15,000 ישראלים זכאים להצביע בבחירות הקרובות בפורטוגל

בשנת 2015 אישרה ליסבון חוק המעניק אזרחות לצאצאי יהודים שגורשו תחת האינקוויזיציה.

Photo by urtimud.89: https://www.pexels.com/photo/aerial-photo-of-a-coastal-city-in-portugal-16021277/

ארבע שנים לאחר שאושרה פורטוגל חוק המעניק אזרחות לצאצאיהם של יהודים שגורשו מאות שנים קודם לכן, כ- 15,000 ישראלים יהיו זכאים להצביע בבחירות הלאומיות במדינה ביום ראשון. הנתון הוא לפי נתונים שפורסמו על ידי משרד עורכי דין ונוטריון דוד ידיד, משרד ישראלי המתמקד בסיוע ללקוחות בתהליך קבלת אזרחות זרה וכן בסיוע לניצולי שואה.

ליסבון מאפשרת הצבעה מחו”ל; לפיכך, בעלי זכות בחירה יכולים להעלות את הצבעותיהם מבלי לעזוב את ישראל.קרא מאמרים קשורים נוספים

מומלץ על ידיביוני דיווח המגזין המקומי Publico כי הרשויות בפורטוגל אישרו כשליש מתוך 33,000 הבקשות שהוגשו במסגרת חוק 2015. הבקשות הגיעו בעיקר מישראל, טורקיה, ונצואלה וברזיל.

ליסבון העבירה את החוק המעניק אזרחות זמן קצר לפני שספרד העבירה הצעת חוק דומה, המגבילה יותר ומסתיימת באוקטובר . אלפי צאצאים של יהודים ספרדים כבר קיבלו אזרחות ספרדית. לחוק פורטוגל אין כרגע מגבלות זמן. שתי המדינות אמרו כי החוק אמור לכפר על רדיפת היהודים בהנהגת הכנסייה במאות ה -15 וה -16, המכונה האינקוויזיציה.

פורטוגל מונה מעט יותר מעשרה מיליון איש והיא חברה באיחוד האירופי.

“בנוסף לאלה שכבר קיבלו דרכון פורטוגלי, ישנם כעת עשרות אלפי ישראלים אחרים שנמצאים בתהליך קבלת אזרחות”, אמר עורך הדין דוד ידיד.

“על פי ההערכות, ישנם עוד שלושה מיליון נהנים פוטנציאליים. עשרות אלפי ישראלים צפויים להשתתף בבחירות הבאות בפורטוגל, “הוסיף.

בארבע השנים האחרונות חווה פורטוגל יציבות כלכלית וחברתית נדירה תחת ממשלה בהנהגת המנהיג הסוציאליסטי אנטוניו קוסטה, ומגובה על ידי מפלגות השמאל הקיצוני, על פי גרדיאן . ביום ראשון מקווה קוסטה לזכות בקדנציה נוספת בתפקיד. העיתון הבריטי דיווח כי הסקרים מצביעים על כך שהסוציאליסטים הולכים לצאת ראשונים אך לא יקבלו רוב מוחלט.

5/5 - (1 vote)

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן