” פורטוגל פורחת”: ויזת זהב לנדל”ן מושכת משקיעים

למרות שינוי המיקוד לאזורים יבשתיים, הדרך הפופולרית של פורטוגל לאזרחות האיחוד האירופי לא עוצרת

תוכנית התושבות לפי השקעה של פורטוגל, אחת מאשרות הזהב הפופולריות ביותר בעולם, הובילה כמה שינויים בינואר 2022: במיוחד, השקעה בנכסי מגורים על החוף כבר לא מכשירה משקיעים לתוכנית. ובכל זאת, עם כחמישה אחוזי הכנסה משכירות לשנה וגידול הון של עד ארבעה אחוזים בשנה, יחידות דיור בפנים פורטוגל הן עדיין הצעה אטרקטיבית. דיוויד מצ’אדו וטיאגו קמארה מ-PTGoldenVisa דנים בשינויים בתוכנית, בהזדמנויות ההשקעה למגורים ומסחריות הזמינות ברחבי פורטוגל, ובפרויקטי הנדל”ן הגדולים יותר ש-PTGoldenVisa החלה להציע למשקיעים שלה.

פיננסים עולמיים: דוד, אילו שינויים בוצעו מוקדם יותר השנה, וכיצד השוק הגיב?

דיוויד מצ’אדו: כן, תוכנית ויזת הזהב הפורטוגלית לא השתנתה כל כך: אנחנו עדיין שומרים על אותן קטגוריות.

זה נכון שהחל מה-1 בינואר 2022, אנחנו לא יכולים עוד להיות זכאים להשקעה בנכסים למגורים באזורי החוף. אבל יש לנו הזדמנויות די מעניינות באזורים הפנימיים, אנחנו רואים תוצאות די טובות, והמציאות היא שכל פורטוגל פורחת בשלב זה. אז זה צפוי להיות שווי הון גבוה מאוד על השקעות אלה, אפילו עבור אלה שבוחרים להשקיע באזורים פנימיים כדי לקבל נכסים למגורים.

פיננסים עולמיים: טיאגו, ספר לי יותר על הזדמנויות השקעה אלו.

Tiago Camara: בקטגוריה של €280,000 בחלק הפנימי של פורטוגל, רוב הנכסים שלנו הם יחידות מגורים, עם 2-3 חדרי שינה באזורים עם גישה נוחה, לוגיסטיקה ותשתיות טובות. באזורים אלה אנו בדרך כלל מסכימים עם היזמים המקומיים שישכירו את הנכסים הללו ויבטיחו למשקיעים שלנו ארבעה עד חמישה אחוזים משכר דירה בשנה. ייסוף ההון הצפוי נע בין שניים לארבעה אחוזים בשנה.

באזורי הצפיפות הגבוהה, ההשקעה מגיעה ל-350,000 אירו. ליסבון ממשיכה להיות האזור המבוקש ביותר, בו הצלחנו למכור משרדים וחנויות ללקוחותינו, תוך מתן הכנסה מובטחת של כארבעה אחוזים משכר דירה. וארבעה עד שישה אחוזי שווי הון עבור סוג זה של נכסים.

אזור נוסף המבוקש מאוד הוא האי מדיירה. זה מזכה משקיעים לויזה מוזהבת בהשקעה של 350,000 אירו. מדיירה הוא אזור עמוס בתיירים לאורך כל השנה, מחובר היטב לכל ערי אירופה בדרך האוויר, ועם הערכה של שוק הנדל”ן של יותר מ-10 אחוז מדי שנה.

פיננסים עולמיים: עכשיו דוד: מי הלקוחות שלך? היכן אתה רואה את העניין הרב ביותר מרחבי העולם?

דיוויד מצ’אדו: כן, תוכנית ויזת הזהב הפורטוגלית מכוונת לכל אזרחי האיחוד האירופי. אנחנו רואים בימים אלה מאמץ נוסף מצד צפון אמריקאים שמגיעים לפורטוגל ועושים הרבה השקעות, אז זה קצת מהשינוי שקרה בשנה האחרונה. לפני כן המשקיעים העיקריים היו סינים, והם עדיין חלק גדול מתוכנית ויזת הזהב.

התוכנית ממשיכה להגיע לכל רחבי העולם; לאנשים שמחפשים תוכנית גיבוי למשפחותיהם, הזדמנויות לעבור דירה, ליהנות מימי פרישה בפורטוגל, יש גישה למתקני בריאות מובחרים, חינוך מובחר. כל ההטבות הללו – יחד עם קלות התנועה החופשית ברגע שיש לך כרטיס שהייה ממדינות שנגן – זה מה שמושך משקיעים להגיע.

בנוסף, לאחר חמש שנים אתה זכאי לקבל אזרחות, אז אלו היתרונות שמביאים אנשים מכל העולם.

בימים אלה הייתי אומר השקעה, רק ההשקעה הטהורה בנדל”ן בפורטוגל מניבה תשואות גבוהות מאוד, אז זה גם משהו שכדאי לצפות בו.

פיננסים עולמיים: אתה תומך בהצלחה בלמעלה מ-100 משקיעים מדי שנה להגיש מועמדות לתוכנית הרזידנסי הפורטוגלית – איזה סוג של חוויה אתה מציע ללקוחות שלך?

טיאגו קמארה: קודם כל, אנחנו ספק שירות של חנות אחת, המנוהלת על ידי שני מנהלים מנוסים פורטוגזיים, עם היכרות מלאה עם שוק הנדל”ן הפורטוגזי. יש לנו צוות של כ-40 אנשי מקצוע המבוססים בפורטוגל, ומבטיחים ללקוחותינו על בסיס יומיומי היקף מלא של שירותים שהם צריכים כדי להמשיך בהשקעות ובתוכנית השהייה שלהם.

אנו תומכים בלקוחותינו במיוחד בבחירת ההשקעות הטובות ביותר, פתיחת חשבונות הבנק שלהם, מספר מס בפורטוגל. אנו תומכים בהם במציאת משרדי עורכי הדין הטובים ביותר שיתמכו בהם בתוכנית ובהשקעה. ואנו מבטיחים ניהול מקצועי מאוד של הנכסים שלהם בפורטוגל. אנחנו מנהלים את הנכסים שלהם, ואנחנו מסוגלים להניב להם תשואות טובות מאוד על ההשקעות שלהם.

פיננסים עולמיים: ומה צופן העתיד עבור PTGoldenVisa?

דוד מצ’אדו: אנחנו עדיין מאוד ממוקדים במתן שירות ברמה גבוהה לכל הלקוחות שלנו. אז הרעיון שנמשיך לספק את השירות הזה מא’ ועד ת’, שנותן מענה מלא מכל לקוח שרוצה להשקיע בפורטוגל ולגבות את ההטבות. זה בעיקר הפוקוס שלנו.

עם זאת, מכיוון שמאגר הלקוחות שלנו די גדול, ואנחנו מפקחים על הזדמנויות גדולות במונחים של עסקאות נדל”ן, אנו מתמקדים כעת גם בפיתוחים גדולים יותר – נניח מלונות, שבהם אנו מספקים פיתוח מלונות עבור לקוחות. או מלונות דירות, או פרויקטים גדולים יותר לפיתוח מתחמים. אז אלו פרויקטים שעכשיו גם PTGoldenVisa מתמקדת בהם, שאינם קשורים ישירות לוויזת הזהב, אבל לרוב מעורבים גם משקיעים שהתחילו עם ויזת הזהב שעושים איתנו השקעות אחרות

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce