התנאים לקבלת דרכון ספרדי

חולמים לגור באחת המדינות החברות באיחוד האירופאי? אם כן, דרכון אירופאי הוא התשובה. אם יש לכם זיקה כלשהי לספרד או לפורטוגל (זיקה משפחתית) ייתכן מאד שאתם זכאים לקבל דרכון ספרדי. מה התנאים המאפשרים את קבלתו? הנה:

למידע נוסף לחצו כאן

הוכחת קשר דם

בשנת 2015 אישר הפרלמנט הספרדי חוק מיוחד, המאפשר לכל צאצאי מגורשי ספרד לקבל אזרחות וגם דרכון ספרדי. קבלת דרכון ספרדי כרוכה בעמידה בקריטריונים לא פשוטים והוכחת זיקה למדינה. התנאי הבסיסי ביותר לקבלתה הוא הוכחת קשר הדם של מבקש הבקשה לדרכון לאבות אבותיו שהיו מגורשי ספרד. באופן כללי, מרבית צאצאי יוצאי מרוקו, תוניסיה, אלג’יר, לוב, סוריה, מצרים, טורקיה, יוון, לבנון וגם בולגריה זכאים לקבל את הדרכון ועומדים בתנאי הבסיסי הזה, כאשר במקרים מסוימים זכאים לקבל את הדרכון גם צאצאי יוצאי אירן וגם עיראק.

מסמכים שונים לבקשה

על מנת להוכיח זאת יש לאסוף את כל המסמכים הנדרשים ולצרפם לבקשה. מדובר במסמכים שונים, כמו תעודות לידה, כתובת מגורים קודמת, תעודות נישואין וגם צילומים הקברים. יש להראות גם שליטה בשפת הלאדינו ולהוסיף גם אישורים מגופים שונים, לרבות הפדרציה היהודית שבספרד. מעבר לכך, נדרשים מבקשי הדרכון להראות זיקה עכשווית לספרד, בין אם באמצעות מסמכים המעידים על לימודים במדינה, על קשרים עסקיים בה, על קשרים חברתיים ועוד. בגירים בטווח הגילאים 18 עד 70 יידרשו גם לעבור מבחן שפה ומבחן המתמקד בחוקה ובתרבות של ספרד.

עומדים בקריטריונים הנדרשים ורוצים להוציא דרכון ספרדי? גולן ושות’, משרד עורכי דין, הוא הכתובת המתאימה לפנות אליה. המשרד מתמחה בהוצאת דרכונים ספרדים ופורטוגלים ובעל ניסיון של שנים. לסקירת כלל שירותי המשרד, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון צרו קשר ב – 03-5561616

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce