תוכניות דרכון הזהב והוויזה הטובות ביותר: מלטה ופורטוגל המובילות לשנת ב2022

Free Jesus Christ Statue Stock Photo

כאשר תוכניות דרכונים ווויזות מוזהבות ברחבי העולם נבדקות והאיחוד האירופי מתכונן להטיל בקרות מחמירות יותר, מלטה ופורטוגל הבטיחו מקומות ראשונים באינדקסים השנתיים שפורסמו על ידי Henley and Partners (H&P) המדרגים את תוכניות הגירת ההשקעות האטרקטיביות ביותר בעולם.

זו השנה השביעית ברציפות שמלטה נמצאת בראש מדד תוכנית האזרחות העולמית, ואחריה שתי מדינות אירופאיות נוספות – אוסטריה ומונטנגרו.

המדינות המובילות האחרות עם אפשרויות האזרחות הטובות ביותר הן צפון מקדוניה, סנט קיטס ונוויס, סנט לוסיה, אנטיגואה וברבודה, גרנדה, דומיניקה, טורקיה, ירדן, מצרים, ונואטו וקמבודיה.

“מלטה מדורגת במקום הראשון, עם התקנות שלה לגבי מתן אזרחות עבור שירות יוצא דופן באמצעות השקעה ישירה”, הסביר H&P בהודעה לעיתונות. “התקנות מאפשרות מתן אזרחות לאחר תקופת שהייה של 36 חודשים או, באופן חריג, תקופת שהייה של 12 חודשים”.

פורטוגל מובילה את מדד ויזת הזהב

אינדקס נוסף של מדינות המציעות את תוכניות התושבות הטובות ביותר מציב את פורטוגל במקום הראשון.

“ויזת הזהב של פורטוגל היא אשרת שהייה המונפקת לאזרחי מדינות שלישיות שביצעו השקעה משמעותית בפורטוגל, כגון רכישת נדל”ן, השקעה הונית או יצירת הזדמנויות תעסוקה”, מדווח SchengenVisaInfo.com.

“זהו תהליך מהיר לקבלת תושבות קבע ואזרחות במדינה של האיחוד האירופי – באמצעות ויזת הזהב אתה יכול להיות זכאי לאזרחות פורטוגלית תוך חמש שנים בלבד.”

עוד TBEN הדרכונים הכי ופחות חזקים בעולם לשנת 2021 

אוסטריה ואיטליה חולקות את המקום השני בדירוג “תוכניות התושבות להשקעה הגדולות בעולם”, ואחריהן תוכנית התושבות השוויצרית במקום השלישי.

שאר המדינות שהגיעו לדירוג

רשימת המגורים המוזהבת כוללת גם: יוון, מלטה, ג’רזי, סינגפור, אוסטרליה, ניו זילנד, ספרד, קנדה, קפריסין, אירלנד, דובאי (איחוד האמירויות), לטביה, ארצות הברית, מונקו, הונג קונג, דרום קוריאה, תאילנד, פנמה, מאוריציוס, בולגריה ומלזיה.

“ההערכה האחרונה של חברת הייעוץ שופכת אור על העובדה שאירופה ממשיכה לשלוט במקומות הראשונים בדירוג H&P כתוכניות ההשקעות המבוקשות ביותר בעולם”, כותב SchengenVisa.

שני האינדקסים מופיעים במהדורת 2022 של תוכניות הגירת ההשקעות השנתיות, המציעות “ניתוח שיטתי וניתוח השוואתי מקיף של תוכניות התושבות ואזרחות לפי השקעה המובילות בעולם, המספקות את תקן הזהב בתחום זה. “, אמרה H&P בהצהרה ביום שלישי. .

מהדורת השנה הורחבה וכוללת כעת ניתוח והשוואה מקיפה של 40 תכניות, המספר הגבוה ביותר עד כה.

קורא לאיסור עולמי

תוכניות אזרחות ותושבות לפי השקעה נמצאות באור הזרקורים הבינלאומי כבר זמן מה, עם קריאות הולכות וגדלות לאסור שיטות כאלה לחלוטין. הלחץ גובר כאשר מדינות כולל מלטה הכריזו על השעיית תוכניות ויזת הזהב והדרכונים שלהן לאזרחים רוסים.

“הנציבות האירופית וארה”ב אמרו שהן ינקטו צעדים להפסקת מכירת ‘דרכוני זהב’ לרוסים עשירים כחלק מסדרה של סנקציות נגד רוסיה”, הוסיף. דיווחי מזג האוויר של מלטה .

התוכניות מעניקות אזרחות או מעמד תושבות של האיחוד האירופי לאזרחי מדינות שלישיות בתמורה להשקעות פיננסיות.

מחקר של הפרלמנט האירופי העריך כי “יותר מ-130,000 אנשים השיגו מגורים או אזרחות במדינות האיחוד האירופי באמצעות תוכניות אלה בהשקעה כוללת מוערכת של 21.4 מיליארד אירו מ-2011 עד 2019”.

הנציבות האירופית פרסמה המלצות לכל המדינות החברות בה לגבי היתרי שהייה ואזרחות במסגרת תוכניות משקיעים ודנה באיסור כלל האיחוד האירופי על ‘דרכוני זהב’, כללים נפוצים עבור “ויזות זהב” ואמצעים מחמירים אחרים כגון בדיקות רקע קפדניות ( כולל על בני משפחה ועל מקורות כספים), בדיקות חובה מול מערכת המשפט והמערכת העסקית הפנימית של האיחוד האירופי ונהלי אימות במדינות שלישיות.

מאז לסיום התוכניות הללו עשויות להיות השלכות כלכליות חמורות על המדינות הנוגעות בדבר, מחוקקים אירופיים מציעים “הפסקה הדרגתית של תוכניות דרכונים מוזהבים וכללים נוקשים לדרישות תושבות, כולל בדיקות קפדניות הרבה יותר על מועמדים”, מדווחת רויטרס.

תעשיית דרכוני הזהב

“הלחץ של הנציבות על כל המדינות נטולות ויזה המפעילות תוכניות אזרחות לפי השקעה נשא פרי, שכן כמה מדינות נטולות ויזה החליטו להפסיק את התוכניות שלהן או השעינו תוכניות לתוכניות חדשות”, לפי הדו”ח. מלטה עצמאית .

סוכנות הידיעות רויטרס מדווחת כי “תעשיית דרכוני הזהב אינה מוסדרת כיום כמעט לחלוטין באיחוד האירופי, אם כי למדינות רבות יש תוכניות אלה במשך שנים”.

“חברות המפתחות ומקדמות את התכניות הללו, כמו הנלי ופרטנרס, יתמודדו עם דרישות מחמירות”, הוא ממשיך. “על פי ההצעה, הנתמכת על ידי רוב המחוקקים, ההכנסות שייווצרו מהתוכניות הללו יחויבו במס כדי לממן את תקציב האיחוד האירופי”.

הפרלמנט האירופי מצביע על הצעה הקובעת כי “האיחוד האירופי צריך לסיים את מה שמכונה דרכוני זהב המאפשרים לעשירים לקבל אזרחות של האיחוד האירופי בתמורה להשקעה”, במהלך מליאת מרץ.

“הרף למה שנחשב כהשקעה היה נמוך מדי במשך זמן רב מדי”, אומר דו”ח חדש מהפרלמנט. “יש להעניק תושבות האיחוד האירופי רק לאנשים שמשקיעים בכלכלה האמיתית ושאפשר לסמוך עליהם שהם משקיעים לגיטימיים ללא עבר פלילי”.

תוכניות אלו מאופיינות בנוכחות פיזית מינימלית או ללא נוכחות ומציעות מסלול מהיר לתושבות או אזרחות במדינת האיחוד האירופי על פני מכשולים הקשורים להגשת בקשה להגנה בינלאומית, הגירה חוקית או התאזרחות בערוצים קונבנציונליים.

לאחר שקיבלו את מעמד המגורים או האזרחות החדשים שלהם, הנהנים מהתוכניות מתחילים מיד ליהנות מחופש תנועה בתוך אזור שנגן.

הדו”ח שהופק על ידי ועדת החירויות האזרחית של הפרלמנט מכנה את התוכניות “ניתנות לגינוי מבחינה אתית, משפטית וכלכלית”.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce