמצעים הכספיים לפרנס את עצמם בזרם הכנסות מוכח מכל מקום בעולם.

עם קדולה זמנית, תהיה להם גם גישה מיידית למערכת הבריאות הממלכתית, או שהם יכולים לקנות באופן מיידי גישה עם תוכנית בריאות פרטית מקומית, שתעלה כ -70 עד 350 דולר לחודש, תלוי בפעמון ובשריקות שהם רוצים.

כדי לנהל את התהליך בעצמם, צפו לשלם כ -600 עד 700 דולר . אבל הם גם יצטרכו להיות ברמת ספרדית בקיאה, מכיוון שאף אחד מהניירת אינו באנגלית. אחרת, שכר עורך דין. זה יהיה יותר מהר ויותר יעיל יעלה בין 1000 $ ו 2000 $ .

פּוֹרטוּגָל

לפורטוגל יש שתי ויזות שיחולו על מי שרוצה לחיות ולעבוד בחצי האי האיברי: D2 ו- D7. מבחינה טכנית, ה- D2 מיועד לעובדים וליזמים עצמאיים, ואילו ה- D7 מיועד למי שפרש או מרוויח הכנסה פסיבית. מבחינה מעשית, ה- D7 יהיה הגיוני עבור רוב האנשים, גם אם הם לא פנסיונרים, מכיוון שהוא מבוסס על הכנסה. ה- D2 דורש הוכחה לכך שמוצא יכול לפרנס את עצמם כפרילנסר, ויכול להתחיל להנפיק חשבוניות פורטוגזיות שעליהן יחויב המס במס, אם כי שיעור המס נקבע על 20% למשך 10 שנים.

עם ה- D7, במקום זאת, אדם יצטרך רק להראות שיש לו 8,000 € (כ -9,700 $ ) לאדם בחשבון בנק פורטוגלי וכי יש לו סכום שווה ערך של 30,000 € (36,400 $) בחשבון בנק במדינתו. .

כדי להגיש בקשה לוויזה D2 או D7, על גולה להירשם למערכת המס הפורטוגזית ולהיות תושב מס. זה מחייב קבלת מספר מס פורטוגלי לפני שהם בכלל יכולים להגיש בקשה לוויזה. ולשם כך הם יצטרכו נותן חסות שיכול להיות משרד עורכי דין, משרד רואי חשבון או משרד הגירה.

מסיבה זו, הם יצטרכו לשכור מקצוען שיעביר אותם בתהליך ויהיה נותן החסות שלהם למספר המס. בסך הכל זה יעלה לכם בין 1,000 ל -2,500 אירו (כ -1,200 עד 3,000 דולר ). התהליך ידרוש חודשיים עד ארבעה חודשים.

כפרילנסר, גולה ירצה גם להגיש בקשה למעמד של תושב שאינו רגיל, או NHR, המונפק לאנשים שמעולם לא גרו בפורטוגל ולעבור לארץ. עם מעמד NHR, הכנסות שנצברו מחוץ למדינה פטורות ממסים. הם יצטרכו להגיש דוח מס פורטוגלי ולהצהיר על ההכנסה, אם כי הם לא חייבים עליו מיסים. היתרון הנוסף בכך הוא בכך שהוא מראה לדוד סם שהם תושבי מס במדינה אחרת, מה שמסייע בהפעלת זכאותם להחרגת הכנסה זרה.

אדם זכאי להגיש בקשה לקבלת אזרחות פורטוגזית ודרכון לאחר חמש שנות מגורים, אם כי עליו להפגין ידע מספיק בשפה הפורטוגזית.

הרפובליקה הצ’כית

זהו תהליך דו-שלבי בצ’כיה . שלב ראשון: הגש בקשה להצטרפות לרשימת זיוונוסטנסקי (zivno). זה לא במיוחד עבור זרים. זהו רישיון סחר לכל תושב צ’כי שעובד באופן עצמאי, בין אם זה אינסטלטור, מעסה, אומן או כל אחד. זה ייקח שבוע לכל היותר. בזיבנו ביד, אז הם יכולים להגיש בקשה לויזת שהייה זמנית לשנה.

עליהם להגיש בקשה לויזת שהייה בשגרירות צ’כיה מחוץ לצ’כיה , להראות שיש להם דיור (הסכם חכירה נוטריוני) לכל אורך הויזה שהם מבקשים, עד שנה. זה אומר שהם יצטרכו לבקר בצ’כיה כדי לארגן זאת. חלק מהגולים יעברו לפראג , ישיגו את מגוריהם ואת זיוונו, ואז ייקחו את הרכבת לשגרירויות סמוכות בברלין , וינה או ברטיסלבה ויסיימו את בקשתם.

הם יצטרכו מכתב חתום מהבנק שלהם לפיו יש להם שווה ערך של 125,000 כתרים צ’כים בהפקדה (כ -5,700 $ ). יהיה צורך לתרגם את זה לצ’כית, שסוכנות ויזה יכולה לטפל בה. ודא שבחשבון יש כרטיס חיוב, אותו יש להציג בפגישת הבקשה בשגרירות צ’כיה, משום שהפקידים ירצו לראות זאת – זו הוכחה שאדם יכול לגשת לחשבון.

נדרש בדיקת רקע פלילי של האף-בי-איי, אם כי כאמריקאי יכול גם גולה להגיע לשגרירות ארה”ב בפראג ולחתום על תצהיר המעיד על רקעם ללא פשע. יחד עם דרכון וטופס בקשה, זה פחות או יותר כל המסמכים שהמבקש זקוק להם.

כדי לשכור סוכנות מקומית שתסייע בתהליך, זה אמור לעלות פחות מ- 15,000 קרונות (כ- 685 $ ) לכל דבר. אגרת השגרירות היא 5,000 כתרים נפרדים (כ -230 דולר ).

לאחר תום הויזה הזמנית לאחר שנה, ניתן בקלות לסחור בה אשרת שהייה ארוכת טווח המתחדשת לשנתיים. לאחר חמש שנים כתושב חוקי, אדם זכאי להגיש בקשה לאזרחות צ’כית ודרכון צ’כי, שכמו הדרכון הפורטוגלי, הוא דרכון של האיחוד האירופי ובכך נותן לו דרור חופשי לחיות ולעבוד בכל מקום באיחוד האירופי.

הדו”ח המלא על המקומות הטובים ביותר לחיות ולעבוד בשנת 2021, כולל מידע נוסף עבור מומחי הגירה בכל אחת מהמדינות שהוזכרו, ניתן למצוא בכתובת: המקומות הטובים ביותר לחיות ולעבוד בחו”ל בשנת 2021 .