פטריק דרהי , הטייקון הצרפתי בעל אזרחות פורטוגלית וישראלית רכש את בית המכירות סותביס

סותביס הולך, הולך, נעלם!  כמו איל צרפתי מצלם את בית המכירות הפומביות
אילון העסקים הצרפתי, פטריק דרהי, צפוי לרכוש את בית המכירות של סותביס תמורת 3.3 מיליארד אירו, כך הודיעה היום (יום ב ‘) חברת “סותביס”, שמטרתה להאיץ את התוכנית המוצלחת של יוזמות הצמיחה של השנים האחרונות סביבה פרטית גמישה יותר “, אמר טד סמית ‘, מנכ”ל סותביס, בהצהרה. דראהי כבר הבעלים של קבוצת Altice, שבבעלותה טלקומוניקציה של SFR, ערוץ החדשות של BFM, ושחרור העיתון הצרפתי השמאלי. הוא מחזיק ב -75% ממניות נומריקאבל, מפעילת הכבלים הגדולה בצרפת, ופורטוגל טלקום. סות’ביס אמר כי החברה של דרהי, ביפאיר ארה”ב, תשלם 57 דולר למניה. דרהי הוסיף כי הוא “מכובד” כי מועצת המנהלים של סותביס הצביעה לבעלי המניות שהם מקבלים את הצעתו. לאחר אישור בעלי המניות, העסקה תהיה כפופה לאישור הרגולציה, אשר אמור להסתיים לפני סוף הרבעון הרביעי השנה. רבים רואים את הרכישה כמו שיקוף המיליארדר הצרפתי פרנסואה Pinault, אשר רכשה את רוב נתח של סותבי של יריבתה של כריסטי ב 1998.

איל ההון העסקי הצרפתי, פטריק דרהי, צפוי לרכוש את בית המכירות של סותביס תמורת 3.3 מיליארד יורו, כך הודיעה היום (ב ‘) החברה הבריטית.

“רכישה זו תספק ל – Sotheby’s הזדמנות להאיץ את התוכנית המוצלחת של יוזמות הצמיחה של השנים האחרונות בסביבה פרטית גמישה יותר”, אמר טד סמית ‘, מנכ”ל סותביס, בהצהרה.

דרהי הוא כבר הבעלים של קבוצת Altice, שבבעלותה טלקומוניקציה של SFR, ערוץ החדשות של BFM, ושחרור הצרפתי השמאלי. הוא הבעלים של 75 אחוזים של נומריקבל, מפעילת הכבלים הגדולה בצרפת, ופורטוגל טלקום.

סותביס אמרה כי החברה האמריקאית BidFair של דרהי תשלם 57 דולר למניה. ההודעה העלתה את המניות של בית המכירות הפומביות כ -57% ליותר מ -55 דולר, כאשר המסחר נפתח בניו יורק ביום שני – עלייה של 61% לעומת מחיר הסגירה ביום שישי.

עסקה זו פירושה כי סותביס תהפוך לפרטית שוב לאחר 31 שנים בבורסת ניו יורק.

“רכישה זו תספק סותביס עם הזדמנות להאיץ את התוכנית המוצלחת של יוזמות הצמיחה של השנים האחרונות בסביבה פרטית גמישה יותר”, אמר מנכ”ל סמית ‘.

אזרחות פורטוגלית וישראלית

שווי של 8.1 מיליארד יורו על פי מגזין העסקים פורבס, יליד מרוקו, דרהי, מחזיק באזרחות צרפתית, ישראלית ופורטוגזית.

“סותביס הוא אחד המותגים האלגנטיים והשאפתניים ביותר בעולם, וכמעסיק ותיק ומעריץ של החברה, אני רוכש את סותביס יחד עם משפחתי”, הוא אומר.

דרהי הוסיף כי הוא “מכובד” כי מועצת המנהלים של סותביס הצביעה לבעלי המניות שהם מקבלים את הצעתו. לאחר אישור בעלי המניות, העסקה תהיה כפופה לאישור רגולטורי, שאמור להסתיים לפני סוף הרבעון הרביעי השנה.

רבים רואים את הרכישה הזאת כמשקפת את המיליארדר הצרפתי פרנסואה פינואל, שרכש את חלקו הגדול של יריבתה של כריסטיס סותביס בשנת 1998.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce