שמות משפחה אזרחות פורטוגלית

החוק שנכנס לתוקפו לפני קצת יותר משלוש שנים, בפברואר 2015, העניק לישראלים שהינם צאצאים של יהודים שגורשו מהמדינה במאה ה-15, את הזכות להגיש בקשה שתכליתה קבלת אזרחות פורטוגלית. על פי החוק, ממשלת פורטוגל תוכל להעניק אזרחות לצאצאים של יהודים מעל גיל 18, כאשר עליהם להוכיח כי הם בעלי זיקה למסורת. את הבדיקות ניתן לבצע באמצעות שם המשפחה, השפה שאותה דובר מבקש הבקשה, אילן היוחסין וכדומה. הקהילה היהודית שבפורטוגל היא זו המאשרת או שוללת את שייכותו של מגיש הבקשה בשלב הראשון שלה, כאשר לאחר מכן נדרש אישור של ממשלת פורטוגל.

Free Happy Children near Stage on Concert Stock Photo

Photo by Danik Prihodko: https://www.pexels.com/photo/happy-children-near-stage-on-concert-15864996/

 

איך שם המשפחה שלכם יכול לסייע לכם בתהליך קבלת הדרכון?

שמות משפחה מסתמנים כאחת מהאפשרויות הטובות ביותר ליציאה לדרך, ובמרבית המקרים שמות אלו מספיקים בכדי להוכיח זיקה וקירבה. גירוש היהודים מספרד התרחש לפני מאות שנים, כך שמדובר כמעט על משימה בלתי אפשרית לקשור בין אדם ובין אירוע. על כן, הוחלטו כי יוצגו מספר תנאי סף שבאמצעותם יוכל מגיש הבקשה להוכיח את זיקתו לתרבות היהודית-פורטוגלית.

שם המשפחה של אדם יכול להיות הגורם המתווך שבאמצעותו יהיה ניתן להגיש את הבקשה. ממשלת פורטוגל פרסמה רשימה מפורטת מאד של שמות משפחה, שכל אחד שהינו בעל זיקה לשם המשפחה המופיע בספר, או במידה ושם המשפחה שפורסם הינו שמו של מגיש הבקשה גם כיום, הרי שהוא זכאי להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית.

איך זה עובד? כל עוד שם המשפחה בו אתם משתמשים כיום נמצא בספר השמות הרשמי של ממשלת פורטוגל, הרי שתוכלו לתמוך את זיקתכם על פי נתון זה. יחד עם זאת, אם שם המשפחה הנוכחי שלכם אינו מופיע בספר השמות, בין היתר בעקבות נישואים או שינוי שם, הרי שתוכלו להוכיח זיקה לשם המשפחה מצד אמא, שם משפחתה של סבתא וכדומה. שם המשפחה הינו תנאי הכרחי וחיוני ליציאה לדרך, כאשר לא אחת מדובר על נתון מספיק כאשר אליו משדכים מסמכים נוספים שיכולים לחזק את מידת הזיקה לתרבות היהודית-הפורטוגזית.

שמות משפחה אזרחות פורטוגלית

שם המשפחה הוא מעין פרמטר מסנן שבאמצעותו ניתן לקבוע כבר בתחילת הדרך אם ישנו סיכוי ממשי לקבל את האזרחות מממשלת פורטוגל. מדובר על בדיקה שנקראת “בדיקת זכאות עקרונית”, שתכליתה להבין האם שם המשפחה אכן מופיע בספר השמות. קחו בחשבון כי חשוב להציג את שם המשפחה המקורי שלכם, שכן במידה ושיניתם אותו במטרה להיות “עברי” יותר, סביר כי הוא לא יופיע בספר השמות.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce