תושבי הונג קונג מבקשים דרכון פורטוגלי


הקונסוליה מאשרת את ההייפ לדרכון פורטוגלי

  הקונסוליה של פורטוגל ב מקאו והונג קונג אשרה כי הם מקבלים “הרבה בקשות” מאזרחי הונג קונג מחפשים מידע על מסמכי נסיעה פורטוגזיים ובקשות נלוות אחרות.

ההכרה נעשתה בתגובה לבירור של טיימס.

“אושר כי לאחרונה היו בירורים רבים לגבי בקשות לאזרחות ותושבי הונג קונג אשרות”, נמסר מהקונסוליה. הקונסוליה הוסיפה כי עלייה נרשמה גם על “הביקוש לכרטיסי אזרחים [פורטוגזים] וחידוש דרכון שפג תוקפם במשך מספר שנים, רבים מהם במשך 10 שנים ומעלה.”

התגובה הפורטוגזית מאשרת רעיון שהביע כמה סקטורים באזור השכן.

דו”ח שפורסם לאחרונה מכלי התקשורת בהונג קונג דרום סין מורנינג פוסט ציין כי התסכול הגובר בעקבות הצעת החוק להסגרה והדאגות בגלל שחיקת פוטנציאל החירויות הביאו כמה תושבי הונג קונג לשקול הגירה.

באותו דו”ח, פורטוגל זוהתה כשער פוטנציאלי לאירופה עבור תושבים רבים עם אגרות חוב משפחתיות במקאו ובהונג קונג, שיקלו על הגישה למסמכים אלה.

על פי מידע מ- , אזרחים כאלה יכולים לקבל אזרחות פורטוגזית באמצעות ייחוס של ההורים כל עוד לאחד מהוריהם יש אזרחות פורטוגזית.

דו”ח ציין כי ההפגנות הנוכחיות על הצעת ההסגרה, כמו גם המסמך עצמו, הגדלת עלויות המחיה, מספר התיירים הגובר והתסכולים והחרדות הכלליות , כל אלה תרמו לתושבי הונג קונג לחפש אפשרויות ל החיים הרחק ממקום הולדתם.

בעבר ידוע כי תושבי הונג קונג עוברים למקומות כמו טייוואן, קנדה, בריטניה או ארה”ב. נראה כי מגמה זו משתנה, ויותר אנשים שוקלים מיקומים פחות מסורתיים.

פורטוגל מציינת כיום כאופציה אחת כזו, לא רק בגלל הקלות בהעברתם של הקשרים המשפחתיים שברשותם רבים מתושבי מקאו, אלא גם בגלל מדיניות ממשלת פורטוגל המעניקה אזרחות לאנשים שמשקיעים בפורטוגל, המכונה ” אשרות זהב “. 

5/5 - (1 vote)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן