שרידי ספינה בת 400 שנה נמצאו בפורטוגל

שרידי ספינה בת 400 שנה נמצאו בפורטוגל

שרידי ספינה בת 400 שנה עשויים לשפוך אור על עברה המסחר של פורטוגל
כלי השיט והמטען שלה יכולים גם לסייע להבהיר את חשיבותו של קסקאיס על נתיב התבלינים

שרידי הספינה  נמצאו בתחילת ספטמבר.

ארכיאולוגים בפורטוגל גילו גרגרי פלפל, שברי חרסינה סינית ותותח ברונזה בין השרידים השקועים של ספינה בת 400 שנה, שהפליגה פעם בדרך התבלינים בין אירופה להודו.

הספינה שעדיין לא מזוהה נמצאה בתחילת ספטמבר על ידי צוות של מומחים סקר שטח של הים סביב נמל הדיג של Cascais, כ 15 קילומטרים מערבית לליסבון.

אתר ההריסות, המשתרע על 12 מטר מתחת לפני השטח, אורכו כ -100 מטר ורוחב של 50 מטר.

Free Photo of a Ship  Stock Photo

Photo by Gordon Plant: https://www.pexels.com/photo/photo-of-a-ship-14744772/

 

הצוותים אומרים שהתגלית תשפוך אור על עבר המסחר של פורטוגל ועל מקומו של קסקאיס. “מצאנו את הספינה ב -4 בספטמבר, תוך שימוש בסקר גיאופיזי וצוללנים, ובמשך ארבעה ימים עבדנו באתר”, אומר חורחה פרייר, ארכיאולוג ימי ומנהל מדעי של הסקר הארכיאולוגי התת-ימי.

הוא אמר צוללנים גם נתקל קונכיות cowrie, אשר שימשו את סחר העבדים.

תוכנית ליסבון במוזיאון מעוררת ויכוח על העבר הקולוניאלי של פורטוגל
קרא עוד
“אנחנו לא יודעים את שם הספינה, אבל זו ספינה פורטוגזית מסוף המאה ה -16 או תחילת המאה ה -17”, הוא הוסיף, והוסיף כי הצוות היה מסוגל לשים תאריך גס על הספינה כמו תותח נשא את פרוות הנשק הפורטוגזית והפורצלן שייכים לתקופה הוונלי (1573-1619).

“זה אומר לנו הרבה על ההיסטוריה הימית של קסקאיס וזהותו”, אמר פרייר. “זה כמו שאמרנו לאנשים המקומיים כאן: זו תגלית גדולה וגדולתה טמונה במה שהיא, והיצירות, היא יכולה לספר על הנוף התרבותי”.

החלקים ייבחנו כעת על ידי הנהלת ממשלת פורטוגל למורשת התרבותית.

שרידי ספינה בת 400 שנה נמצאו בפורטוגל

ראש עיריית קסקאיס, קרלוס קאריאס, תיאר את התגלית כאחת הממצאים הארכיאולוגיים המשמעותיים ביותר בעשור האחרון. הוא אמר כי למרות ספינת המטען עדיין לא מזוהה, זה יכול להוכיח משמעותי לעיר.

“זוהי תגלית יוצאת דופן המאפשרת לנו לדעת יותר על ההיסטוריה שלנו, מחזקת את הזהות הקולקטיבית שלנו ואת הערכים המשותפים שלנו”, אמר קאריאס. “זה, בתורו, בהחלט יהיה לנו יותר אטרקטיבי ותחרותי.”

הגילוי מגיע 24 שנים אחרי מומחים מצאו את ההרס של Nosa Senhora dos Mártires (גבירתנו של הקדושים), אשר גם הפליגה את נתיב התבלינים ושקעה ליסבון בשנת 1606.

על פי צוות הסקר, מי היו מיפוי מאז 2009, הספינה האחרונה היא במצב מבני טוב יותר מאשר Nosa Senhora dos Mártires.

5/5 - (1 vote)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן