על תהליך קבלת אזרחות ספרדית

ישראלים רבים מעוניינים בקבלת אזרחות ספרדית בגין היתרונות הרבים הגלומים בה, העיקרי שבהם הוא היות ספרד חלק מהאיחוד האירופאי. לכן הוצאת אזרחות ספרדית תעניק לכם דרכון אירופאי המאפשר לעבוד ולחיות במרבית מדינות מערב אירופה כדוגמת שוויץ, צרפת ואנגליה. יחד עם זאת, תהליך קבלת אזרחות ספרדית אינו פשוט ומומלץ ללוותו עם גורם מקצועי, מנוסה ומומלץ כדוגמת משרד עורכי דין גולן ושות’, שזהו תחום התמחותו העיקרי.

צאצאים של מגורשי ספרד

בשנת 2015 ממשלת ספרד הכירה בצאצאי מגורשי ספרד יהודים כזכאים לקבל אזרחות ספרדית. לכן, בתור התחלה הוצאת אזרחות ספרדית דורשת בחינת רקע משפחתי של מגיש הבקשה במטרה להוכיח היותו צאצא של הגירוש. ההוכחה מתחילה בשם משפחה הקשור באופן ישיר לשמות משפחה של משפחות יהודיות שגורשו מספרד.

פנייה לשגרירות ספרד

לאחר שיש בידיכם הוכחות מספקות להיותכם צאצאי גירוש ספרד, עליכם לפנות לשגרירות ספרד בישראל לקבלת ומילוי טפסים הבוחנים את קיומו של קשר משפחתי למגורשי ספרד. בנוסף יש להציג בשגרירות כל הוכחה ומסמך נוספים המעידים על זכאותכם לאזרחות ספרדית כדוגמת תעודות זהות, כתובה, תעודת לידה או תעודת פטירה. מסמכים שיוגשו נדרשים להיות מתורגמים לספרדית על ידי נוטריון, בדרך כלל באמצעות מתורגמן מטעמה של השגרירות.

ידיעת השפה הספרדית

בכדי לקבל אזרחות ספרדית אין זה מספיק להיות צאצא של גירוש ספרד, אלא יש לדעת היטב שפה זו. לשם כך יערכו לכם בשגרירות מבחן הבודק את כישוריכם בשפה הספרדית ברמה מספקת כדי לתקשר ולנהל שיחות. זאת לצד מבחן הבודק היכרות עם התרבות והמורשת הספרדית.

אורך הליך הגשת בקשה לאזרחות ספרדית

תהליך קבלת אזרחות ספרדית אינו קצר ולרוב הוא נע בין שמונה עשר לעשרים וארבעה חודשים. אורך ההליך תלוי רבות בנסיבות של כל מקרה. כך למשל, עבור מי שנשוי לאזרח ספרד ההליך יארך כשנה.  כמו כן, מי שנולד בחו”ל לאזרח ספרד ימתין גם הוא רק שנה אחת עד לקבלת האזרחות.

להוצאת אזרחות ספרדית

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת עוד מידע וסיוע מקצועי בהוצאת דרכון ספרדי מלאו את פרטיכם באתר שלנו, או צרו קשר עם משרד עו”ד גולן ושות’ בטלפון 03-5561616 או במייל Info@LawOfisrael.com.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן