לכמה מדינות תיכנסו ללא ויזה עם דרכון פורטוגלי

מדוע כדאי להוציא דרכון פורטוגלי

בשנים האחרונות ישראלים רבים מבקשים להוציא דרכון פורטוגלי וליהנות מהיתרונות המגוונים שהוא מעניק. לא רבים יודעים שמדובר באחד הדרכונים החזקים בעולם לפי דירוגים רשמיים, ועל כך תוכלו לקרוא בהמשך המאמר. לעובדה זו מצטרפים עוד מגוון יתרונות ובהם שינויי חקיקה המאפשרים להוציא דרכון פורטוגלי הרבה יותר בקלות לעומת מדינות אחרות.

 

למשרד עורכי הדין גולן ושות’ ניסיון רב בתחום, ולמעשה הינו המשרד המוביל והגדול בתחום עם שלוחה בליסבון. בימים אלו מטפל משרדנו ביותר מ- 3000 בקשות לאזרחות פורטוגלית ומאחורינו מאוד לקוחות מרוצים שכבר מחזיקים בידיהם את הדרכון ואת הזכויות המשתמעות ממנו. נשמח להעמיד גם לרשותכם את הניסיון הרב, הבקיאות המעמיקה והקשרים הענפים שלנו בפורטוגל, ולהשיג לכם את הדרכון באופן היעיל ביותר ובלי טרטורים בירוקרטים מיותרים.

 

אז מה הם היתרונות של הדרכון הפורטוגלי?

כאמור, דרכון פורטוגלי מקנה לבעליו קשת רחבה של זכויות משמעותיות, שאין כמובן למחזיקי דרכון ישראלי בלבד. בראש ובראשונה מדובר בדרכון השייך למדינה שחברה באיחוד האירופאי, ולכן ברגע שקיבלתם אותו אתם נהנים מכל הזכויות של תושבי היבשת במדינות החברות באיחוד. לדוגמא, תוכלו לנוע בחופשיות בין כל מדינות האיחוד האירופאי וכן להיכנס בקלות רבה יחסית למדינות נוספות, ובהן ארה”ב. למעשה הכניסה לארה”ב עם דרכון פורטוגלי אינה מצריכה ויזה אם אתם מעוניינים להיכנס בתור אנשי עסקים או תיירים, ואף אם אתם מעוניינים לעבוד בארה”ב תזכו להקלות. זכויות עדיפות על אלו של הדרכון ישראלי ניתנות בעוד מדינות רבות שאינן נמנות על האיחוד, בין אם לצורך כניסה, שהייה, עבודה או מגורים, ובהן ניו זילנד, שוויצריה, הודו ועוד.

 

יתרונות נוספים של דרכון פורטוגלי

מלבד האמור לעיל, דרכון פורטוגלי מקנה עוד קשת רחבה של זכויות חשובות. לדוגמא, אם אתם או ילדיכם ברבות הימים תרצו ללמוד להשכלה גבוהה באחת ממדינות האיחוד האירופי, תוכלו להירשם בקלות ובלי בעיות בירוקרטיות מיוחדות. על הדרך תיהנו מכל הקלה או הטבה של אזרח האיחוד מבחינת שכר הלימוד, מגורים ועבודה, מלגות וכדומה, ואם אתם מעוניינים דווקא לעבוד במדינות האיחוד תוכלו לפתוח עסק משלכם ולקדם אותו בלי שום בעיה מול הרשויות, ואפילו ליהנות מהתנאים הסוציאליים הנלווים. כל היתרונות האלו ונוספים מתלווים אל דרכון של מדינה יפהפייה ורחבת ידיים, בעל תרבות עשירה, עלויות מחייה ומגורים זולות במיוחד, הפותחת את שעריה בפני הישראלים.

 

עפ”י מדד Henley & Partners, פורטוגל במקום הרביעי בעולם בדירוג הדרכונים החזקים בעולם, ומחזיקי דרכון פורטוגלי יכולים כיום להיכנס ל-186 מדינות בלי ויזה. בראש הדירוג השנה – יפן – בעלי דרכון יפני יכולים לבקר ב-189 מדינות מתוך 218
ישראל מדורגת במקום ה-19 בדירוג הדרכונים החזקים בעולם, ומחזיקי דרכון ישראלי יכולים כיום להיכנס ל-161 מדינות ברחבי העולם ללא צורך בויזה. כך עולה ממדד הנלי אנד פרטנרס (Henley & Partners). מדובר בדירוג עולמי של מדינות על מידת חופש התנועה אותו מקבלים אזרחיהן במדינות אחרות בעולם. המדד נבנה בשיתוף פעולה עם יאט”א (ארגון חברות התעופה הבינלאומי).

השנה דחקה יפן את גרמניה מצמרת הטבלה. בעלי דרכון יפני יכולים לבקר ב-189 מדינות מתוך 218. בעלי דרכון גרמני יוכלו לבקר ב-188 מדינות ואילו בריטים יוכלו לבקר ב-186 מדינות.

man standing near traffic lights

Photo by Dominik Kuhn on Unsplash

הדירוג העדכני משקף את מספרן הגדל של מדינות באסיה שבהן ניתן לבקר ללא צורך באשרה. זאת הודות ל-40 הסכמי ביטול ויזות שנחתמו מאז תחילת השנה בין מדינות אסיה.

“היכן שמדינות אמנתשֶנְגֶן (אמנה בין מדינות אירופה לאיחוד מדיניות ההגירה וביקורת הגבולות) על פי רוב מובילות את הדירוג בשל הגישה החופשית לאירופה, הרי שמדינות אסיה המפותחות מצליחות עתה להבטיח לעצמן דירוג לא פחות גבוה הודות לקשרים דיפלומטיים וקשרי מסחר חזקים”.

איחוד האמירויות רשם את הטיפוס הגדול ביותר השנה ועלה ב-38 מקומות מאז 2008. זאת לאחר שהאיחוד קיבל יותר הקלות לתושביו ב-2018 מכל מדינה אחרת. בסך הכול דרכוניהן של 143 מדינות התחזקו ב-2017.

וזה דירוג הדרכונים החזקים בעולם ומספר המדינות הפתוחות לבעלי הדרכון:

1. יפן – 189

2. גרמניה, סינגפור – 188

3. פינלנד, צרפת, איטליה, קוריאה הדרומית, ספרד, שבדיה – 187

4. אוסטרליה, לוקסמבורג, הולנד, נורבגיה, פורטוגל, בריטניה, ארה”ב – 186

5. בלגיה, קנדה, דנמרק, אירלנד, שווייץ – 185

6. אוסטרליה, יוון – 183

7. הרפובליקה הצ’כית, מלטה, ניו זילנד – 182

8. איסלנד – 181

9. הונגריה, סלובניה, מלזיה, – 180

10. לטביה, ליטא, סלובקיה – 179

ומנגד הדרכונים החלשים ביותר בדירוג הם של אפגניסטן ועיראק, והמחזיקים בהם יכולים להיכנס ל-30 מדינות בלבד ללא ויזה.

1. אפגניסטן, עיראק – 30

2. סומליה, סוריה – 32

3. פקיסטאן – 33

4. תימן – 37

5. סודן – 39

“בעוד כלכלת העולם עוברת תהליך גלובליזציה הצורך לגישה חופשית גדלה בהתמדה. בכל הספקטרום הכלכלי אנשים רוצים להיפטר מהמגבלות המוטלות עליהם בשל מוצא והם רוצים גישה גלובלית להזדמנויות עסקיות, ופיננסיות ולאפשרויות קריירה וסגנון חיים”, נאמר בדו”ח.

התקשר אלינו:

03-5561616

צור איתנו קשר:

Sfaradpas@gmail.com

כתובת המשרד:

רח' י.ד. ברקוביץ' 4, תל-אביב

דילוג לתוכן

Managed by Immediate LForce